GeriGündem Adliyede HES kodu kuyruğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adliyede HES kodu kuyruğu

Adliyede HES kodu kuyruğu
Abone Olgoogle-news

ANTALYA’da koronavirüs önlemleri kapsamında Hayat Eve Sığar (HES) kodu ile giriş zorunluluğu bulunan adliye önündeki kuyruk, her gün tekrarlanıyor.

Antalya’da geçen ay koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına HES kodu ile giriş zorunluluğu getirilmesi ile birlikte adliye önünde yaşanan metrelerce kuyruk her gün tekrarlanıyor. Özellikle duruşmaların yoğunlukta olduğu salı ve perşembe günleri adliyeye gelenler, HES kodu sırasında bekliyor.

Görevlilerin tüm ikazlarına rağmen zaman zaman sosyal mesafe kuralı ihlal ediliyor. Zor şartlarda görev yapan adliye güvenliği ise bir yandan kendi sağlıklarını düşünürken, diğer yandan vatandaşları sık sık sosyal mesafe ve maske konusunda uyarıyor. Adliyeye, işlemi olan kişiler dışında kimse alınmıyor.

Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca koronavirüs salgınında vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını önlemek için, kamu kurum ve kuruluşları ile özel bankalar dahil tüm bankalara HES uygulamasından alınan kod ile giriş yapılıyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle