2022 Yılı PMYO intibak eğitimi ne zaman başlayacak? İşte açıklanan tarihler

Güncelleme Tarihi:

2022 Yılı PMYO intibak eğitimi ne zaman başlayacak İşte açıklanan tarihler
Oluşturulma Tarihi: Ekim 15, 2022 11:34

Polis Akademisi intibak eğitimi ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı bugün açıklanan PMYO sonuçlarının ardından merakla takip edilen konu oldu. Adaylar için Polis Akademisi'nin resmi internet sitesinde bir duyuru yapılarak tarih bilgilendirilmesi yapıldı.

Haberin Devamı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Başkanlığımıza, zorunlu askerlik hizmetini yapmakta iken Polis Eğitim ve Öğretim kurumunun sınavlarını kazanan adayların Asker Alma Kanununa göre geçici terhis işlemlerinin yapılmasının mümkün olmadığı bildirilmiştir.

Bu kapsamda, 2022 Yılı PMYO Giriş Sınavını asıl olarak kazanan adaylardan, intibak eğitiminin başlayacağı 17.10.2022 itibariyle zorunlu askerlik hizmetine devam edecek olan adayların ekteki dilekçeyi eksiksiz şekilde doldurarak 18.10.2022 tarihine kadar askerlik yaptığı birimden Polis Akademisi Başkanlığımıza üst yazı aracılığıyla göndermeleri gerekmektedir. 

Dilekçeyi gönderen adayların PMYO Müdürlüklerine planlamaları terhislerine müteakip yapılacaktır. Belirtilen tarihler arasında dilekçe göndermeyen adaylar, adaylık haklarından feragat etmiş sayılacaktır. 

Haberin Devamı

Adayların bundan sonraki gelişmeleri www.pa.edu.tr adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

DİLEKÇE ÖRNEĞİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!