MENÜ

Dgs

Dgs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dgs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 333 Dgs haberi bulunmuştur.

Dikey Geçiş Sınavı (kısaca DGS), 2000 yılından bu yana meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında yapılmakta olan sınavın adıdır.

 

Devamı...

Dgs Haberleri

DGS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman yapılacak

DGS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman yapılacak?

DGS tercihlerinin ardından merakla beklenen yerleştirme sonuçları 20 Eylül tarihinde yayımlandı. Toplam 180 bin kişinin tercih yaptığı DGS'de, 130 bin kişilik kontenjana 94 bin aday yerleştirildi. Boş kalan kontenjanlar ise 35 bin olarak açıklandı. İşte, DGS yerleştirme sonuçları hakkında detaylı bilgiler

20.09.2018Eğitim
DGS tercih sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak

DGS tercih sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmalarına imkan sağlayan DGS’nin tercih işlemleri tamamlandı. Gözler bu kez ÖSYM'den gelecek sonuç açıklama haberine çevrildi. Peki, DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

17.09.2018Gündem
DGS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin örgün ve açıköğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için düzenlenen DGS'nin tercih işlemleri yarın son bulacak. ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılan tercih işlemini tamamlayan kişiler ise , "DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, DGS tercihi nasıl yapılır? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.09.2018Gündem
DGS tercihleri için son gün ne zaman Ek yerleştirme ne zaman olacak

DGS tercihleri için son gün ne zaman? Ek yerleştirme ne zaman olacak?

DGS tercihleri için son gün ne zaman sorusu on binlerce öğrenci tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Sınav sonuçlarının açıklanması ile adaylar tercih işlemlerini gerçekleştirmeye başladı. Öte yandan ek yerleştirme işleminin ne zaman yapılacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, DGS tercihleri için son gün ne zaman? Ek yerleştirme ne zaman olacak?

9.09.2018Gündem
DGS’ye giren öğrencilere şartlı kayıt hakkı

DGS’ye giren öğrencilere şartlı kayıt hakkı

YÖK tarafından 2018-Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) giren ve mezun olmadığı için lisans programlarına kayıt yaptıramayan öğrencilere şartlı kayıt hakkı tanındı.

7.09.2018Eğitim
DGS tercih işlemleri başladı | 2018 DGS tercih dönemi

DGS tercih işlemleri başladı | 2018 DGS tercih dönemi

İki yıllık önlisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen pek çok kişi tarafından günlerdir heyecanla beklenen DGS tercihleri başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından alınacak Dikey Geçiş Sınavı tercihleri, ÖSYM'nin internet sitesi aracılığıyla belirlenen tarihler arasında yapılabilecek. Peki, DGS tercih işlemi nasıl yapılır? DGS tercihleri için son gün ne zaman?

7.09.2018Gündem
ÖSYM DGS tercihleri ne zaman hangi gün yapılacak ÖSYM tarih verdi mi

ÖSYM DGS tercihleri ne zaman hangi gün yapılacak? ÖSYM tarih verdi mi?

2018 DGS tercih işlemleri, son günlerin en çok konuşulan konuları arasında ilk sıralarda yer almaya başladı. ÖSYM tarafından açıklanan DGS puanları kapsamında tercih işlemi yapacak kişiler, henüz tercihlerin başlamaması nedeniyle meraklandı. Peki, DGS tercihleri ne zaman?

5.09.2018Gündem
DGS tercihleri bu yıl ne zaman hangi gün yapılacak ÖSYM tarafından tarih belli oldu mu

DGS tercihleri bu yıl ne zaman hangi gün yapılacak? ÖSYM tarafından tarih belli oldu mu?

Ön Lisans programından Lisans programına geçiş yapacak olan öğrencilerin merakla araştırdığı DGS tercihleri, ÖSYM tarafından öğrencilerin erişimine açılacak. Binlerce öğrencinin kaderini belirleyecek olan DGS tercihleri, yakın zamanda başlayacak. DGS tercihlerinin başlayacağı gün ve diğer detaylar hakkında bazı bilgiler

4.09.2018Eğitim
DGS tercihleri ne zaman hangi gün yapılacak ÖSYM DGS tercih tarihleri belli oldu mu

DGS tercihleri ne zaman hangi gün yapılacak? ÖSYM DGS tercih tarihleri belli oldu mu?

DGS tercihleri, birçok vatandaşın gündemindeki konu olmaya devam ediyor. ÖSYM'nin açıkladığı puanlara göre 4 yıllık bir lisans programına geçiş yapacak olan öğrenciler, tercih dönemini sorgulamaya devam ediyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı DGS tercihleri ne zaman yapılacak sorusu hakkında bazı bilgiler

2.09.2018Eğitim
DGS tercihleri başladı mı 2018 DGS tercih işlemleri

DGS tercihleri başladı mı? 2018 DGS tercih işlemleri

DGS tercihleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2018 DGS tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı, iki yıllık önlisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen pek çok kişi tarafından merakla araştırılıyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

30.08.2018Gündem
DGS tercihleri merak konusu oldu 2018 DGS tercihleri ne zaman başlayacak

DGS tercihleri merak konusu oldu! 2018 DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

DGS tercihleri için sorgulamalar sürüyor. Sınavın tamamlanmasının ardından 16 Ağustos tarihinde sonuç açıklama işlemlerini gerçekleştiren ÖSYM, bu kez tercih süreciyle sorgulanmaya başlandı. Peki, DGS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, binlerce kişinin merakla sorguladığı DGS tercihleri ne zaman başlayacak sorusu ve diğer detaylar hakkında bazı bilgiler

27.08.2018Gündem
DGS tercihleri ne zaman başlayacak DGS tercih tarihi belli oldu mu

DGS tercihleri ne zaman başlayacak? DGS tercih tarihi belli oldu mu?

21 Temmuz'da yapılan 2018-DGS Sınavı'nın sonuçları daha önceden ilan edildiği gibi 16 Ağustos'ta açıklandı. Üniversitelerden aldıkları iki yıllık önlisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen vatandaşlar, yoğun şekilde 'DGS tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki,  DGS tercihleri ne zaman yapılacak? 2018 DGS tercih işlemleri ne zaman?

23.08.2018Gündem
DGS tercihleri ne zaman yapılacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi mi?

DGS tercihleri ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan binlerce kişi tarafından araştırılmaya başlandı. DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından soru ve cevaplar ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. Adaylar gözünü şimdi tercih işlemlerine çevirdi. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi mi?

19.08.2018Eğitim
DGS soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı

DGS soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı!

DGS soru ve cevapları büyük bir merakla bekleniyordu. Sonuçların açıklanmasının ardından DGS soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü görebilecekler.

17.08.2018Gündem
DGS sonuçları açıklandı DGS tercihleri ne zaman başlıyor

DGS sonuçları açıklandı! DGS tercihleri ne zaman başlıyor?

DGS sonuçlarının açıklanmasının ardında gözler tercih dönemine çevrildi. DGS tercihleri ile okumak istedikleri bölümü listeleyecek olan vatandaşlar, bu işlemin ne zaman olacağını öğrenmek istiyor. Peki, DGS tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman erişime açılacak? İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı DGS tercih kılavuzu hakkında bazı bilgiler

16.08.2018Gündem
DGS sonuçları için nefesler tutuldu DGS sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS sonuçları için nefesler tutuldu! DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından 16 Ağustos'ta açıklanacağı duyurulan DGS sonuçlarının henüz açıklanmaması söz konusu sınava katılım sağlayan kişileri meraklandırdı. DGS sonuçlarının açıklanması hakkında ÖSYM tarafından yapılan bir açıklama olup olmadığını merak eden vatandaşlar, aramalarını yoğunlaştırdı. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM DGS sonuçlarını saat kaçta açıklayacak?

16.08.2018Gündem
İstihdama giden yol mesleki eğitimden geçiyor

İstihdama giden yol mesleki eğitimden geçiyor

İstihdama giden yol mesleki eğitimden geçiyor

10.08.2018İzmir
CHPli Tezcan: Genel Başkan kurultay toplamayacağını ifade etmiştir (2)- Yeniden

CHP'li Tezcan: Genel Başkan kurultay toplamayacağını ifade etmiştir (2)- Yeniden

CHP'li Tezcan: Genel Başkan kurultay toplamayacağını ifade etmiştir (2)- Yeniden

8.08.2018Ankara
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak DGS tercihleri ne zaman

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri ne zaman?

Ön lisans mezunlarının girebildiği ve dört yıllık lisans programlarına geçiş imkânı sağlayan 2018 DGS'nin sonuçları için geri sayım devam ediyor. Bu yıl ilk kez 81 ilde yapılan sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağı çok sayıda kişi tarafından merakla araştırılıyor. Öte yandan DGS tercih işlemlerinin ne zaman ve nasıl yapılacağı da sorgulanıyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri ne zaman?

4.08.2018Gündem
DGS nedir DGS sınavına kimler katılır

DGS nedir? DGS sınavına kimler katılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen sınavlardan biri olan DGS hakkında araştırmalar devam ediyor. DGS'nin neden yapıldığını ve DGS'ye kimlerin katıldığını merak eden vatandaşlar internette DGS hakkında bilgi almak adına araştırma yapıyor. Peki, DGS nedir? DGS sınavına kimler katılır? İşte, DGS hakkında merak edilen detaylar...

31.07.2018Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin sonuçları açıklayacağı tarih

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin sonuçları açıklayacağı tarih

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) bu yıl 81 ilde yapılan Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sınava katılım sağlayan yüz binlerce kişi tarafından merak ediliyor. 21 Temmuz'da yapılan ve 60 sayısal, 60 sözel olmak üzere toplam 120 soruya yanıt veren vatandaşlar şimdi, ÖSYM'den gelecek sonuç açıklama haberine odaklanmış durumda. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.07.2018Gündem
DGS adayları dikkat Sorular erişime açıldı

DGS adayları dikkat! Sorular erişime açıldı

ÖSYM, 21 Temmuz’da düzenlenen DGS’ye katılan adaylar için soruları ve cevap anahtarlarını erişime açtı.

23.07.2018Eğitim
2018 DGS soruları ve cevapları erişime açıldı... Sonuçlar ne zaman açıklanacak

2018 DGS soruları ve cevapları erişime açıldı... Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

2018 DGS (Dikey Geçiş Sınavı), 21 Temmuz Cumartesi günü Türkiye çapında gerçekleşti. Sınavdan kısa bir süre sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince uygulanan Dikey Geçiş Sınavına yönelik yeni bir duyuru yapıldı. Soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı. Şimdi ise gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, DGS 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.07.2018Gündem
DGS puan hesaplama nasıl yapılır DGS ÖBP hesaplama

DGS puan hesaplama nasıl yapılır? DGS ÖBP hesaplama

DGS puan hesaplama işlemi, sınavdan çıkan birçok adayın araştırdığı konu oldu. Ön Lisans Başarı Puanı (ÖBP) ile birlikte sınavda işaretledikleri sorulara göre DGS puan hesaplama işlemini gerçekleştirecek olan adaylar, sonuçlar açıklanmadan önce alacakları puan hakkında fikir sahibi olacak. Peki, ÖSYM'nin açıkladığı bilgiler ışığında ÖBP ve puan hesaplama nasıl yapılır? İşte, hesaplama yapmak isteyen vatandaşlar için detaylı bilgiler...

21.07.2018Eğitim
DGS 81 ilde yapıldı

DGS 81 ilde yapıldı

Bu yıl 81 ilde yapılan Dikey Geçiş Sınavı tamamlandı.

21.07.2018Eğitim
DGS soru ve cevapları yayımlandı mı İşte, DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih

DGS soru ve cevapları yayımlandı mı? İşte, DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih

2018 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) tamamlanmasının ardından, sınavda ter döken yüz binlerce aday, ÖSYM'nin sonuçları ne zaman açıklayacağını merak etmeye başladı. Öte yandan sınava katılan vatandaşlar, DGS soru ve cevaplarının yayınlanıp yayınlanmadığını öğrenmek istiyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS soruları ve cevap anahtarı yayınlandı mı?

21.07.2018Eğitim
DGS sınavı saat kaçta bitecek DGS kaç dakika sürecek

DGS sınavı saat kaçta bitecek? DGS kaç dakika sürecek?

DGS sınavı bu sabah saat 10.15'te başladı. Sınava giren yakınlarını dışarıda bekleyen vatandaşların sorguladığı konu ise DGS sınavı saat kaçta bitecek oldu. ÖSYM'nin kılavuzda açıkladığı bilgiler arasında yer alan sınav saati, günün araştırılan konusu oldu. Peki, DGS sınavı saat kaçta bitecek ve kaç dakika sürecek? İşte, sınav kaç dakika sürecek ve kaçta bitecek sorularının cevabı

20.07.2018Gündem
DGS sınavı ne zaman hangi gün yapılacak Sınavda kaç soru sorulacak

DGS sınavı ne zaman hangi gün yapılacak? Sınavda kaç soru sorulacak?

DGS ne zaman yapılacak sorusu, bu sınava katılım sağlamak isteyen birçok kişinin sorguladığı konu oldu. İki yıllık eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen binlerce kişinin katılım sağlayacağı DGS, birçok vatandaşın sorguladığı konu olmaya devam ediyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak? İşte, DGS kontenjanları ve detaylı bilgiler

18.07.2018Eğitim
2018 DGS sınavı ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak Sınav giriş belgesi nasıl alınır

2018 DGS sınavı ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak? Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

2018 DGS (Dikaye Geçiş Sınavı) sınav giriş belgeleri, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından erişime açıldı. Bu yıl ilk kez 81 ilde gerçekleşecek olan DGS’de 15 dakika kuralı uygulanacak. Belgelerinde eksik bulunan ve 15 dakika kuralına uymayan adaylar, sınav binalarına alınmayacak. Peki, DGS 2018 ne zaman? Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

12.07.2018Gündem
DGS tüm illerde yapılacak

DGS tüm illerde yapılacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, “Önceki yıllarda 17 ilde düzenlenen DGS için sınav merkezi kısıtlamasını kaldırdık. Gençlerimizin bu sınava erişimlerini artırabilmek, dolayısıyla yükseköğretime bu bağlamda erişimi desteklemek için 21 Temmuz’da DGS’yi 81 ilde yapacağız” dedi.

12.07.2018Eğitim
DGS sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı... İşte DGS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası

DGS sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı... İşte DGS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası

2018 DGS sınav yerleri yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. DGS sınav yerleri bugün ÖSYM tarafından binlerce öğrencinin erişimine açıldı ve işlemler başladı. Peki, DGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? DGS sınavı ne zaman yapılacak?

11.07.2018Gündem
DGS giriş belgeleri açıklandı

DGS giriş belgeleri açıklandı

Meslek yüksekokullarıyla açıköğretim ön lisans mezunlarının katılabildiği DGS’ye giriş belgeleri açıklandı.

11.07.2018Eğitim
DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı 2018 DGS sınav giriş belgesi

DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? 2018 DGS sınav giriş belgesi

DGS sınav giriş yerleri için sınava katılım sağlayacak vatandaşların sorgulamaları devam ediyor. Okudukları bölümle ilgili lisans pozisyonlarına yerleşmek isteyen vatandaşların katılım göstereceği DGS, sınav giriş yerleri ile gündemde yer almaya başladı. Peki, çok kısa bir zamanın kaldığı sınav öncesi araştırılan DGS giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

9.07.2018Eğitim
2018 DGS ne zaman yapılacak İşte ÖSYM takvimi

2018 DGS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM takvimi

DGS ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı ön lisans öğrencileri tarafından merakla araştırılmaya devam ediyor. 2 yıllık eğitim hayatlarını 4 yıla tamamlamak isteyen öğrenciler DGS sınavının yapılacağı tarihi merak ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan takvimle birlikte DGS'nin yapılacağı tarih belli oldu. Peki, 2018 DGS ne zaman yapılacak?

7.07.2018Eğitim
2018 DGS ne zaman yapılacak DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı

2018 DGS ne zaman yapılacak? DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı?

2018 DGS ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı birçok öğrenci tarafından büyük bir merakla araştırılmaya devam ediyor. 2 yıllık lisans eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen öğrenciler DGS sınavı için çalışmalarını sürdürüyorlar. Öte yandan sınava girecek olan öğrenciler sınav giriş yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını da merak ediyor. Peki, 2018 DGS ne zaman yapılacak? DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı?

2.07.2018Gündem
2018 DGS ne zaman yapılacak İşte DGS hakkında merak edilen sorular

2018 DGS ne zaman yapılacak? İşte DGS hakkında merak edilen sorular

2018 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) ne zaman yapılacağı sınava girecek olan lisans öğrencileri tarafından merakla araştırılmaya devam ediyor. 2 yıllık lisans eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen öğrenciler DGS sınavı için son hazırlıklarını sürdürüyorlar. Peki, 2018 DGS ne zaman yapılacak? İşte DGS hakkında merak edilen sorular.

30.06.2018Gündem
2018 Dikey Geçiş Sınavı ne zaman hangi gün yapılacak Sınavda kaç soru sorulacak

2018 Dikey Geçiş Sınavı ne zaman hangi gün yapılacak? Sınavda kaç soru sorulacak?

Dikey Geçiş Sınavına az bir süre kala sınava girecek olan öğrenciler bazı soruların cevaplarını merak ediyorlar. Bu sorular arasında en çok öne çıkanı DGS sınav tarihi olarak görülüyor. Erken seçim nedeniyle tarihinde değişiklik olan DGS sınavı için tarih araştırması internette devam ediyor. Peki 2018 Dikey Geçiş Sınavı ne zaman yapılacak? İşte sınav öncesi merak edilen soruların cevapları

29.06.2018Eğitim
DGS ne zaman yapılacak İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih

DGS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih

DGS ne zaman yapılacak sorusu birçok öğrenci tarafından büyük bir merakla sorgulanmaya devam ediyor. İki yıllık lisans eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı için gün saymaya devam ediyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih.

27.06.2018Eğitim
DGS ne zaman yapılacak ÖSYMden tarih hakkında açıklama

DGS ne zaman yapılacak? ÖSYM'den tarih hakkında açıklama

DGS ne zaman yapılacak sorusu, lisans eğitimlerini gerçekleştirmek isteyen öğrencilerin araştırdığı husus oldu. ÖSYM'nin gerçekleştireceği DGS ile birlikte Ön Lisans eğitimlerini Lisans eğitimine tamamlamak isteyen binlerce kişi, konuyla ilgili araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Peki, DGS ne zaman yapılacak? İşte, 2018 DGS tarihi ve sınava dair bazı bilgiler

23.06.2018Eğitim
DGS ne zaman yapılacak İşte yeni sınav tarihi

DGS ne zaman yapılacak? İşte yeni sınav tarihi

Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) ne zaman yapılacağı, sınava katılmayı planlayan vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Daha önce açıklandığı üzere 8 Temmuz tarihinde yapılması öngörülen DGS, bu tarihin erken seçim sürecine denk gelmesi nedeniyle ertelenmişti. Vatandaşlar şimdi DGS'nin yapılacağı tarihi sorguluyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak? DGS'ye kaç gün kaldı?

19.06.2018Gündem
DGS geç başvuruları ne zaman sona erecek DGS sınavı ne zaman yapılacak

DGS geç başvuruları ne zaman sona erecek? DGS sınavı ne zaman yapılacak?

ÖSYM, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) adayları için önemli bir hatırlatmada bulundu. 2 yıllık yerleştirme programlarından mezun olarak lisans eğitimine geçmek isteyen adaylar için düzenlenen DGS’nin 2018 başvuru tarihini kaçıranlar için geç başvuru imkanı sunuldu. Peki geç başvuru tarihi hangi gün? 2018 DGS ne zaman gerçekleşecek?

1.06.2018Gündem
2018 DGS ne zaman yapılacak İşte ÖSYMnin verdiği tarih

2018 DGS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

2018 DGS sınavının ne zaman yapılacağı, sınava katılım sağlayacak olan adaylar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. 2 yıllık lisanslarını 4 yıla tamamlamak isteyen üniversite öğrencileri DGS sınavı için hazırlıklarını sürdürüyorlar. Peki, DGS ne zaman yapılacak?

30.05.2018Gündem
DGS’ye başvuramayanlar için ikinci şans: Geç başvurular ne zaman

DGS’ye başvuramayanlar için ikinci şans: Geç başvurular ne zaman?

Ön lisans yerleştirme programlarından mezun olarak lisans eğitimine geçmek isteyen adaylar için düzenlenen DGS’ye başvuramayanlara ikinci şans veriliyor. Adaylar 5 Haziran’da DGS’ye geç başvuru yapabilir.

25.05.2018Eğitim
DGS başvuruları için son gün DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır

DGS başvuruları için son gün! DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır?

Geçtiğimiz günlerde başlayan DGS başvuruları bugün son buluyor. Son gün olmasına rağmen halen gerekli başvuruyu yapmayan vatandaşlar ise DGS başvurusunun nasıl yapıldığını ve sınav başvuru ücretinin hangi bankaya yatırılacağını sorguluyor. Peki, DGS başvurusu nasıl yapılır? DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır?

23.05.2018Gündem
DGS 2018 başvuruları ne zaman bitiyor DGS başvurusu nasıl yapılır

DGS 2018 başvuruları ne zaman bitiyor? DGS başvurusu nasıl yapılır?

16 Mayıs Çarşamba günü başlayan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurularının ne zaman biteceğini merak eden vatandaşlar, konu hakkında ÖSYM'nin yaptığı açıklamayı sorguluyor. Öte yandan başvuru tarihinin yanı sıra halen başvuru yapmayan öğrenciler, DGS 2018 için nasıl başvuru yapılacağını da sorguluyor. Peki, DGS başvuruları ne zaman bitecek? DGS'ye nasıl ve nereden başvuru yapılır?

20.05.2018Gündem
DGS adaylarına iki müjde

DGS adaylarına iki müjde

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Özer, "21 Temmuz'da yapılacak 2018 DGS'de 120 soru için 140 dakika yerine 150 dakika cevaplama süresi verilecek. Adaylar, 2018 DGS için 17 il merkezine gitmeden kendi illerinde sınava girebilecekler" dedi.

16.05.2018Eğitim
DGS başvurusu için son gün ne zaman DGS ödemeleri nereye yapılacak

DGS başvurusu için son gün ne zaman? DGS ödemeleri nereye yapılacak?

DGS başvurusu, 16 Mayıs Çarşamba günü ÖSYM üzerinden erişime açıldı. Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan sınavın başvurularını kabul eden ÖSYM, sınavın süresi ve başvuru detayları hakkında bazı bilgiler verdi. DGS başvurusu için sınav ücretlerinin ne kadar ve nereye yatırılacağı da ÖSYM'nin açıklamaları arasında yer alıyor. Peki, DGS başvurusu nasıl yapılacak? İşte, ÖSYM'nin adayların erişimine açtığı bazı detaylar

16.05.2018Eğitim
DGS başvuruları ne zaman başlıyor 2018 DGS ne zaman

DGS başvuruları ne zaman başlıyor? 2018 DGS ne zaman?

Önlisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen vatandaşların gireceği 2018 DGS için geri sayım başladı. Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrenciler şimdi DGS başvurularının ne zaman başlayacağını sorguluyor. Peki DGS başvuruları ne zaman başlayacak? Başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak?

14.05.2018Gündem
2018 DGS başvurusu ne zaman başlayacak DGS soruları neler olacak

2018 DGS başvurusu ne zaman başlayacak? DGS soruları neler olacak?

DGS başvurusu için geri sayım devam ediyor. Ön Lisans alanından Lisans alanına geçiş yaparak eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen binlerce vatandaş, DGS başvurusu ve çıkmış sorular araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Peki, ÖSYM'nin verdiği bilgilere göre DGS başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, 2018 yılının DGS başvurusu ve çıkmış sorular hakkında detaylı bilgiler

7.05.2018Gündem
DGS tarihi değişti... Sınav ne zaman yapılacak

DGS tarihi değişti... Sınav ne zaman yapılacak?

İki yıllık ön lisans mezunlarının dört yıllık lisans eğitimi almak için katıldığı DGS  tarihinde değişikliğe gidildi. ÖSYM’nin sitesindeki bilgilere göre DGS'nin 8 Temmuz 'da yapılması planlanmıştı. DGS'ye başvuru tarihlerinde değişiklik yok, sonuçlar ise 16 Ağustos’ta ilan edilecek. Peki DGS ne zaman yapılacak?

4.05.2018Eğitim