Tercih döneminde rektörlere çağrı

Güncelleme Tarihi:

Tercih döneminde rektörlere çağrı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 22, 2023 10:52

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sürecinde rektörlere çağrı yaptı.

Haberin Devamı

Prof. Dr. Özvar; “Öğrencilerimizin bilinçli ve doğru tercihler yaparak potansiyellerini en üst düzeyde kullanabilmeleri için rehberlik ve tanıtım hizmetleri sağlamak fevkalade önemlidir” dedi.

PLANLAMALARDA GEREKLİ ÖZENİ GÖSTERİN
YÖK Başkanı, rektörlere mesaj göndererek, YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih heyecanı yaşayan adaylara destek olmaları için çağrıda bulundu. Adaylara, yetkisiz kişiler tarafından yanlış bilgi verilmesini ve oluşabilecek mağduriyetleri engellemenin en etkili yolunun bu konuda onlara doğru bilgilerle kamusal hizmet sunmak olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Özvar şöyle devam etti; “Rehberlikten sorumlu tüm personelin ve adayların 2023-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan güncel bilgilere danışmalarının önemini hatırlatmak isterim. Türkiye'nin yükseköğretim sektöründe öğrenci odaklı bir yaklaşım benimsememiz, üniversitelerimizin kalitesini artıracak ve gençlerimizin geleceğe güvenle adım atmalarına yardımcı olacaktır. Bu çerçevede, adaylara sunulacak mevcut hizmetlerin gözden geçirilmesi veyahut yeni hizmetlerin sağlanması konusunda gerekli planlamaların yapılması için gereken özeni göstermenizi bekliyorum.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!