Örnek konu soru dağılım tabloları yayımlandı

Güncelleme Tarihi:

Örnek konu soru dağılım tabloları yayımlandı
Oluşturulma Tarihi: Şubat 04, 2024 13:39

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) il, ilçe ve okul genelinde yapılacak ortak sınavlar öncesinde, il sınıf veya alan zümrelerince oluşturulacak ‘konu soru dağılım tabloları’ için örnekler yayımladı.

Haberin Devamı

MEB’den yapılan açıklamaya göre, Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği çerçevesinde ülke, il, ilçe ve okul genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlar, il sınıf veya alan zümrelerince hazırlanacak konu soru dağılım tabloları çerçevesinde uygulanacak. Bu amaçla, ikinci dönem başında il sınıf, alan zümreleri tarafından Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüğünün görüşü alınarak hazırlanacak konu soru dağılım tablolarına örnek oluşturması açısından temel eğitim ve orta öğretimdeki farklı branş ve düzeylerinde "konu soru dağılım tabloları" yayımlandı.

İl sınıf, alan zümreleri, yayımlanan konu soru dağılım tablosu örnekleri temelinde kendi tablolarını hazırlayacak. Birinci dönemde olduğu gibi ikinci dönemde de okul genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlar için yayımlanan örnek senaryolara yönelik soru örnekleri ve çözümleri "https://odsgm.meb.gov.tr/ adresinde" yayımlanacak.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!