GeriEğitim 'Tohum ver fidana dönüşsün'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Tohum ver fidana dönüşsün'

'Tohum ver fidana dönüşsün'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yerleşkesi’nde ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes' fidan dikim programında açıklamalarda bulundu. Erdoğan yeni bir proje başlattıklarını söyleyerek 12 milyon öğrenciye tohum verileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "11 milyon fidan hedefiyle yola çıkmışken yaklaşık 14 milyon fidanı toprakla buluşturduk." dedi. İlk ve ortaokul çocuklarımıza yeni bir proje başlatıyoruz diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

Tohum ver fidana dönüşsün

'14 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDUK'
11 Kasım'ı Milli Ağaçlandırma Günü ilan etmiştik. Evlatlarımıza daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için 11 milyon fidanı toprakla buluşturmuştuk. 11 milyon fidan hedefiyle yola çıkmışken yaklaşık 14 milyon fidanı toprakla buluşturduk.

4 KARDEŞ ÜLKEYLE FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
Biz tabiatla kardeş, ağaçla, çiçekle, yeşille, toprakla dost bir milletiz. Ağaca bitkiye, hayvanata değer veren onların hukukuna saygı gösteren güzel bir geleneğe sahibiz. Tabiatı hoyratça yok etmek, sebepsizce ağaca, denize, toprağa zarar vermek Rabbimizin emanetine hıyanet etmektir. Toprak olmazsa bu dünyada yaşayacak yer bulamayacağımız gibi, öteki aleme göçtüğümüzde de yatacak yerimiz olmayacaktır. Toprağa her bakımdan hak ettiği değeri vermek zorundayız.

ÖĞRENCİLERE 12 MİLYON TOHUM
'Tohum ver, fidana dönüşsün' adını verdiğimiz projeyle her yıl 12 milyon yavrumuza fidan kapları ve tohumları teslim ederek kendi fidanlarını kendilerinin yetiştirmesini sağlayacağız.”

Tohum ver fidana dönüşsün

BAKAN SELÇUK: 12 MİLYON ÖĞRENCİYE TOHUM SETİ HEDİYE
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da yaptığı sosyal medya paylaşımında 12 milyon öğrenciye tohum seti hediye edeceklerini belirterek şunları söyledi:
"Tohumlar bizden, onları şefkatle fidana dönüştürmek çocuklarımızdan. 12 milyon ilk ve ortaokul öğrencimize Tarım ve Orman Bakanlığıyla birlikte tohum seti hediye edeceğiz. İlk paketler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hatice ve Kerim’e teslim edildi bile."

False