MENÜ

Dgs

Dgs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dgs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 291 Dgs haberi bulunmuştur.

Dikey Geçiş Sınavı (kısaca DGS), 2000 yılından bu yana meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında yapılmakta olan sınavın adıdır.

 

Devamı...

Dgs Haberleri

DGS’ye başvuramayanlar için ikinci şans: Geç başvurular ne zaman

DGS’ye başvuramayanlar için ikinci şans: Geç başvurular ne zaman?

Ön lisans yerleştirme programlarından mezun olarak lisans eğitimine geçmek isteyen adaylar için düzenlenen DGS’ye başvuramayanlara ikinci şans veriliyor. Adaylar 5 Haziran’da DGS’ye geç başvuru yapabilir.

25.5.2018Eğitim
DGS başvuruları için son gün DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır

DGS başvuruları için son gün! DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır?

Geçtiğimiz günlerde başlayan DGS başvuruları bugün son buluyor. Son gün olmasına rağmen halen gerekli başvuruyu yapmayan vatandaşlar ise DGS başvurusunun nasıl yapıldığını ve sınav başvuru ücretinin hangi bankaya yatırılacağını sorguluyor. Peki, DGS başvurusu nasıl yapılır? DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır?

23.5.2018Gündem
DGS 2018 başvuruları ne zaman bitiyor DGS başvurusu nasıl yapılır

DGS 2018 başvuruları ne zaman bitiyor? DGS başvurusu nasıl yapılır?

16 Mayıs Çarşamba günü başlayan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurularının ne zaman biteceğini merak eden vatandaşlar, konu hakkında ÖSYM'nin yaptığı açıklamayı sorguluyor. Öte yandan başvuru tarihinin yanı sıra halen başvuru yapmayan öğrenciler, DGS 2018 için nasıl başvuru yapılacağını da sorguluyor. Peki, DGS başvuruları ne zaman bitecek? DGS'ye nasıl ve nereden başvuru yapılır?

20.5.2018Gündem
DGS adaylarına iki müjde

DGS adaylarına iki müjde

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Özer, "21 Temmuz'da yapılacak 2018 DGS'de 120 soru için 140 dakika yerine 150 dakika cevaplama süresi verilecek. Adaylar, 2018 DGS için 17 il merkezine gitmeden kendi illerinde sınava girebilecekler" dedi.

16.5.2018Eğitim
DGS başvurusu için son gün ne zaman DGS ödemeleri nereye yapılacak

DGS başvurusu için son gün ne zaman? DGS ödemeleri nereye yapılacak?

DGS başvurusu, 16 Mayıs Çarşamba günü ÖSYM üzerinden erişime açıldı. Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan sınavın başvurularını kabul eden ÖSYM, sınavın süresi ve başvuru detayları hakkında bazı bilgiler verdi. DGS başvurusu için sınav ücretlerinin ne kadar ve nereye yatırılacağı da ÖSYM'nin açıklamaları arasında yer alıyor. Peki, DGS başvurusu nasıl yapılacak? İşte, ÖSYM'nin adayların erişimine açtığı bazı detaylar

16.5.2018Eğitim
DGS başvuruları ne zaman başlıyor 2018 DGS ne zaman

DGS başvuruları ne zaman başlıyor? 2018 DGS ne zaman?

Önlisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen vatandaşların gireceği 2018 DGS için geri sayım başladı. Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrenciler şimdi DGS başvurularının ne zaman başlayacağını sorguluyor. Peki DGS başvuruları ne zaman başlayacak? Başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak?

14.5.2018Gündem

2018 DGS başvurusu ne zaman başlayacak? DGS soruları neler olacak?

DGS başvurusu için geri sayım devam ediyor. Ön Lisans alanından Lisans alanına geçiş yaparak eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen binlerce vatandaş, DGS başvurusu ve çıkmış sorular araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Peki, ÖSYM'nin verdiği bilgilere göre DGS başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, 2018 yılının DGS başvurusu ve çıkmış sorular hakkında detaylı bilgiler

7.5.2018Gündem
DGS tarihi değişti... Sınav ne zaman yapılacak

DGS tarihi değişti... Sınav ne zaman yapılacak?

İki yıllık ön lisans mezunlarının dört yıllık lisans eğitimi almak için katıldığı DGS  tarihinde değişikliğe gidildi. ÖSYM’nin sitesindeki bilgilere göre DGS'nin 8 Temmuz 'da yapılması planlanmıştı. DGS'ye başvuru tarihlerinde değişiklik yok, sonuçlar ise 16 Ağustos’ta ilan edilecek. Peki DGS ne zaman yapılacak?

4.5.2018Eğitim
2018 DGS sınavının tarihi ÖSYM tarafından değiştirildi - DGS sınavı ne zaman yapılacak

2018 DGS sınavının tarihi ÖSYM tarafından değiştirildi - DGS sınavı ne zaman yapılacak?

Üniversite eğitimini devam etmek ve lisans tamamlamak isteyenlerin gireceği DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2018 tarihi değişti. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, resmi sayfası üzerinden yeni DGS tarihini duyurdu. Peki 2018 DGS ne zaman gerçekleşecek?

4.5.2018Gündem
DGS başvuruları ne zaman DGS sınav tarihi değiştirildi

DGS başvuruları ne zaman? DGS sınav tarihi değiştirildi

DGS başvuruları sorgulanırken sınav tarihi değişikliği adaylara duyuruldu. Normal şartlar altında 8 Temmuz tarihinde yapılacak olan DGS sınavı, erken seçim sürecine denk gelmesi nedeniyle ertelendi. Peki, DGS başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'nin açıkladığı yeni DGS sınav tarihi ve detaylı bilgiler

1.5.2018Gündem
Yeni Gelin dizisinin son bölümünde eğlenceli anlar yaşandı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Yeni Gelin dizisinin son bölümünde eğlenceli anlar yaşandı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Yeni Gelin dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine eğlenceli dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Türkmen Şirin’den önce evlenmek isterken, Müsellim “Önce benim düğünüm yapılacak!” sözleriyle işleri karıştırdı. Son bölümün bitmesinin hemen ardından diziseverler yeni bölüm fragmanını merak etmeye başladılar. Peki, Yeni Gelin dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

31.3.2018Televizyon
ÖSYM’den DGS Değerlendirmesi: Sınav süresi artırılmalı

ÖSYM’den DGS Değerlendirmesi: Sınav süresi artırılmalı

ÖSYM, ‘Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Değerlendirme Raporu’nu yayınlandı. Buna göre, 2017’de DGS kontenjanlarının yüzde 97’si doldu. En çok yerleşilen lisans programı ise 20 bin öğrenciyle açıköğretim işletme oldu. Açıköğretim fakültesi ön linans mezunları, meslek yüksekokullarına göre sınavda daha iyi bir performans gösterdi. ÖSYM, raporda 120 soru için verilen 140 dakikalık sınav süresinin 180’e çıkarılmasını da önerdi.

28.3.2018Eğitim
DGS kontenjanlarının yüzde 97si doldu

DGS kontenjanlarının yüzde 97'si doldu

ÖSYM, 2017 DGS raporunu yayımladı. Buna göre, geçen yıl kontenjanların yüzde 97'sine yerleştirme yapıldı. Raporda, DGS'de adaylara 120 soru için verilen cevaplama süresinin 40 dakika artırılarak 180 dakikaya çıkarılması önerildi.

27.3.2018Eğitim
2018 ÖSYM sınav takvimi | KPSS - YKS - ALES - DGS - YDS - TUS başvuru, sınav ve sonuç açıklama tarihleri

2018 ÖSYM sınav takvimi | KPSS - YKS - ALES - DGS - YDS - TUS başvuru, sınav ve sonuç açıklama tarihleri

Milyonlarca adayın hayallerini gerçekleştirmek için gireceği sınavların başvuru ve sınav tarihleri en çok merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2018 yılında yapacağı sınavlar için adaylar merak ettikleri soruların cevabını internette arıyor. Peki KPSS ne zaman? 2018 ALES ne zaman yapılacak? YKS 2018 ne zaman? İşte detaylar...

26.3.2018Gündem
Yeni Gelin 42. bölüm fragmanında genç aşıkların hevesi kursağında kalıyor

Yeni Gelin 42. bölüm fragmanında genç aşıkların hevesi kursağında kalıyor

Yeni Gelin dizisi yayınlanan 42. bölüm fragmanıyla izleyicilerine eğlenceli dakikalar yaşatmaya devam edecek. Dizinin yayınlanacak olan yeni bölümünde Şirin ve Baran, sonunda muradına erdiklerini düşünüyorken genç aşıkların yine hevesleri kursağında kalır. İşte, Yeni Gelin 42. bölüm fragmanı.

23.3.2018Televizyon
DGS 2018 ne zaman Dikey Geçiş Sınavı başvuruları

DGS 2018 ne zaman? Dikey Geçiş Sınavı başvuruları

2018 DGS başvurularının ne zaman başlayacağı binlerce öğrenci tarafından oldukça merak edilen konular arasında yer aldı. ÖSYM takvimine göre belirlenen DGS başvuruları için artık çok az bir zaman kaldı. Üniversitede 2 yıllık eğitim gören öğrencilerin eğitimlerini 4 yıla tamamlamak için girecekleri DGS'de adaylar merak ettikleri konuları araştırmaya başladı. Peki, 2018 DGS başvuruları ne zaman başlayacak? 2018 DGS ne zaman yapılacak?

5.3.2018Gündem
DGS 2018 ne zaman yapılacak 2018 Dikey Geçiş Sınavı

DGS 2018 ne zaman yapılacak? 2018 Dikey Geçiş Sınavı

2018 DGS sınavının ne zaman yapılacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili detayları araştırıyorlar. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi belli oldu. Peki, öğrencilerin merakla beklediği DGS sınavı ne zaman yapılacak?

26.2.2018Gündem
ÖSYM, DGS’yi masaya yatırıyor

ÖSYM, DGS’yi masaya yatırıyor

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer başkanlığında düzenlenen toplantıda, hazırlığı süren 2017-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili değerlendirme raporu ve sınava yönelik yapılabilecek iyileştirmeler konusu ele alındı.

26.2.2018Eğitim
DGS artık 81 ilde yapılacak - 2018 başvuruları ne zaman

DGS artık 81 ilde yapılacak - 2018 başvuruları ne zaman?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, DGS'nin bu yıl 81 ilde yapılacağını söyledi. ÖSYM'nin resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuru ardından 2018 DGS başvuru tarihleri gündeme geldi. Peki bu yılın DGS başvuruları ne zaman?

29.1.2018Eğitim
Sessiz matematiğin gönüllü hocası

Sessiz matematiğin gönüllü hocası

Bir matematik kursundayız. Ancak bu derste çıt yok. Gönüllü öğretmen Pelin Baykan, işitme engelli öğrencilere işlemleri, işaret diliyle öğretiyor. Okullarda ‘çok konuşularak anlatıldığı’ için en çok bu alanda zorlandıklarını söyleyen öğrenciler mutlu. Kimi üniversite sınavına hazırlanıyor, kimi EKPSS için ter döküyor. İşte öğrencilerin ve Pelin öğretmenin anlattıkları…

22.1.2018Eğitim

Avukatlık hayalinden hiç vazgeçmedi, amacına ulaştı

Avukatlık hayalinden hiç vazgeçmedi, amacına ulaştı

27.11.2017Muğla
DGS ek yerleştirme işlemleri için son gün ne zaman Ek tercih işlemi nasıl yapılır

DGS ek yerleştirme işlemleri için son gün ne zaman? Ek tercih işlemi nasıl yapılır?

DGS ek yerleştirme işlemleri için son günün ne zaman olduğunu merak eden öğrenciler konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından yerleşemeyen adaylar için ek kontenjanlar açıklandı. Açıklanan boş kontenjanların ardından ÖSYM tarafından verilen tarih aralıklarında adaylar ek tercih başvurularında bulunabilecekler.

26.10.2017Gündem
DGS 2017 ek tercih başvuruları için son gün ne zaman Boş kontenjanlar listesi

DGS 2017 ek tercih başvuruları için son gün ne zaman? Boş kontenjanlar listesi

DGS 2017 ek tercih başvuruları için süreç bugün başladı. Merkezi yerleştirmelerde herhangi bir yükseköğretim bölümüne yerleşemeyen adaylar, puanları ve boş kontenjanlar doğrultusunda DGS ek tercih işlemini gerçekleştirebilecek. Peki DGS 2017 ek tercih başvuruları için son gün ne zaman? İşte ÖSYM'nin duyurusu ve boş kontenjanlar listesi!

25.10.2017Gündem
AÖF not birleştirme nedir AÖF not birleştirme işlemi nasıl yapılır

AÖF not birleştirme nedir? AÖF not birleştirme işlemi nasıl yapılır?

AÖF not birleştirme işlemi, DGS kapsamında kayıt yaptıran öğrencileri yakından ilgilendirecek. Güz döneminde kayıt yeniletecek öğrencileri de ilgilendiren konu, Genel Not Birleştirme işlemi adı altında gerçekleştirilecek. Bu işlem yapıldıktan sonra ders seçimi yapılarak kayıt yeniletebilecek. İşte, AÖF not birleştirme işlemi hakkında bazı bilgiler

11.10.2017Eğitim
DGS adaylarına ikinci şans

DGS adaylarına ikinci şans

YÖK, 2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile kayıt hakkı kazandığı lisans programına, mezun olamadığı için kayıt yaptıramayan adaylara bir hak daha tanındığını açıkladı.

18.9.2017Eğitim
2017 DGS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

2017 DGS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

2017 DGS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM'nin sonuç açıklama sayfası olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden erişime açıldı.

6.9.2017Gündem
Tarih duyuruldu: DGS sonuçları o tarihte açıklanıyor

Tarih duyuruldu: DGS sonuçları o tarihte açıklanıyor!

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna cevap arayan öğrenciler, ÖSYM'nin konuyla ilgili gerçekleştireceği açıklamaya kilitlendi. Okumuş oldukları Ön Lisans bölümlerini ilgili Lisans bölümlerine tamamlayarak öğrenimlerine devam etmek isteyen öğrenciler, sonuç araştırmalarına devam ediyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla araştırılan tarih hakkında detaylı bilgiler

23.8.2017Eğitim
ÖSYM DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verdi

ÖSYM 'DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi

DGS sonuç tarihiyle ilgili soru işaretlerine yanıt geldi. ÖSYM tarafından 23 Temmuz 2017 Pazar günü gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nın sonuç tarihi sınav takvimi üzerinden duyuruldu. Ön lisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen öğrencileri ilgilendiren DGS'nin sonuçları bu ay içerisinde adayların erişimine açılacak. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.8.2017Eğitim
DGS sonuç tarihi netleşti... Sonuçlar ne zaman açıklanacak

DGS sonuç tarihi netleşti... Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

23 Temmuz 2017 Pazar günü gerçekleştirilen DGS'nin sonuç tarihi netleşti. ÖSYM, ön lisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen öğrencileri ilgilendiren Dikey Geçiş Sınavının sonuç tarihini resmi sayfası üzerinden duyurdu. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Peki DGS 2017 sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.8.2017Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak DGS 2017 sonuç tarihi

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS 2017 sonuç tarihi

DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) sonuç heyecanı devam ediyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen DGS sınavının ardından gözler sonuçlara çevrildi. Peki binlerce adayın başvuruda bulunduğu DGS sonuçları ne zaman açıklanacak, net tarih var mı? İşte detaylar!

3.8.2017Eğitim
Simgenin paslı kerpeten davası

Simge'nin paslı kerpeten davası

GEÇEN hafta sonu yapılan Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS), Sivas’ta bir aday piercing’iyle alınırken İstanbul’daki bir adayın ise tüm hazırlıkları boşa gitti.

28.7.2017Gündem
Hero yazılı tişörtle sınava girdi gözaltına alındı

"Hero" yazılı tişörtle sınava girdi gözaltına alındı

Adana'da, üzerinde 'kahraman' anlamına gelen 'Hero' yazılı tişörtle DGS'ye giren genç gözaltına alındı. Ş.B., gözaltına alınınca örgüt üyelerinin bu tişörtü giydiğini öğrendiğini söyledi.

23.7.2017Haber
Hero yazılı tişörtle sınava girdi gözaltına alındı

"Hero" yazılı tişörtle sınava girdi gözaltına alındı 

ADANA’da, Dikey Geçiş Sınavı’na (2017-DGS) üzerinde ’Hero’ yazan tişörtüyle giren Şahin B., çıkışta polis ekiplerince gözaltına alındı.

23.7.2017Gündem
Hero tişörtlü öğrenciye sınav çıkışı gözaltı

'Hero' tişörtlü öğrenciye sınav çıkışı gözaltı

'Hero' tişörtlü öğrenciye sınav çıkışı gözaltı

23.7.2017Adana
2017 DGS sınavı saat kaçta yapılacak DGS puan hesaplama işlemi nasıl yapılır

2017 DGS sınavı saat kaçta yapılacak? DGS puan hesaplama işlemi nasıl yapılır?

2017 DGS sınavı saat kaçta yapılacak sorusu yüz binlerce aday tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. DGS sınav giriş belgesi, ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldı ve adaylar T.C. Kimlik Numarası ve Aday Şifresi ile sisteme giriş yaparak DGS sınav giriş belgelerini edindiler. DGS sınavı için bugün sabah kalkan adaylar için ÖSYM'den 15 dakika uyarısı yapıldı ve adaylara geç kalmamaları konusunda önemli uyarılarda bulunuldu. Peki, 2017 DGS sınavı saat kaçta yapılacak? DGS puan hesaplama işlemi nasıl yapılır?

23.7.2017Eğitim
ÖSYMden DGS adaylarına 09.45 uyarısı

ÖSYM'den DGS adaylarına 09.45 uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 23 Temmuz Pazar günü yapılacak 2017 Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu.

21.7.2017Eğitim
DGS sınav yerleri nasıl öğrenilir DGS puan hesaplama işlemi

DGS sınav yerleri nasıl öğrenilir? DGS puan hesaplama işlemi!

DGS sınav yerleri nasıl öğrenilir sorusu, İki yıllık bölümleri dört yıllığa tamamlamak isteyen öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. DGS sınav yerleri dışında puan hesaplama işleminin de detaylarını araştıran adaylar, araştırmalarını internet üzerinden yaptı. Peki, DGS sınav yerleri nasıl öğrenilecek? İşte, sınava saatler kala merak edilen konular hakkında detaylı bilgiler

21.7.2017Eğitim
DGS 2017 puan hesaplama işlemi nasıl yapılır DGS sınav yerleri bilgisi

DGS 2017 puan hesaplama işlemi nasıl yapılır! DGS sınav yerleri bilgisi

DGS sınav yerleri, puan hesaplama işlemi ile birlikte araştırılmaya başlandı. Ön Lisans bölümlerinde eğitimlerine devam eden öğrencilerin merakla beklediği DGS sınav yerleri, lisans bölümüne geçmek isteyenler için fırsat niteliğinde olacak. Peki, DGS puan hesaplama ve sınav yerleri nasıl öğrenilecek? İşte, DGS 2017 puan hesaplama ve sınav yerleri detayları

18.7.2017Eğitim
DGS sınav yerleri ÖSYM tarafından açıklandı DGS puan hesaplama nasıl yapılır

DGS sınav yerleri ÖSYM tarafından açıklandı! DGS puan hesaplama nasıl yapılır?

DGS 2017 sınav yerleri, Ön Lisans eğitimini tamamlayarak Lisans eğitimine geçiş yapmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Sınav için son hazırlıklarını tamamlayan on binlerce kişinin merakla beklediği 2017 DGS sınav yerleri, ÖSYM internet sitesi üzerinden yayımlandı. Peki, DGS puan hesaplama nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

15.7.2017Eğitim
DGS sınavı ne zaman DGS sınav yerleri açıklandı mı

DGS sınavı ne zaman? DGS sınav yerleri açıklandı mı?

DGS ne zaman yapılacak sorusu, sınava katılım sağlayarak kariyerlerini dört yıllık eğitimle devam ettirmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Okudukları iki yıllık Ön Lisans bölümlerini, dört yıllık lisans bölümlerine tamamlamak isteyen vatandaşlar, sınav için son hazırlıklarını tamamlıyor. Peki, DGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'nin sınavı gerçekleştireceği o tarih ve sınav hakkında bazı bilgiler

29.6.2017Eğitim
2017 DGS ne zaman yapılacak

2017 DGS ne zaman yapılacak?

2017 DGS sınavının ne zaman yapılacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili detayları araştırıyorlar. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi belli oldu. Peki, öğrencilerin 4 yıllık lisans almak için girecekleri DGS sınavı ne zaman yapılacak?

22.6.2017Eğitim
DGS başvurusu için son şans

DGS başvurusu için son şans!

DGS başvurusu için son şans başladı. ÖSYM tarafından belirlenen aralıkta başvuruda bulunmayan ve DGS'ye katılım şansını kaybeden vatandaşlara özel olarak açılan DGS geç başvuru işlemi, 14 Haziran Çarşamba günü öğrencilerden alınacak. Sınava geç başvurmaları dolayısıyla Ankara'da katılım sağlayacak olan adaylar, sınav ücreti olarak 135 TL ödeyecek. Peki, DGS başvurusu nasıl yapılacak?

14.6.2017Eğitim
DSG, Rakkada Özgürlük Barajı ve Mansura Beldesini DEAŞtan temizledi

DSG, Rakka'da Özgürlük Barajı ve Mansura Beldesi'ni DEAŞ'tan temizledi

DSG, Rakka'da Özgürlük Barajı ve Mansura Beldesi'ni DEAŞ'tan temizledi

4.6.2017Diyarbakır
DGS başvurusu ne zaman yapılacak ÖSYMden tarih bilgisi

DGS başvurusu ne zaman yapılacak? ÖSYM'den tarih bilgisi

DGS başvuru tarihi, ÖSYM tarafından adaylara duyuruldu. Öğrenimlerini lisansa tamamlamak isteyen vatandaşların merakla araştırdığı DGS başvuru tarihi, ilgili kişilere duyuruldu. Lisansa adım atacak Ön Lisans öğrencilerinin merakla araştırdığı DGS başvurusu, 18 Mayıs tarihinde sona erecek. Peki, başvurular ne zaman yapılacak? Sınav esnasında neler sorulacak? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

9.5.2017Eğitim
Öğrenciler DGSye hazırlanıyor

Öğrenciler DGS'ye hazırlanıyor

Öğrenciler DGS'ye hazırlanıyor

28.3.2017Antalya
DGS ek tercih ücretleri için son gün ne zaman

DGS ek tercih ücretleri için son gün ne zaman?

DGS ek tercih yerleştirmeleri için başvuru sonlandırıldı. Binlerce önlisans öğrencisi tam lisans alabilmek için DGS ek tercih başvurusu yapıyordu. 3 Kasım'da başlayan ek tercih işlemleri için son gün 7 Kasım'dı. Peki DGS ek tercih ücretleri ne kadar ve bu ücretleri yatırmak için son tarih ne zaman? İşte, tüm detaylar sizlerle.

8.11.2016Gündem
DGS ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı - İşte son gün

DGS ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı - İşte son gün

DGS ek tercihleri kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte ilk tercihleri hüsranla sonuçlanan adaylar için yeni bir süreç başladı. DGS ek yerleştirmelerleri 3 - 7 Kasım aralarında gerçekleşecek. Ücreti zamanında yatırmayan adayların ise başvuru işlemi geçerli olmayacak. DGS ek tercih kılavuzu ve tercih işlemleri hakkında tüm detayları haberimizin detayında bulabilirsiniz.

5.11.2016Gündem
DGS ek yerleştirme işlemleri başladı

DGS ek yerleştirme işlemleri başladı

Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme tercih işlemleri başladı. Tercih işlemleri 7 Kasım'a kadar yapılabilecek.

3.11.2016Kampüs
DGSlilere burs müjdesi

DGS'lilere burs müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, DGS ile geçiş yaparak bir lisans programına yerleşen öğrenciler için müjdeli haberi verdi. Bakan Kılıç, ilk defa başvuru yapacak olan öğrenciler için burs/kredi başvurularının başladığını duyurdu.

25.10.2016Kampüs

2016 DGS’de en çok öğrenci yerleşen vakıf üniversitesi Nişantaşı oldu

2016 DGS’de en çok öğrenci yerleşen vakıf üniversitesi Nişantaşı oldu

19.10.2016İstanbul