GeriGündem Bu yıl Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu yıl Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün?

Bu yıl Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün?
Abone Olgoogle-news

Ramazan Bayramı 2019 yılında ne zaman başlayacak ve kaç gün sürecek sorusu, planlarını çok erken dönemlerde yapmak isteyen birçok kişinin merakla araştırdığı konu oldu. Peki, 2019 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, Ramazan Bayramı hakkında bazı bilgiler

2019 Ramazan Bayramı ne zaman sorusunun yanıtı, milyonlarca vatandaşın şimdiden sorguladığı konular arasında yer almaya başladı. Hem tatil planı hem de dini vazifelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan 2019 yılı dini takvimini inceliyor. Peki, 2019 Ramazan Bayramı ne zaman? İşte Ramazan Bayramı tarihi.

İslam dünyasının sabırsızlıkla beklediği mübarek Ramazan ayı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı takvime göre; 2019 yılında 6 Mayıs'ta başlayacak 3 Haziran'da son bulacak. 4 Haziran'da ise Ramazan Bayramı'nın birinci günü idrak edilecek.

RAMAZAN AYININ ÖNEMİ

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

DİYANET'İN 2019 DİNİ GÜNLER TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle