GeriGündem 962 kartı 1 saatte ezberledi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

962 kartı 1 saatte ezberledi

GEÇEN hafta Londra'da sona eren Beyin Olimpiyatları, son yılların şampiyonu Dominic O'Brien'ın zaferiyle noktalandı. Dünyanın dört bir yanından gelen beyin cambazlarının çeşitli kategorilerde hünerini konuşturduğu olimpiyatta İrlandalı O'Brien, hafıza alanında yeni rekorlara imza attı. İrlandalı şampiyon, tam 962 oyun kartının sıralamasını bir saat içinde ezberleyip doğru sırasıyla yazmayı başardı. O'Brien ayrıca 316 haneli bir sayıyı da 5 dakika içinde ezberleyip doğru olarak tekrarladı.

Üstatların ‘‘zeka değil, egzersiz işi’’ diye tanımladığı beyin cambazlığının diğer kategorilerinde de yine rekorlar kırıldı.

Bellek hesabı İngiliz Robert Fountain kafadan hesap alanında birinciliği elde etti. Fountain, 157.326.849'un kare kökünü (12.543) kısa sürede hatasız olarak buldu. Fountain ayrıca 12 Mart 1960 - 28 Ekim 1960 tarihleri arasında kaç saat (5.544) geçtiğini de hiç zorlanmadan bulmayı başardı.

Hızlı okuma İngiliz Anne Jones, 110 sayfalık ağır bir kitabı tam 17 dakika 3 saniye içinde okuyup bitirmeyi başardı. Bu kategoride okunan kitabın her satırını anlamak gerekiyor, çünkü okuma sona erdikten sonra çeşitli sorular sorularak katılımcı sınavdan geçiriliyor.

Küçükler kategorisi Geçtiğimiz yıl satranca başlayan 6 yaşındaki Çinli Liao Singven, yaşıtlarının tamamını geride bırakarak kendi klasmanında birinciliği elde etti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False