DGS sınavı ne zaman? DGS sınav yerleri açıklandı mı?

Güncelleme Tarihi:

DGS sınavı ne zaman DGS sınav yerleri açıklandı mı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 29, 2017 12:10

DGS ne zaman yapılacak sorusu, sınava katılım sağlayarak kariyerlerini dört yıllık eğitimle devam ettirmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Okudukları iki yıllık Ön Lisans bölümlerini, dört yıllık lisans bölümlerine tamamlamak isteyen vatandaşlar, sınav için son hazırlıklarını tamamlıyor. Peki, DGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'nin sınavı gerçekleştireceği o tarih ve sınav hakkında bazı bilgiler

Haberin Devamı

DGS sınavı ne zaman yapılacak sorusu binlerce öğrenci tarafından en çok dikkat çeken ve merak edilen konular arasında yer aldı. Ülke genelinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı'na katılacak olan adayların, sınava girecekleri sınav merkezini gösteren sınav giriş belgesinin, geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi sınava bir hafta kala yayınlanması bekleniyor. Peki, DGS sınavı ne zaman yapılacak?

DGS NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 23 Temmuz 2017 tarihinde tek oturumda yapılacak.

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları için katılım sağlayacağı DGS'de, adaylar sorulan zorlu sorulara doğru yanıt vermek için çabalayacak.

Haberin Devamı

DGS SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ülke genelinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı'na katılacak olan adayların, sınava girecekleri sınav merkezini gösteren sınav giriş belgesinin, geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi sınava bir hafta kala yayınlanması bekleniyor.

Adaylar, sınav giriş belgelerini edinmek için ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi olan AİS'e giriş yapacak ve sınav giriş belgelerini çıktı olarak alabilecek.

ÖSYM'DEN 15 DAKİKA KURALI!

İlk defa Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) uygulanan bu kural için adayların dikkatli olması gerekiyor.

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır.

Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 09.45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!