Afyonkarahisar'da 2 gün arayla kaybolan kardeşlerden biri bulundu

Güncelleme Tarihi:

Afyonkarahisarda 2 gün arayla kaybolan kardeşlerden biri bulundu
Oluşturulma Tarihi: Şubat 23, 2021 10:48

Afyonkarahisar'da kaldıkları Sevgi Evi'nde babaları tarafından izinli alınarak eve getirilen Sevda (14) ve Gülsüm Yumuk (15) kardeşler, 2 gün arayla ortadan kayboldu. Bünyamin Yumuk (48), kayıp kızlarını aramadığı yer kalmadığını, jandarma ve polise haber verdiğini belirterek bulunması için yardım istedi. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kız kardeşlerden Sevda'yı Sinanpaşa ilçesine bağlı Kılıçarslan beldesinde otobüs durağında beklerken buldu. Kayıp Gülsüm Yumuk'un bulunması için arama çalışmaları devam ediyor.

Haberin Devamı

Merkeze bağlı Süğlün beldesinde oturan Bünyamin Yumuk ve akciğer kanseri rahatsızlığı nedeniyle engelli hale gelen Cennet Yumuk (42) çiftinin, 4 çocuğundan en büyüğü askerlik görevini yaparken, 3 kızından 2'si Sevgi Evi'nde, 6 yaşında olan ve böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan küçük kızları ise yanlarında kalıyordu. Bünyamin Yumuk günlük işlerde çalışırken, Cennet Yumuk'un aldığı engelli maaşıyla geçinmeye çalışan ailenin kızları Gülsüm 9 ay önce, Sevda ise 2 ay önce babanın talebi üzerine Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Afyonkarahisar'daki Sevgi Evi'ne yerleştirildi.

KIZLAR 2 GÜN ARAYLA KAYBOLDU

Bünyamin Yumuk, kızları Gülsüm ve Sevda'yı 13 Şubat'ta izinli olarak eve getirdi. 18 Şubat Perşembe günü rahatsızlanan Bünyamin Yumuk, eşiyle birlikte Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne gitti. Aynı gün kızlarından Sevda, 'Anneanneme gidiyorum' diyerek evden ayrıldı. Eşiyle hastaneden eve dönen Bünyamin Yumuk, 20 Şubat Cumartesi günü uyandığında ise Gülsüm'ün de evden gittiğini fark etti. O günden sonra haber alamadığı kızlarından Sevda'nın cep telefonuna ulaşamayan, Gülsüm'de ise cep telefonu bulunmadığını söyleyen Bünyamin Yumuk, çocuklarının bulunması için yardım istedi.

Haberin Devamı

'GİTMEDİĞİM YER KALMADI'

Kızları Gülsüm ve Sevda'yı sık sık okuldan kaçtıkları ve eve gelmedikleri gerekçesiyle Sevgi Evi'ne yerleştirdiğini anlatan Bünyamin Yumuk, çocuklarını aramaya devam ettiklerini söyledi. Bünyamin Yumuk, "Ben çocuklarımı seviyorum. Çocuklarımın bana geri dönmesini istiyorum. Bunların nereye gittiğini bilemiyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Eşim engelli, yüzde 86 engeli var. Eşime de bakmak zorunda kalıyorum. Çocukların nereye gittiğini, geldiğini bilemedim. Kendim hastaneye gittim. Geldiğimde ulaşamadım. Kayboldu gitti, nereye gittiğini de bilemiyorum. Gören duyan varsa bize haber versin. Akrabalarıma falan sordum, telefon ettim, biraderim de dahil onların da haberi yok. Jandarmaya gittim, yurtlarına gittim, Çocuk Şube Müdürlüğü'ne gittim. Emniyet de jandarma da peşinde. Gitmediğim yer kalmadı" dedi.

Haberin Devamı

Afyonkarahisarda 2 gün arayla kaybolan kardeşlerden biri bulundu

'HERHANGİ BİR TARTIŞMA YAŞAMADIK'

Kızlarını hafta sonunu birlikte geçirmek için Sevgi Evi'nden aldığını ve eve getirdiğini anlatan Bünyamin Yumuk, "Ben rahatsızlanınca ambulans çağırdım, ambulans ile hastaneye gittim eşimle beraber. Hastaneden geldikten sonra çocuklarımın biri gitmiş. Haber alamadım, ninesinin oraya vardım, ninesinin oradan haber alamadık. Oradan öbür tarafa gittim, oradan da haber alamadık. Herhangi bir tartışma yaşamadık. Ben hastalandım, anjiyo olmaya gittim devlet hastanesine. Hastaneden geldikten sonra buraya cuma günü eve geldiğimizde yok. Ondan sonra kayboldu gitti çocuk. Daha sonra da diğeri gitti" diye konuştu.

Haberin Devamı

Engelli anne Cennet Yumuk da, "Sevda 3-4 gündür kayıp. Gülsüm de gece gitmiş, kaçta gittiğini bilmiyorum. Bulunmalarını istiyorum. Arayıp duruyoruz günlerdir. Hiçbir haber yok" ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisarda 2 gün arayla kaybolan kardeşlerden biri bulundu
SEVDA DURAKTA OTURURKEN BULUNDU

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, JASAT ve Sinanpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı Tınaztepe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen arama çalışması sırasında Sinanpaşa ilçesine bağlı Kılıçarslan beldesinde otobüs durağında bekleyen genç kız fark edildi. Jandarma ekiplerini fark eden genç kız kaçmaya çalıştı. Jandarmanın kısa süreli çalışmayla bulduğu genç kızın, bir süredir kayıp olan Sevda Yumuk olduğu belirlendi. Avukat nezaretinde ifadesi alınan Sevda Yumuk, kimsenin zorlamadığını kendi isteğiyle kaçtığını söyledi. Sinanpaşa Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı doğrultusunda Sevda Yumuk'un Sevgi Evi'ne teslim edileceği öğrenildi.

Haberin Devamı

Kayıp Gülsüm Yumuk'un bulunması için arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

'KIZLARIMIN OKUMASINI İSTİYORUM'

Sevda'nın durumuyla ilgili jandarmadan bilgi almak için Afyonkarahisar'a gelen Bünyamin Yumuk, DHA'ya yaptığı açıklamada gözyaşlarını tutamazken, kızlarının okumasını istediğini söyledi. En küçük kızı 6 yaşındaki Belkıs Nurcan ile kent merkezine gelen Bünyamin Yumuk, "Sonucu haber aldım jandarmadan duydum. Gece saat 2'de. Tınaztepe'ye nasıl gider, nasıl gelir ben bilmiyorum. Savcılıkta bunun dosyası da var. Ben bunu inkar etmiyorum ama çocuklarımın okumasını istiyorum. Yani yurtlar da güzel. Ben de orada büyüdüm. Sevda ile bulunduktan sonra görüşmedim. Öbürünü arıyorum, ondan da hayırlı bir haber bekliyorum, ondan sonra öyle gideceğim. Gülsüm ile ilgili bilgilendirme daha yapılmadı. Arama çalışmaları şu anda devam ediyor. Bir hayırlı haber alamadık daha bekliyoruz" dedi.

Haberin Devamı

Çocuklarının okumasını istediğini belirten Bünyamin Yumuk, "Annesi rahatsız, dolayısıyla psikolojisi bozuk olduğundan dolayı onun için yurda verdim. Rahatsızlığından dolayı, azcık da maddi durumum zayıf” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!