KAYSERİ HABERLERİ

Emir Kalkan adına düzenlenen hikaye yarışması sonuçlandı

DHA
11.05.2017 - 17:50 |Son Güncelleme :
DHA

 KAYSERİ,(DHA) –  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından yazar merhum Emir Kalkan anısına düzenlenen hikaye yarışması sonuçlandı. Yarışmada birinciliği “Rüyaların peşinde” adlı hikayesiyle Ergün Doğan elde etti.
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen hikaye yarışmasına yaklaşık 2 bin hikaye katıldı. Yarışmanın sonucu için Kayseri Lisesi’nde toplantı gerçekleştirildi. Yarışmayı değerlendiren ve sonuçları açıklayan Prof. Dr. Atabey Kılıç, adına yarışmanın düzenlendiği Emir Kalkan’dan bahsederek Kayseri’nin yetiştirdiği çok kıymetli isimlerden birisi olduğunu söyledi. Emir Kalkan’ın Türk hikayesinin önemli isimlerinden olduğunu da ifade eden Kılıç, “İyi bir Anadolu insanı ve iyi bir gözlemciydi. Hemen hemen tüm eserleri Kayseri ile ilgiliydi; ama tüm Anadolu ve Anadolu’nun sıcaklığını anlatan güzel bir yazardı. İlerde Türkiye’nin bayrak olacak isimlerinden birisi olarak anılacaktır” diye konuştu.
Prof. Dr. Atabey Kılıç iki bine yakın müracaatın olduğu yarışmada eserlerin öncelikle ön jüri tarafından değerlendirildiğini ve ardından seçilen 45 eserin seçici kurulda ele alındığını söyledi. Prof. Dr. Kılıç yapılan değerlendirme sonucu İstanbul’dan Rüyaların Peşinde isimli hikayesiyle katılan Ergün Doğan’ın birinci, İzmir’den Sirayet isimli hikayesi ile katılan Caner Çaylak’ın ikinci, İstanbul’dan Topal isimli hikayesiyle katılan Recep Çelik’in ise üçüncü olduğunu belirtti. Yarışmanın birincisine 7 bin 500 TL, ikinciye 6 bin TL, üçüncüye 5 bin TL, mansiyona layık görülenlere ise 1000’er TL para ödülü verilecek.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Emir Kalkan adına düzenlenen hikaye yarışması sonuçlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 17 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emir Kalkan adına düzenlenen hikaye yarışması sonuçlandı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2021, Cuma
 • İmsak
  05:55
 • Güneş
  07:17
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:57
 • Akşam
  18:27
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı