GeriAtasözleri ve Anlamları Görünen Dağın Uzağı Olmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde Kullanımı (TDK)
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Görünen Dağın Uzağı Olmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde Kullanımı (TDK)

Görünen Dağın Uzağı Olmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde Kullanımı (TDK)

Görünen Dağın Uzağı Olmaz atasözünde bazı şeylerin nasıl sonuçlanacağını önceden kestirmenin mümkün olduğu ifade edilir. Sonuca varmak için dağa ulaşmaya gerek yoktur. Dağ görünmeye başladığında artık hedefe yaklaşılmış demektir. Görünen Dağın Uzağı Olmaz atasözünün anlamı nedir? Sizin için örnek cümlelerle birlikte derledik.

Bu atasözü Görünen Köy Kılavuz İstemez sözü ile karıştırılsa da anlamları farklıdır. Görünen Köy Kılavuz İstemez sözü, ortaya çıkmış gerçeklerin yardım almadan da öğrenebileceği anlamına gelir.

 Görünen Dağın Uzağı Olmaz Atasözünün Anlamı (TDK) Nedir?

 Görünen Dağın Uzağı Olmaz atasözünün anlamı nasıl sonuç vereceği belli olan olayların çok kısa bir zaman içerisinde gerçekleşeceği anlamına gelir. Örneğin her gün sınavlarına çalışan bir öğrencinin, sınavdan kötü not alması beklenmez. Yine aynı şekilde hedeflerini gerçekleştirmek için gece gündüz demeden çalışan insanlar er ya da geç ideallerini gerçekleştirir. Görünen Dağın Uzağı olmaz olumsuz durumlar için de kullanılır. Örneğin: Sınavlarına hiç çalışmayan birinin kötü not almasıdır.

 Görünen Dağın Uzağı Olmaz Atasözünün Cümle İçinde Kullanımı

 1- Öğretmen ''Görünen Dağın Uzağı Olmaz'' sözü hakkında kompozisyon yazmamızı istedi.

False