21 yaşındaki cezaevi firarisi çaldığı otomobille yakalandı, 112 sabıkası çıktı

21 yaşındaki cezaevi firarisi çaldığı otomobille yakalandı, 112 sabıkası çıktı

ESKİŞEHİRde açık cezaevinden firar ettikten sonra 12 ayrı hırsızlık olayına karıştığı tespit edilen ve hakkında yakalama kararı bulunan Azat K. (21), çaldığı otomobille kaçarken polisle yaşadığı kovalamacanın ardından yakalandı. Gözaltına alınan Azat K.nin, farklı suçlardan 112 sabıkası olduğu ortaya çıktı.

Haberin Devamı

Tepebaşı ilçesine bağlı Şarhöyük Mahallesi’nde oturan Mustafa Çiftçibaşı, 26 BP 115 plakalı otomobilini evinin önüne park etti. Çiftçibaşı, kısa bir süre sonra ise otomobilinin yerinde olmadığını fark ederek polise ihbarda bulundu. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, çalınan otomobille ilgili soruşturma başlatırken, mobese kameralarından aracın 71. Evler Mahallesinde olduğunu tespit etti. Polisle yaşanan kovalamacanın ardından otomobil, polis aracına çarparak durdu. Araçtaki Azat K. yakalanarak gözaltına alındı. Araçta yapılan aramada bıçak ve tornavida ele geçirildi.

112 SABIKASI ORTAYA ÇIKTI

Geçirildiği sağlık kontrolünün ardından şüpheli Azat K., işlemleri için Asayiş Şubesine götürüldü. Açık cezaevinden bir süre önce firar ettiği tespit edilen Azat K.nin 12 farklı ev ve otomobil hırsızlığından arandığı anlaşılırken, 112 suç kaydının olduğu ortaya çıktı. Şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

POLİS BİR SAAT İÇİNDE OTOMOBİLİMİ BULDU

Şarhöyük Mahallesi’nde oturan Mustafa Çiftçibaşı, park halindeyken çalınan otomobilinin polis ekiplerince 1 saat içerisinde bulunduğunu söyledi. Otomobilinin yerinde olmadığını anladığında hemen ihbarda bulunduğunu anlatan Çiftçibaşı, Otomobili evin önüne park ettim. Yaklaşık 1 saat sonra çıktığımda çalınmıştı. Sağ olsun polis ekipleri hemen 1 saatte aracımı buldular. Otomobilde bıçak ve tornavida var. Polislere teşekkür ederim dedi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.