YÖK Başkanı’ndan rektörlere ‘terör örgütleri’ uyarısı

Güncelleme Tarihi:

YÖK Başkanı’ndan rektörlere ‘terör örgütleri’ uyarısı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 01, 2023 10:24

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar rektörlere gönderdiği mesajla, üniversite öğrencilerini terör örgütlerine karşı korumak konusunda hassas ve dikkatli davranılması gerektiğini vurguladı. Prof. Dr. Özvar, FETÖ, PKK ve diğer terör örgütlerinin, barınma ihtiyacı olan öğrencileri “öğrenci evi” adı altında örgütlemeye çalıştığı uyarısında bulundu.

Haberin Devamı

YÖK Başkanı mesajında; “Özellikle eğitim öğretime yeni başlayacak öğrencilerimize barınma konusunda yardımcı olmanızı, onlara rehberlik etmenizi gerekli uyarı ve tavsiyelerde bulunmanızı mümkünse üniversiteniz bünyesinde kuracağınız ‘destek birimleri’ aracılığıyla öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermenizi fevkalade önemli bir husus olarak görüyoruz” dedi.

ÖNEMLİ DUYUMLAR GELİYOR

Rektörlerden öğrencilere barınma konusunda yardımcı olmalarını, onlara rehberlik etmelerini isteyen Prof. Dr. Özvar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Özellikle son dönemde yükseköğretim öğrencilerini bünyelerine katmayı amaçlayan FETÖ, PKK ve sair terör örgütlerinin, öğrencilerin barınma hususundaki ihtiyaçlarını kullanarak harekete geçebileceklerine ve “öğrenci evi” adı altında gençlerimizi kendi çevrelerine toplamaya çalışabileceklerine yönelik duyumlar gelmektedir. Özellikle eğitim öğretime yeni başlayacak öğrencilerimize barınma konusunda yardımcı olmanızı, onlara rehberlik etmenizi, gerekli uyarı ve tavsiyelerde bulunmanızı mümkünse üniversiteniz bünyesinde kuracağınız “destek birimleri” aracılığıyla öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermenizi fevkalade önemli bir husus olarak görüyoruz. Bu konuda şehrinizdeki ilgili kurumlarla sürekli bir iletişim ve iş birliği içerisinde olmanızı sizlerden rica ediyorum.”

BAKMADAN GEÇME!