Özvar’dan Libya’daki akademisyenlere davet

Güncelleme Tarihi:

Özvar’dan Libya’daki akademisyenlere davet
Oluşturulma Tarihi: Şubat 21, 2024 16:50

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Libya’daki akademisyenleri değişim programlarıyla Türkiye’ye davet etti.

Haberin Devamı

YÖK Başkanı Özvar, Libya Milli Birlik Hükümeti Teknik ve Mesleki Eğitim Bakanı Said Sifav ve beraberindeki heyeti Ankara’da Yükseköğretim Kurulunda ağırladı. Düzenlenen toplantıda iki ülke arasında yükseköğretim alanındaki iş birliğini daha ileriye sağlayacak imkanları değerlendirdiklerini dile getiren Özvar, şunları söyledi:

İLİŞKİLERİ İLERİYE TAŞIMAK İSTERİZ
“Libya bize en yakın, dost ülkelerden biri. Libya ile yükseköğretim alanındaki ilişkilerimizi daha ileriye götürmeyi arzu ediyoruz. Bu ilişkilerimizi uluslararası düzeyde bilimsel araştırma ve teknolojik yenilik alanlarına taşımak istiyoruz. Bu sebeple Libya’daki profesörler, doçentler, doktorlar ve öğretim elemanlarını değişim programlarıyla Türkiye’ye davet etmek isteriz.”

‘İŞ BİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİNİ ÖNEMSİYORUZ’
Libya Milli Birlik Hükümeti Teknik ve Mesleki Eğitim Bakanı Said Sifav ise, “Türk halkıyla derin ilişkilerimiz var. Türkiye, bilimsel alanlarda gelişmiş bir ülke. Mesleki eğitim alanında da iş birliğinin geliştirilmesini önemsiyoruz” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!