KONYA HABERLERİ

“Elmis 2016 Uluslararası Özel Eğitim Kongresi” İşbirliği Protokolü İmzalandı

IHA
14.07.2015 - 15:07 |Son Güncelleme :

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ İLE EREĞLİ İLÇE BELEDİYESİ VE TÜRKİYE ÖZEL SPORCULAR SPOR FEDERASYONU ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

IHA

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ile Konya Ereğli İlçe Belediyesi ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı.
12-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Konya Ereğli’de üçüncü defa icra edilecek olan “Uluslararası Özel Eğitim Kongresi ELMIS 2016”nın etkili, verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla hazırlanan işbirliği protokolü NEÜ Rektörlük makamında imzalandı. İmza Törenine, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, NEÜ Özel Eğitim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hakan Sarı, NEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Pehlivan da katıldı.
Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, “Üniversitemiz, Özel Sporcular Spor Federasyonu ve Konya Ereğli İlçe Belediyesinin ortaklaşa yürüteceği bu protokolü imzalamaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Özel olan kardeşlerimizin toplum içerisinde hem eğitimde hem sosyal hayatta, her kademede yer almalarını önemsiyoruz. Bu işin eğitim ayağı önemli ve bu protokolün de buna hizmet edeceğini düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ise, 10 yıl önce özel eğitime ihtiyacı olan insanların kapalı kapılar ardında kalırken bugün onlar için bir protokol imzalanmasının kendilerine gurur verdiğini artık engellilerin de sosyal hayata karışıp, sportif aktivitelerde bulunduklarını söyledi. Üniversitemizle birlikte eksik olan yapılarını da tamamladıklarını dile getiren Aydın, başta Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
Protokol ile kongrede özel eğitimin tüm yönleriyle en iyi şekilde masaya yatırılması amaçlanıyor. Ayrıca özel eğitimin gelişmesi konusuna ve sorunlara yönelik çözüm önerilerine de detaylı bir şekilde kongrede yer verilmesi hedefleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden “Elmis 2016 Uluslararası Özel Eğitim Kongresi” İşbirliği Protokolü İmzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Elmis 2016 Uluslararası Özel Eğitim Kongresi” İşbirliği Protokolü İmzalandı haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Nisan 2021, Salı
 • İmsak
  04:33
 • Güneş
  06:01
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:37
 • Akşam
  19:37
 • Yatsı
  20:59
Sayfa Başı