KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes Teknopark Genel Müdürü Bilgin Yazlık:

IHA
03.12.2015 - 11:57 |Son Güncelleme :
IHA

Erciyes Teknopark ile İstanbul Startup Angers tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Melek Yatırımcısı Akademisi’ Kayseri’de yapıldı. Programda konuşma yapan Erciyes Teknopark Genel Müdürü Bilgin Yazlık, “Kayseri’nin bankalarda bulunan mevduat oranını Türkiye ile kıyasladığımızda binde 88. Yani yüzde 1’in altında. Kayserili aslında parasını bankada tutmuyor” dedi.
Düzenlenen programa Erciyes Teknopark Genel Müdürü Bilgin Yazlık, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Topsakal, İstanbul Startup Angers Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı ve yatırımcı firmaların yetkilileri katıldı. Programda konuşan Erciyes Teknopark Genel Müdürü Bilgin Yazlık, “Bugün burada ciddi bir eğitim olacak. Katılımcı adaylara daha sağlıklı yatırımlar yapmaları için konular anlatılacak. Erciyes Teknopark olarak Melek yatırımcılık kavramı ile 3 yıldır ilgileniyoruz. Bunun için çok sayıda altyapı çalışması yaptık. Melek yatırımcı için her şeyden önce fikir lazım. Biz fikirlerin üretilebileceği sera isimli bir kuluçka programı başlattık. Bu kuluçka programı kapsamında gençlerin iş fikirlerini alıyoruz. Bu iş fikirlerini KOBİ’ye dönüştürmeye çalışıyoruz. Tabi henüz yeni mezun olmuş bir girişimcinin kendi kaynakları ile bu kaynaktan kastım hem bilgi hem de maddi kaynak, iş fikrini gerçeğe dönüştürmesi ve hayal ettiğimiz milyon dolarlık ciro yapan şirketlere ulaşması maalesef mümkün görünmüyor. Bunun için yatırımcıya ihtiyaç var fakat bu yatırımcı sıradan bir yatırımcı olamaz. Yani sadece cebinde parası olan yatırımcıya biz melek yatırımcı diyemeyiz. Melek yatırımcının en büyük özelliği o kişiye parayla birlikte bilgi ve tecrübesini aktaran kişi olmasıdır. Ona kol ve kanat geriyor olmasıdır” diye konuştu.
Yazlık ayrıca, “Kayseri’nin bankalarda bulunan mevduat oranını Türkiye ile kıyasladığımızda binde 88. Yani yüzde 1’in altında. Kayserili aslında parasını bankada tutmuyor. Bu para nerede? Bu para hepimiz biliyoruz ki muhtemelen ya bir arsada, toprakta, ya bir dairede yada fabrikasında bu parayı çalıştırıyor. Biz bu parayı gençlerin fikirlerine aktarmak için buradayız. Bunun yolunu açmaya çalışıyoruz” dedi.
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Topsakal ise, “Melek yatırımcı henüz yolun başında olan, yatırım yapan, büyüme ve gelişmeler için sermayesi olan olarak tanımlanmaktadır. Ülkemizde inovasyona açık ve ileri teknoloji içeren üretim sürecinin geçilmesi ve hızlı ilerleme sağlama noktasında melek yatırımcıların artması ve desteklenmesi gerekmektedir. Ülkemizde ve şehrimizde henüz gelişmekte olan melek yatırımcılık konusunda üyelerimizin bilgilendirilmesi büyük önem arzetmektedir. Bu açıdan toplantının hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
İstanbul Startup Angers Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı da, “Melek yatırımcılık Türkiye’de çok yeni bir kavram. Melek yatırımcı sayısının artması girişimcilik ekosistemini besleyen en önemli unsurlardan birisi. Bu toplantıları 6 şehrimizde Mayıs’a kadar yapacağız. Bu programlarla biz Anadolu’da melek yatırımcı ağları kurmak istiyoruz. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Erciyes Teknoparka çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erciyes Teknopark Genel Müdürü Bilgin Yazlık: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Aralık 2015 tarihinde saat 11 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciyes Teknopark Genel Müdürü Bilgin Yazlık: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

04 Mart 2021, Perşembe
 • İmsak
  05:38
 • Güneş
  06:59
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:07
 • Akşam
  18:40
 • Yatsı
  19:56
Sayfa Başı