GeriGündem 4 hafta sonu 4 büyük sınav
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

4 hafta sonu 4 büyük sınav

Abone Olgoogle-news

İlköğretim ve lise son sınıf öğrencileri için sınav maratonu Haziran'da başlıyor. 2, 9 ve 16 Haziran'da öğrencileri dev sınavlar bekliyor.

İlk sınav, eğitimini kolejlerde sürdürmek isteyen ilköğretim son sınıf öğrencileri için yapılacak. Özel okullara girmek isteyen 14 bini aşkın ilköğretim son sınıf öğrencisi 2 Haziran'da sınava girecek. Saat 10.00'da başlayacak ve tek oturumda 2 saat sürecek olan sınav sonuçları Temmuz ayının sonunda açıklanacak.

Özel Okullar Sınavı sonuçları, velilere kolaylık sağlanması amacıyla Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınav sonuçlarıyla aynı gün açıklanacak. Veli böylece hem durumunu görecek, hem de başarısız olan çocuğu için defalarca aynı üzüntüyü yaşamayacak.

ANADOLU VE FEN LİSELERİ

Yine ilköğretim son sınıf öğrencilerinin gireceği Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı ise 9 Haziran'da yapılacak. Anadolu ve fen liselerine yerleştirmeler için düzenlenen bu sınava 562 bin 162 aday girecek.

DEVLET PARASIZ YATILI

Yaklaşık 500 bin öğrencinin gireceği Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ise 22 Haziran'da yapılacak.

LİSE SON SINIFLARIN MARATONU

1 milyon 540 bin 244 öğrencinin başvurduğu ÖSS, 16 Haziran Pazar günü yapılacak. Sınav sonucunda Yükseköğretim Kurumlarının 2002-2003 öğretim yılı toplam kontenjanı 177 bin 26 olarak belirlendi. Devlet üniversitelerine 149 bin 549, vakıf üniversitelerine 17 bin 717, KKTC'deki üniversitelere de 9 bin 760 aday yerleştirilecek.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle