MENÜ

Dgs

Dgs ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dgs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dgs haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 553 Dgs haberi bulunmuştur.

Dikey Geçiş Sınavı (kısaca DGS), 2000 yılından bu yana meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında yapılmakta olan sınavın adıdır.

 

Devamı...

Dgs Haberleri

DGS ek yerleştirme tercihi sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS ek yerleştirme tercihi sonuçları ne zaman açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) ek tercih ya da bir diğer ifade ile ek yerleştirme işleminin sonuçlarına yönelik bekleyiş devam ediyor. Ek tercih işlemine umut bağlayan binlerce aday, DGS ek tercih sonuçlarına göre hareket edecek. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.10.2019Gündem
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak DGSde ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS'de ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nda (2019 DGS) ek tercih sonuçları için bekleyiş devam ediyor. 7 Ekim tarihinde tamamlanan DGS ek yerleştirme işlemlerinin ardından gözler ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. 4 yıllık lisans programına yerleşen adaylar, sonraki süreçte kayıt işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS'de ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu?

11.10.2019Gündem
DGS ek tercih sonuçları için geri sayım... ÖSYM sonuç tarihini duyurdu mu

DGS ek tercih sonuçları için geri sayım... ÖSYM sonuç tarihini duyurdu mu?

DGS ek tercih sonuçları ile iki yıllık eğitimlerini dört yıla tamamlayacak olan öğrenciler, ÖSYM'nin açıklayacağı neticeyi merakla araştırıyor. Peki, ek tercihleri ile son şanslarını değerlendiren öğrencilerin merakla araştırdığı DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM tarafından değerlendirmeye alınacak olan DGS ek tercihleri hakkında bazı bilgiler

9.10.2019Eğitim
DGS ek yerleştirme başvuruları devam ediyor - Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS ek yerleştirme başvuruları devam ediyor - Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme tercih işlemleri, 1 Ekim Salı günü itibariyle başladı. Ek yerleştirme süreci bir süre daha devam edecek ancak başvuru işlemini geride bırakan adaylar şimdi DGS ek tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, ÖSYM’den açıklama geldi mi?

4.10.2019Eğitim
DGS ek tercihleri ne zaman bitecek 2019 DGS ek yerleştirme tercih ücreti ne kadar

DGS ek tercihleri ne zaman bitecek? 2019 DGS ek yerleştirme tercih ücreti ne kadar?

Üniversitelerin lisans programlarına girmek isteyen öğrencilerin katılım sağladığı Dikey Geçiş Sınavı'nda (2019-DGS) ek tercih süreci devam ediyor. 1 Ekim'de ÖSYM tarafından alınmaya başlanan DGS ek tercihleri sürerken, tercih işlemlerini kaçırmak istemeyen adayların son tercih gününe yönelik araştırmaları da hızlandı. DGS tercih ücreti ise merak edilen bir diğer gündem konusu. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman bitecek? 2019 DGS ek yerleştirme tercih ücreti ne kadar?

3.10.2019Gündem
2019-DGS ek yerleştirme tercihleri 1 Ekimde başlıyor

2019-DGS ek yerleştirme tercihleri 1 Ekim'de başlıyor

İki yıllık önlisans programlarından mezun olan ve dört yıllık lisans öğretimine geçmek isteyenlerin girdiği 2019-DGS çerçevesinde yapılacak ek yerleştirmeler için tercihler yarından itibaren alınmaya başlanacak. Başvurular 7 Ekim’e kadar sürecek. Adaylar 30 tercih yapabilecek.

30.09.2019Eğitim
DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından alınmaya başlıyor

DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından alınmaya başlıyor

Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) ek yerleştirme işlemlerinin ne zaman başlayacağı öğrenciler tarafından merakla beklenirken ÖSYM'den bugün konuyla ilgili açıklama geldi.. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih işlemlerinin ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından, işlemlerin yarın başlayacağı öğrenildi. İşte, DGS ek yerleştirme süreci hakkında detaylı bilgiler

30.09.2019Gündem
DGS ek yerleştirme ne zaman DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak

DGS ek yerleştirme ne zaman? DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

2019-DGS ek tercih işlemleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. YKS ek tercih sonuçlarını açıklayan ÖSYM'nin DGS ek tercih işlemlerini ne zaman başlatacağı çok sayıda öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

29.09.2019Gündem
DGSde geri sayım 2019 DGS ek tercihler ne zaman başlayacak

DGS'de geri sayım! 2019 DGS ek tercihler ne zaman başlayacak?

Dikey Geçiş Sınavı (2019 DGS) tercih sonuçları geçtiğimiz haftalarda açıklandı. Yerleştirme işlemlerinin üzerinden günler geçmesine rağmen, DGS ek tercih sürecinin henüz başlamaması dolayısıyla adayların konuyla ilgili araştırmaları hız kazandı. DGS ek tercih kılavuzunun heyecanla yayımlanacağı tarihi bekleyenler ÖSYM'nin açıklamasına kilitlendi. Peki, 2019 DGS ek tercihler ne zaman başlayacak?

25.09.2019Gündem
2019 DGS ek tercih başvurusu başladı mı DGS ikinci yerleştirme kılavuzu ne zaman yayımlanacak

2019 DGS ek tercih başvurusu başladı mı? DGS ikinci yerleştirme kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih süreci için heyecan devam ediyor. Lisans programlarına yerleşmek için bir kez daha şansını deneyecek olan öğrenciler, 2019 DGS ek tercih kılavuzunun yayımlanmasını ve ek yerleştirme tarihlerinin açıklanmasını bekliyor. Peki, 2019 DGS ek tercih başvurusu başladı mı? ÖSYM DGS ikinci yerleştirme kılavuzunu ne zaman yayımlanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

16.09.2019Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak ÖSYM DGS ek yerleştirme için duyuru yaptı mı

DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM DGS ek yerleştirme için duyuru yaptı mı?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) merkezi yerleştirmeleri ardından gözler ek yerleştirme sürecine çevrildi. Boş kontenjanların duyurulması ve kılavuzun paylaşılmasıyla birlikte DGS ek tercihleri de başlayacak Peki, DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM DGS ek yerleştirme için duyuru yaptı mı?

14.09.2019Gündem
DGS ek yerleştirme ne zaman başlayacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS ek yerleştirme ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri sonrası başlatılan ek tercih sürecinde meraklı bekleyiş devam ediyor. DGS ek yerleştirme sürecinde, adaylar tercih kılavuzu ve boş kontenjanların erişime açılmasını bekleyen öğrenciler ÖSYM tarafından yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

11.09.2019Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak İkinci yerleştirme tarihi belli mi

DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? İkinci yerleştirme tarihi belli mi?

Heyecanla beklenen Dikey Geçiş Sınavı (2019- DGS) tercih sonuçları açıklandı. İki yıllık bölümlerini dört yıllığa tamamlamak isteyen öğrencilerin katıldığı sınavda, DGS ek tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı birçok öğrenci tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? İkinci yerleştirme tarihi belli mi?

5.09.2019Gündem
DGS yerleştirme sonuçları açıklandı DGS ek tercihler ne zaman alınacak

DGS yerleştirme sonuçları açıklandı! DGS ek tercihler ne zaman alınacak?

İki yıllık yükseköğretim diplomalarını 4 yıllık lisans eğitimine tamamlamak isteyen adayların katılım sağladığı DGS'de heyecanlı bekleyiş sona erdi. Tercih işlemleri alınan DGS'de yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. İlk yerleştirmede lisans programlarına kayıt hakkı elde edemeyen öğrencilerin gözü ek tercih sürecine çevrildi. Peki, DGS ek tercihler ne zaman alınacak?

4.09.2019Gündem
DGS yerleştirme sonuçları açıklandı

DGS yerleştirme sonuçları açıklandı

2019-DGS yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar ÖSYM’nin internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilir. Üniversitelere kayıt işlemleri 9-13 Eylül’de yapılacak.

4.09.2019Eğitim
DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM sonuç tarihi verdi mi

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sonuç tarihi verdi mi?

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen çok sayıda kişinin başvuru yaptığı DGS tercihleri için sonuçların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sonuç tarihi verdi mi?

3.09.2019Gündem
DGS tercihleri için bugün son gün - Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS tercihleri için bugün son gün - Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) tercihleri için verilen süre doluyor. ÖSYM tarafından 21 Ağustos 2019 tarihinde alınmaya başlanan DGS tercih sürecinin bugün biteceği hatırlatıldı. Tercih işlemini başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar şimdi sonuç heyecanı yaşıyor. Peki, 2019 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

28.08.2019Gündem
DGS tercihlerinde güncelleme

DGS tercihlerinde güncelleme

DGS tercihlerinde açık öğretim lisans programlarına geçiş yapılabilecek önlisans bölümlerinde değişik yapıldı. Güncellenen listelere ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşılabilecek.

27.08.2019Eğitim
DGS tercihleri ne zaman bitecek ÖSYMden güncelleme duyurusu

DGS tercihleri ne zaman bitecek? ÖSYM'den 'güncelleme' duyurusu

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri 21 Ağustos'ta başladı. Aldıkları puanlar kapsamında tercih hakkı olan çok sayıda öğrenci, tercih sürecinin ne zaman biteceğini merak ederken bir yandan da sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman bitecek? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.08.2019Gündem
DGS tercihleri ne zaman bitecek DGS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak

DGS tercihleri ne zaman bitecek? DGS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak?

Örgün ve açıköğretim önlisans programlarından mezun olanların lisans öğretimine geçebilmesi için 336 bin 573 adayın katılımıyla gerçekleşen Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) tercih süreci devam ediyor. Adayların, üniversite kontenjanları ve istek sıralamasına göre tamamlayacağı DGS tercihleri sürerken, son tercih günü merak konusu oldu. Peki, 2019 DGS tercihleri ne zaman bitecek? DGS tercihlerini yaparken nelere dikkat etmeli?

25.08.2019Gündem
DGS 2019 tercih kılavuzu yayımlandı- Tercihler için son gün ne zaman

DGS 2019 tercih kılavuzu yayımlandı- Tercihler için son gün ne zaman?

2019 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) tercih kılavuzu ÖSYM tarafından paylaşıldı. Tercih süresi içinde tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. DGS tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi elektronik ortamda yapacaklar. Peki, DGS tercihleri için son gün ne zaman?

23.08.2019Gündem
Uzmanlardan DGS tüyoları

Uzmanlardan DGS tüyoları

Bu yıl 336 bin 573 adayın katıldığı, örgün ve açıköğretim önlisans programlarından mezun olanların lisans öğretimine geçebilmesi için uygulanan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) üniversiteye geçişte önemli bir fırsat sunuyor.

23.08.2019Eğitim
ÖSYM DGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak DGS tercihlerinde son gün ne zaman

ÖSYM DGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak? DGS tercihlerinde son gün ne zaman?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına geçişi için katıldığı DGS'de tercih kılavuzu ÖSYM tarafından açıklandı. DGS tercih işlemleri devam ederken, tercih tarihlerinin biteceği tarih de merak edilmeye başlandı. Peki, DGS tercihlerinde son gün ne zaman? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konular hakkında bilgiler.

22.08.2019Gündem
Mezuniyeti gecikenlere bir şans daha

Mezuniyeti gecikenlere bir şans daha

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından merakla beklenen tercih kılavuzu da dün yayımlandı.

22.08.2019Eğitim
DGS tercihleri başladı, mezun olamayanlara yeni şans

DGS tercihleri başladı, mezun olamayanlara yeni şans

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin dört yıllık örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmalarına olanak tanıyan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Tercih Kılavuzu yayımlandı. Adaylar, tercihlerini bu kılavuz doğrultusunda internet üzerinden yapabilecek. Dün başlayan tercih süreci, 28 Ağustos’a kadar sürecek. DGS’yi kazandığı halde önlisans programındaki mezuniyeti gecikenlere de yeni bir şans verildi.

21.08.2019Eğitim
DGS tercih süreci ne zaman başlayacak ÖSYM kılavuz bilgisini yayımladı

DGS tercih süreci ne zaman başlayacak? ÖSYM kılavuz bilgisini yayımladı!

Lisan eğitimini dört yıllık programlarda tamamlayacak olan öğrencilerin katıldığı 2019 DGS için tercih süreci için, tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Sınavda başarı sağlayan adaylar, lisans programları için boş kontenjanlar dahilinde tercih sıralamalarını tamamlayacaklar. Peki, 2019 DGS tercih süreci ne zaman başlayacak? DGS yerleştirmeleri nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

21.08.2019Gündem
ÖSYM Başkanı Aygün: DGS kılavuzunu bu hafta içerisinde yayımlayacağız

ÖSYM Başkanı Aygün: DGS kılavuzunu bu hafta içerisinde yayımlayacağız

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, “(DGS adaylarına) Tercih sürecinizle ilgili çalışmalarımız tamamlanmak üzere, bu hafta içerisinde kılavuzu yayımlayacağız ve süreci başlatacağız” dedi.

20.08.2019Eğitim
ÖSYMden açıklama geldi: DGS tercihleri ne zaman yapılacak

ÖSYM'den açıklama geldi: DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

DGS tercihleri için ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'den açıklama geldi. Öğrencilerin bir süredir sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği kampanyayı dikkate alan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. DGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merakla araştırılan bazı bilgiler

20.08.2019Eğitim
ÖSYM Başkanı Aygünden DGS açıklaması: Bu hafta içinde...

ÖSYM Başkanı Aygün'den DGS açıklaması: Bu hafta içinde...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih süreciyle ilgili çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu, bu hafta içerisinde kılavuzu yayımlayacaklarını ve süreci başlatacaklarını açıkladı.

19.08.2019Eğitim
DGS tercih süreci başlıyor ÖSYM, DGS tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarihi duyurdu

DGS tercih süreci başlıyor! ÖSYM, DGS tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarihi duyurdu

Haziran ayında on binlerce adayın katılım sağladığı DGS'de tercih süreci için bekleyiş devam ederken, tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarih belli oldu. Sınavda başarılı olan ve lisans programlarına katılım hakkı elde eden adaylar, üniversitelerin kontenjan sayılarına göre işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, 2019 DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

19.08.2019Gündem
DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak

DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan 2019 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) sonuçları geçtiğimiz haftalarda adayların erişimine açıldı. Şimdi ise sürece ilişkin en önemli adımlardan tercihler bekleniyor. Sonuçların ardından günler geçmesine rağmen tercih kılavuzunun yayımlanmaması adayları meraklandırdı. Peki, DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

18.08.2019Gündem
DGS tercihleri ne zaman yapılacak Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı?

30 Haziran 2019 tarihinde 81 ilde gerçekleşen DGS'nin tercihleri için geri sayım devam ediyor. Sınav ve sonuç heyecanını geride bırakan adaylar, şimdi DGS tercihlerinin alınacağı tarihe odaklandı. DGS tercih kılavuzunun yayımlanması ardından tercihler alınmaya başlanacak. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak, ÖSYM'den yeni bir açıklama geldi mi?

15.08.2019Gündem
DGS tercih işlemleri için ÖSYMden tarih verildi mi DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı

DGS tercih işlemleri için ÖSYM'den tarih verildi mi? DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından günler geçti ancak henüz tercih kılavuzu yayımlanmadı. DGS'ye katılım sağlayan on binlerce vatandaş, yoğun şekilde 'DGS tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2019 DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

13.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuz ne zaman yayımlanacak Gözler ÖSYMde

DGS tercih kılavuz ne zaman yayımlanacak? Gözler ÖSYM'de

DGS tercihleri ve kılavuz bilgileri son günlerde birçok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Üniversitelerin yerleştirme sürecine göre değişkenlik gösterecek olan DGS tercihleri, kılavuz bilgilerine göre yapılacak. DGS tercih kılavuzu, yine ÖSYM'nin belirlediği takvime göre belirlenecek. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

9.08.2019Eğitim
DGS tercihleri başladı mı İşte DGS tercih tarihleri

DGS tercihleri başladı mı? İşte DGS tercih tarihleri

Ön lisan eğitimlerini lisans eğitimine çevirmek isteyen öğrencilerin katılım sağladığı 2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Sınavın ardından ÖSYM tarafından yapılacak açıklama ile beraber, öğrenciler bir sonraki maraton olan tercih sürecine dahil olacaklar. Peki, DGS tercihleri başladı mı? İşte DGS tercih tarihleri ve süreç hakkında bilgiler.

7.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak DGS tercihleri başlıyor mu

DGS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri başlıyor mu?

DGS tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre işlemlerine başlayacak olan binlerce üniversite adayı, internet üzerinden konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. DGS tercihleri için DGS tercih kılavuzu içerisinde yer alan kriterleri değerlendirecek olan birçok kişi, buna göre işlemlerini tamamlayarak ÖSYM'ye teslim edecek. Peki, DGS tercihleri ne zaman alınmaya başlanacak ve tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, ÖSYM'nin yayımlaması beklenen o konu hakkında bazı bilgiler

6.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor

DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor?

DGS sonuçlarının Ölçe Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanmasıyla birlikte tercih maratonu için heyecanlı bekleyiş başladı. Ön lisans eğitimlerini lisans eğitimine tamamlamak isteyen adaylar, DGS’den aldığı puan ile birlikte tercihte bulunabilecekler. Peki, DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte, o konuya dair bilgiler.

3.08.2019Gündem
Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor

Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor?

30 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, gözler tercih sürecine çevrildi. Lisans eğitimlerine devam edecek olan öğrenciler, ÖSYM'nin belirlediği tarihlerde ve hususlarda gerçekleşecek. Peki, Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte, sınavla ilgili merak edilenler.

1.08.2019Gündem
2019 DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı DGS tercihleri ne zaman başlayacak

2019 DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

30 Haziran'da uygulanan 2019-DGS Sınavı'nın sonuçları daha önceden ilan edildiği gibi 25 Temmuz'da açıklandı. Üniversitelerden aldıkları iki yıllık ön lisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen vatandaşlar, yoğun şekilde 'DGS tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

30.07.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı DGS tercihleri ne zaman başlayacak

DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) DGS tercih kılavuzunu yayımlayarak tercih işlemlerini başlatacağı tarih, bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman başlayacak? DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

28.07.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman

DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından, gözler, sonuç tarihinde çevrildi. Sınav sürecini geride bırakan adaylar, tercih işlemlerine başlamak için ÖSYM'den yapılacak açıklamayı sabırsızlıkla bekliyor. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman?

26.07.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak

DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) sonuçları ve soruları, kurumun internet sitesi üzerinden açıklandı. Sınav sonuçlarının ardından, DGS için bir sonraki süreç olan tercih işlemleri adaylar tarafından gündeme gelmeye başladı. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak? İşte, DGS tercih sürecine dair bazı bilgiler.

25.07.2019Gündem
DGS sonuçları açıklandı İşte, ÖSYM DGS sonuç sorgulama sayfası

DGS sonuçları açıklandı! İşte, ÖSYM DGS sonuç sorgulama sayfası

Ön Lisans eğitimlerini Lisans eğitimlerine tamamlamak isteyen vatandaşların katılım sağladığı (Dikey Geçiş Sınavı) DGS sonuçları açıklandı. Adaylar, DGS sonuçları için sorgulama işlemlerini, kurumun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek. İşte, DGS sonuçları sonrasında tercihler ve yerleştirme sürecine dair merak edilen bazı detaylar

25.07.2019Eğitim
DGS sonuçları az önce açıklandı

DGS sonuçları az önce açıklandı

DGS sonuçları az önce açıklandı. Öğrenciler, DGS sonuçları için detayları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecek. İşte, DGS sonuçları başta olmak üzere sürece dair bazı detaylar

25.07.2019Gündem
DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu mu

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu mu?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları için nefesler tutuldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanacak olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2019 sınavı 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanmış, takvime göre sonuçların 25 Temmuz'da açıklanacağı bildirilmişti. Tarih bilgisini öğrenen adaylar şimdi saati merak ediyor. Peki, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu mu?

25.07.2019Gündem
Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak?

30 Haziran tarihinde, düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) geri sayım devam ederken, adaylar sonuçlara yönelik ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Sınav sonuçları, ÖSYM'nin yaptığı değerlendirmelerin ardından, kurumun internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Peki, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sonuçları ayın kaçında açıklanacak?

24.07.2019Gündem
DGS sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak

DGS sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ön lisans mezunlarının lisans eğitimlerini tamamlamak için girdikleri DGS, 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanmıştı. Başarılı olup olmadıklarını merak eden adaylar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

18.07.2019Gündem
DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak DGS tercih tarihi belli oldu mu

DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercih tarihi belli oldu mu?

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Gözler şimdi, on binlerce adayın katıldığı sınavın sonuçlarının açıklanacağı tarihte. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

16.07.2019Gündem
Doktor, 7’nci üniversite için DGSye girdi

Doktor, 7’nci üniversite için DGS'ye girdi

Bursa'da aile hekimi olan Taner Ödemiş altı üniversite bitirdi. Ödemiş, 7’ncisini okumak için DGS'ye girdi.

15.07.2019Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak Dikey Geçiş Sınavı puan hesaplaması nasıl yapılır

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Dikey Geçiş Sınavı puan hesaplaması nasıl yapılır?

30 Haziran 2019 tarihinde yurt genelinde düzenlenen 2019-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için geri sayım devam ediyor. Sınav sonrası, soru ve cevap anahtarının yayınlanmasının ardından, netlerine yönelik bilgi sahibi olan adaylar, ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Sonuçlarını öğrenecek olan öğrenciler, puanlarına uygun lisans programlarına yerleşecekler. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Dikey Geçiş Sınavı puan hesaplaması nasıl yapılır?

14.07.2019Gündem