Özvar’dan YKS mesajı

Güncelleme Tarihi:

Özvar’dan YKS mesajı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 20, 2023 10:17

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından “Önünüzde, bundan sonraki yükseköğretim hayatınızı belirleyecek tercih dönemi var. İstediğiniz programlar hakkında en kapsamlı ve doğru bilgiye YÖK Atlas aracılığıyla ulaşabilirsiniz” dedi.

Haberin Devamı

YÖK Başkanı Erol Özvar, 2023-Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından adayları tebrik ederek,  tercihlerle ilgili önerilerde bulundu. Özvar’ın Twitter hesabından yayımladığı mesaj şöyle:

“Bugün, üniversite adaylarımızın ve ailelerimizin heyecanla beklediği an geldi. YKS sonuçlarının adaylarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle adaylarımıza bazı mesajlar vermek istiyorum. Öncelikle, bu süreçte yoğun bir şekilde çalışan sizlere daima destek oldukları için ailelerimize ve öğretmenlerimize özel bir teşekkür borçluyuz. Önünüzde, sizlerin bundan sonraki yükseköğretim hayatını belirleyecek tercih dönemi var. İstediğiniz programlar hakkında en kapsamlı ve doğru bilgiye YÖK Atlas aracılığıyla ulaşabilirsiniz. YÖK Atlas ile programların altyapıları, akademik kadroları, yerleşen öğrenciler, başarı sıralamaları ve kontenjanlar gibi birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Haberin Devamı

TERCİH SİHİRBAZINI KULLANIN
Tercih edeceğiniz programlar hakkında karar verirken Lisans & Önlisans Tercih Sihirbazı modülünden detaylı bir inceleme yapabilirsiniz. YKS Tercih Listem modülünü kullanarak tercih listesi oluşturabilirsiniz. Yükseköğretim öğrencilerimizin daha iyi koşullarda ve nitelikli eğitim almaları için Yükseköğretim Kurulu olarak çalışmalarımızı sürdürmekte ve öğrencilerimize burs, staj ve mezuniyet sonrası istihdam konularında avantajlar sunuyoruz. Yükseköğretim kurumlarımızın sizlere sağlayacağı bilgi ve birikimle mezun olduğunuzda, topluma katkı sağlayacağınıza inancım tamdır. Hepinize tercih döneminde kolaylıklar diliyorum, bahtınız açık olsun.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!