GeriGündem Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 20 Mayıs ehliyet sınav sonuçları için tarih
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 20 Mayıs ehliyet sınav sonuçları için tarih

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 20 Mayıs ehliyet sınav sonuçları için tarih

Ehliyet sınavlarının bu yılki ikinci sınavı 20 Mayıs Cumartesi günü yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavına giren sürücü adayları şimdi büyük bir merakla sonuçların açıklanacağı tarihi araştırıyor. Sınavın sonuç tarihi Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan 2017 yılı Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Takvimi'nde yer alıyor. Peki, ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

20 Mayıs ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu binlerce sürücü adayı tarafından merakla sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini koruyor. 20 Mayıs tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde düzenlenen ehliyet sınavları vatandaşlar tarafından büyük bir merakla araştırılıyor. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden vatandaşlar sorgulama sayfasını kontrol ediyorlar. Peki, 20 Mayıs ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2017 yılı ehliyet sınav takvimi hakkında detaylar.

EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

20 Mayıs ehliyet sınavı sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan 2017 yılı Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Takvimi'ne göre 1 Haziran tarihinde açıklanacak.

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 20 Mayıs ehliyet sınav sonuçları için tarih

2017 EHLİYET SINAV TAKVİMİ 

Sınav Sıra No Sınav Tarihi 2017-MTSKS-1 11 ŞUBAT 2017(saat 14.00)-Cumartesi 2017-MTSKS-2 20 MAYIS 2017 (saat 14.00)-Cumartesi 2017-MTSKS-3 29 TEMMUZ 2017( saat 14.00)-Cumartesi 2017-MTSKS-4 07 EKİM 2017 (saat 14.00)-Cumartesi 2017-MTSKS-5 23 ARALIK 2017(saat 14.00)-Cumartesi

EHLİYET SINAV SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

a. İtirazlar, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.odsgm.gov.tr internet adreslerinden yayımlanmasından itibaren 5(beş) takvim günü, sonuçların aynı internet adresinde yayımlanmasından itibaren de 5 (beş) takvim günü içinde dilekçeyle ÖDSGM’ye yapılacaktır. 

b. Kursiyerler, sınav sorularına, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına ilişkin itiraz başvurularını, T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 20 TL (Yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak, alınan banka dekont/ATM işlem fişi ve sınav adının teorik olduğu dilekçe ile birlikte yapacaklardır. 

c. Sınav ücretini yatırıp sınav başvurusu onaylanmayan ya da yanlış yatırılan ücretlere dair kursiyerlere ücret iadesi yapılacaktır. Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kursiyerlerin bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır. 

ç. Sınavlarda yanlış yatırılan ücretlerin iadeleri sınavın tamamlanmasından yaklaşık 4 hafta sonra tek yanlı olarak döner sermaye işletmesi tarafından herhangi bir başvuru talep etmeksizin yapılacaktır. Ücretlerin hangi bankaya yatırıldığına bakılmaksızın yalnızca Ziraat Bankası sistemleri aracılığı ile merkezi ödeme ekranlarından “MEB İade Bedeli” altında TC kimlik no ile sorgulama yaptırılarak iade edilecektir. Adaylara kısa mesaj ile bilgilendirme yapılacaktır bu nedenle başvuru sırasında geçerli bir GSM(cep) telefon numarası girilmesi zorunludur. 

d. Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. 

e. İtirazların cevaplanmasında ÖDSGM genel evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır. 

f. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile kursiyerin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekont/ATM işlem fişi eklenmemiş, imza ve adresleri olmayan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

EHLİYET ALMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

- B ve G ehliyet sınıfları için 18 yaşını bitirmiş olmak.

- A1, A2, F ve H ehliyet sınıfları için 17 yaşını bitirmiş olmak.

- A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H ehliyet sınıfları için en az ilkokul düzeyinde eğitim almış olmak.

- C, D ve E ehliyet sınıfları için 22 yalını doldurmuş olmak.

- Sabıka kaydının olmadığına dair dilekçeyi kurs müdürlüğüne teslim etmek.

- Nüfus cüzdanı fotokopisini Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

- ‘Sürücü olur’ sağlık raporunu almış olmak.

- Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğrafı Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False