ERZURUM HABERLERİ

Etkileyici Gülüşün Yeni Formülü

IHA
21.08.2015 - 12:47 |Son Güncelleme :

DİŞ HEKİMİ CANSIN ÖZGÜR

IHA

Kusursuz bir gülüşün herkesin hayali olduğunu belirten Diş Hekimi Cansın Özgür, “Çünkü gülüşüne güvenen bir kişi iş, sosyal ve günlük yaşamında diğer kişilere oranla çok daha başarılı ve mutludur” dedi.
Diş Hekimi Cansın Özgür etkileyici bir gülüşe sahip olunmasının yeni formülünü anlattı;
Güzel bir gülüşün en önemli segmentini dişlerin oluşturduğunu belirten Diş Hekimi Cansın Özgür, “Bu bilinen bir gerçektir. Fakat güzel gülüşü sağlayacak olan güzel dişler, yüz ile bir uyum içerisinde olmalıdır. Sadece kendi içinde güzel olan dişler gülüş için iyi bir rol oynamamaktadır. Bu sebeple, estetik ihtiyaçlarla kliniğimize başvuran hastaların, detaylı yüz analizlerini yapmamız gerekmektedir. Hangi diş şeklinin hastanın yüzüyle tam uyuma sahip olacağını, ne boyutla yapılacağını, ne renkte yapılmasının hastanın gülüşünü ve dolayısıyla, imajını nasıl değiştireceğini önceden görmemiz gerekmektedir. Eğer bunları planlamadan işe başlayacak olursak, yolda sıkıntılarla ve planlanmayan sıkıntılarla karşılaşmamız kaçınılmaz olacaktır. Dolayısıyla yüz analizini doğru yapmamız bizim için çok büyük bir önem arz etmektedir.” Diye konuştu.
Digital Smile Design (DSD) prosedürü ile birlikte estetik diş hekimliğinin boyut değiştirdiğini ifade eden Diş Hekimi Cansın Özgür, “DSD ile birlikte hastadan alınan fotoğrafları, videoları hekim net olarak değerlendirebilmekte ve planlarını sıfıra yakın hata oranları ile bilgisayar yardımı ile dijital ortamda tamamlayabilmektedir… Bu planlamaları hastalarına hastanın kendi fotoğrafları ve videoları üzerinde gösterebilmektedir. Hasta prosedüre başlamadan, sonucunu görebildiği bir işlemi kabul edip etmeyeceğine karar verebilmektedir. Bu hem hasta hem de hekim için çok öngörülebilir bir prosedür yaratmaktadır.
Hasta için olan farklı diş hekimliği deneyimi ise paha biçilmez olmaktadır. Kendisini hiç görmediği kadar dikkatli inceleme şansı bulabilmektedir. Bu da gülüşüne ve dişlerine çok farklı bir gözle bakmasını sağlamaktadır. Yapılacak olan işlemin onun için gerekli mi,gereksiz mi olacağına o anda karar verebilmektedir. Minimum dokunuşlarla gülüşte ve imajda neyin değişeceğini tespit edebilmektedir. Bu eskiden söz konusu olabilen bir şey değildi…
Ayrıca estetiğin en önemli aşaması ise bu bütün planlamayı ağız içerisine aktaran sanatkarların, yani seramistlerin, hastayı yanlarında bile göremeyeceği kadar yakından ve net görebilmektedir. Diş hekimin yaptığı ve hastanın kabul ettiği planları seramistte dijital ortamda görebilmektedir… Bu plana, diş hekimi ve hasta kadar net katılım gösterebilmektedir. Dolayısıyla hasta ve seramist arasında da insani bir bağ oluşmaktadır. Seramist de bir sanatkar olarak videolarını ve fotoğraflarını gördüğü hastaya hangi diş yapısının daha güzel olacağını, sanatını nasıl icra edebileceğini daha net olarak görebilmektedir. Digital Smile Design, Diş Hekimliğinde yepyeni ufuklar açmıştır ve her geçen gün daha çok alanda diş hekimliğine hizmet etmektedir.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Etkileyici Gülüşün Yeni Formülü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Etkileyici Gülüşün Yeni Formülü haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

04 Nisan 2020, Cumartesi
 • İmsak
  04:21
 • Güneş
  05:47
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  15:58
 • Akşam
  18:49
 • Yatsı
  20:10
Sayfa Başı