GeriEkonomi Fakirler için ‘Gıda Bankası’ geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fakirler için ‘Gıda Bankası’ geliyor

Fakirler için ‘‘Yoksulbank’’tan sonra, ‘‘Gıda Bankası’’ da kuruluyor. Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı of. Aziz Akgül, ''yiyecek bankası kurulması suretiyle, açlık içindeki vatandaşlar ile ellerinde ihtiyaç fazlası yiyecek ve gıda malzemesi bulunan şahıs ve kurumlar arasında, bir köprü oluşturulacak'' dedi.

Dünya Bankası kuruluşu olan Uluslararası Finans Kurumu'nun (IFC) davetlisi olarak 1-6 Temmuz 2003 tarihlerinde ABD'ye giden Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Aziz Akgül, Türkiye'de yoksulluğun azaltılması için, yoksulun yoksulu kadınların kendi kendilerine gelir

getirici faaliyet yapmalarına imkan sağlayacak, kefilsiz ve teminatsız mikrokredi verilmesi

esasına dayalı ''Yoksulbank'' Projesi'nden sonra, ülkede açlığın önlenmesi ve kaynakların israf edilmemesi maksadıyla, Türkiye'de ‘‘Gıda Bankası’’ projesi uygulamasının da öncülüğünü yapıyor.

Washington'da faaliyet gösteren Capital Area Foodbank Direktörü M. Marian Barton Peele ile ortak çalışma yapma kararı alan Akgül, yaptığı açıklamada, Türkiye yiyecek Bankası kurulması suretiyle, açlık içinde bulunan vatandaşlar ile ellerinde ihtiyaç fazlası yiyecek ve gıda malzemesi bulunan şahıs ve kurumlar arasında, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nın israfın önlenmesi prensibinden hareketle, bir köprü oluşturulacağını bildirdi.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

False