GeriGündem Ömer Halisdemir kimdir, nereli? 15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir'in hikayesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ömer Halisdemir kimdir, nereli? 15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir'in hikayesi

Ömer Halisdemir kimdir, nereli? 15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir'in hikayesi

15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren isimlerin başında gelen şehit Ömer Halisdemir rahmetle anılıyor. FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'deki kabri ziyaretçi akınına uğruyor. Peki, Ömer Halisdemir kimdir, nereli? İşte 15 Temmuz gecesi kahramanı Ömer Halisdemir'in hikayesi..

Ömer Halisdemir ,15 Temmuz darbe girişiminin 4. yılında anılan isimlerden biri oldu. 15 Temmuz'un seyrini değiştiren, kendisi de şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in yaptığı kahramanlık binlerce kişi tarafından özellikle sosyal medyada hatırlatılıyor. Peki, Ömer Halisdemir kimdir, nereli? 15 Temmuz'un sembolü haline gelen kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir'in hayatına dair bilgileri derledik.

Yedi çocuklu bir aileden gelen Ömer Halisdemir çocukluğunu Niğde'nin Çukurkuyu beldesinde geçirmiştir. Çukurkuyu ‘da okul sonralarında çobanlık yapmıştır. Hatice Halisdemir ile olan evliliğinden Elifnur ve Doğan Ertuğrul adlarında iki çocuk sahibi olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında görev yapmıştır. Babası Hasan Hüseyin Halisdemir ‘in aktardığı bilgiye göre, vurduğu komutan Semih Terzi ile Afganistan'da birlikte görev yapmıştır.

Ülkemizde 15 Temmuz 2016 tarihinde askerin içindeki bir grup FETÖ mensubunun darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan Özel Kuvvetler Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Semih Terzi'yi, Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı 'dan aldığı emir üzerine alnından vurarak öldürmüştür. Semih Terzi'nin korumaları tarafından Ömer Halisdemir 30 kurşunla şehit edilmiştir. Daha sonra ise askeri darbe yanlısı iki subay öldürülmüş 36'sı ise teslim alınarak Gölbaşı Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanmıştır. Çeşitli basın kaynaklarında çıkan haberlerde Halisdemir ‘in "darbe girişimin seyrini değiştiren isimlerden" biri olduğu ifade edilmiştir. 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False