MENÜ

Dgs

Dgs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dgs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 272 Dgs haberi bulunmuştur.

Dikey Geçiş Sınavı (kısaca DGS), 2000 yılından bu yana meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında yapılmakta olan sınavın adıdır.

 

Devamı...

Dgs Haberleri

Sessiz matematiğin gönüllü hocası

Sessiz matematiğin gönüllü hocası

Bir matematik kursundayız. Ancak bu derste çıt yok. Gönüllü öğretmen Pelin Baykan, işitme engelli öğrencilere işlemleri, işaret diliyle öğretiyor. Okullarda ‘çok konuşularak anlatıldığı’ için en çok bu alanda zorlandıklarını söyleyen öğrenciler mutlu. Kimi üniversite sınavına hazırlanıyor, kimi EKPSS için ter döküyor. İşte öğrencilerin ve Pelin öğretmenin anlattıkları…

22.1.2018Eğitim
Avukatlık hayalinden hiç vazgeçmedi, amacına ulaştı

Avukatlık hayalinden hiç vazgeçmedi, amacına ulaştı

Avukatlık hayalinden hiç vazgeçmedi, amacına ulaştı

27.11.2017Muğla
DGS ek yerleştirme işlemleri için son gün ne zaman Ek tercih işlemi nasıl yapılır

DGS ek yerleştirme işlemleri için son gün ne zaman? Ek tercih işlemi nasıl yapılır?

DGS ek yerleştirme işlemleri için son günün ne zaman olduğunu merak eden öğrenciler konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından yerleşemeyen adaylar için ek kontenjanlar açıklandı. Açıklanan boş kontenjanların ardından ÖSYM tarafından verilen tarih aralıklarında adaylar ek tercih başvurularında bulunabilecekler.

26.10.2017Gündem
DGS 2017 ek tercih başvuruları için son gün ne zaman Boş kontenjanlar listesi

DGS 2017 ek tercih başvuruları için son gün ne zaman? Boş kontenjanlar listesi

DGS 2017 ek tercih başvuruları için süreç bugün başladı. Merkezi yerleştirmelerde herhangi bir yükseköğretim bölümüne yerleşemeyen adaylar, puanları ve boş kontenjanlar doğrultusunda DGS ek tercih işlemini gerçekleştirebilecek. Peki DGS 2017 ek tercih başvuruları için son gün ne zaman? İşte ÖSYM'nin duyurusu ve boş kontenjanlar listesi!

25.10.2017Gündem

AÖF not birleştirme nedir? AÖF not birleştirme işlemi nasıl yapılır?

AÖF not birleştirme işlemi, DGS kapsamında kayıt yaptıran öğrencileri yakından ilgilendirecek. Güz döneminde kayıt yeniletecek öğrencileri de ilgilendiren konu, Genel Not Birleştirme işlemi adı altında gerçekleştirilecek. Bu işlem yapıldıktan sonra ders seçimi yapılarak kayıt yeniletebilecek. İşte, AÖF not birleştirme işlemi hakkında bazı bilgiler

11.10.2017Eğitim
DGS adaylarına ikinci şans

DGS adaylarına ikinci şans

YÖK, 2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile kayıt hakkı kazandığı lisans programına, mezun olamadığı için kayıt yaptıramayan adaylara bir hak daha tanındığını açıkladı.

18.9.2017Eğitim
2017 DGS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

2017 DGS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

2017 DGS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM'nin sonuç açıklama sayfası olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden erişime açıldı.

6.9.2017Gündem
Tarih duyuruldu: DGS sonuçları o tarihte açıklanıyor

Tarih duyuruldu: DGS sonuçları o tarihte açıklanıyor!

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna cevap arayan öğrenciler, ÖSYM'nin konuyla ilgili gerçekleştireceği açıklamaya kilitlendi. Okumuş oldukları Ön Lisans bölümlerini ilgili Lisans bölümlerine tamamlayarak öğrenimlerine devam etmek isteyen öğrenciler, sonuç araştırmalarına devam ediyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla araştırılan tarih hakkında detaylı bilgiler

23.8.2017Eğitim
ÖSYM DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verdi

ÖSYM 'DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi

DGS sonuç tarihiyle ilgili soru işaretlerine yanıt geldi. ÖSYM tarafından 23 Temmuz 2017 Pazar günü gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nın sonuç tarihi sınav takvimi üzerinden duyuruldu. Ön lisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen öğrencileri ilgilendiren DGS'nin sonuçları bu ay içerisinde adayların erişimine açılacak. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.8.2017Eğitim
DGS sonuç tarihi netleşti... Sonuçlar ne zaman açıklanacak

DGS sonuç tarihi netleşti... Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

23 Temmuz 2017 Pazar günü gerçekleştirilen DGS'nin sonuç tarihi netleşti. ÖSYM, ön lisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen öğrencileri ilgilendiren Dikey Geçiş Sınavının sonuç tarihini resmi sayfası üzerinden duyurdu. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Peki DGS 2017 sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.8.2017Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak DGS 2017 sonuç tarihi

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS 2017 sonuç tarihi

DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) sonuç heyecanı devam ediyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen DGS sınavının ardından gözler sonuçlara çevrildi. Peki binlerce adayın başvuruda bulunduğu DGS sonuçları ne zaman açıklanacak, net tarih var mı? İşte detaylar!

3.8.2017Eğitim
Simgenin paslı kerpeten davası

Simge'nin paslı kerpeten davası

GEÇEN hafta sonu yapılan Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS), Sivas’ta bir aday piercing’iyle alınırken İstanbul’daki bir adayın ise tüm hazırlıkları boşa gitti.

28.7.2017Gündem
Hero yazılı tişörtle sınava girdi gözaltına alındı

"Hero" yazılı tişörtle sınava girdi gözaltına alındı

Adana'da, üzerinde 'kahraman' anlamına gelen 'Hero' yazılı tişörtle DGS'ye giren genç gözaltına alındı. Ş.B., gözaltına alınınca örgüt üyelerinin bu tişörtü giydiğini öğrendiğini söyledi.

23.7.2017Haber
Hero yazılı tişörtle sınava girdi gözaltına alındı

"Hero" yazılı tişörtle sınava girdi gözaltına alındı 

ADANA’da, Dikey Geçiş Sınavı’na (2017-DGS) üzerinde ’Hero’ yazan tişörtüyle giren Şahin B., çıkışta polis ekiplerince gözaltına alındı.

23.7.2017Gündem
Hero tişörtlü öğrenciye sınav çıkışı gözaltı

'Hero' tişörtlü öğrenciye sınav çıkışı gözaltı

'Hero' tişörtlü öğrenciye sınav çıkışı gözaltı

23.7.2017Adana
2017 DGS sınavı saat kaçta yapılacak DGS puan hesaplama işlemi nasıl yapılır

2017 DGS sınavı saat kaçta yapılacak? DGS puan hesaplama işlemi nasıl yapılır?

2017 DGS sınavı saat kaçta yapılacak sorusu yüz binlerce aday tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. DGS sınav giriş belgesi, ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldı ve adaylar T.C. Kimlik Numarası ve Aday Şifresi ile sisteme giriş yaparak DGS sınav giriş belgelerini edindiler. DGS sınavı için bugün sabah kalkan adaylar için ÖSYM'den 15 dakika uyarısı yapıldı ve adaylara geç kalmamaları konusunda önemli uyarılarda bulunuldu. Peki, 2017 DGS sınavı saat kaçta yapılacak? DGS puan hesaplama işlemi nasıl yapılır?

23.7.2017Eğitim
ÖSYMden DGS adaylarına 09.45 uyarısı

ÖSYM'den DGS adaylarına 09.45 uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 23 Temmuz Pazar günü yapılacak 2017 Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu.

21.7.2017Eğitim
DGS sınav yerleri nasıl öğrenilir DGS puan hesaplama işlemi

DGS sınav yerleri nasıl öğrenilir? DGS puan hesaplama işlemi!

DGS sınav yerleri nasıl öğrenilir sorusu, İki yıllık bölümleri dört yıllığa tamamlamak isteyen öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. DGS sınav yerleri dışında puan hesaplama işleminin de detaylarını araştıran adaylar, araştırmalarını internet üzerinden yaptı. Peki, DGS sınav yerleri nasıl öğrenilecek? İşte, sınava saatler kala merak edilen konular hakkında detaylı bilgiler

21.7.2017Eğitim
DGS 2017 puan hesaplama işlemi nasıl yapılır DGS sınav yerleri bilgisi

DGS 2017 puan hesaplama işlemi nasıl yapılır! DGS sınav yerleri bilgisi

DGS sınav yerleri, puan hesaplama işlemi ile birlikte araştırılmaya başlandı. Ön Lisans bölümlerinde eğitimlerine devam eden öğrencilerin merakla beklediği DGS sınav yerleri, lisans bölümüne geçmek isteyenler için fırsat niteliğinde olacak. Peki, DGS puan hesaplama ve sınav yerleri nasıl öğrenilecek? İşte, DGS 2017 puan hesaplama ve sınav yerleri detayları

18.7.2017 Eğitim
DGS sınav yerleri ÖSYM tarafından açıklandı DGS puan hesaplama nasıl yapılır

DGS sınav yerleri ÖSYM tarafından açıklandı! DGS puan hesaplama nasıl yapılır?

DGS 2017 sınav yerleri, Ön Lisans eğitimini tamamlayarak Lisans eğitimine geçiş yapmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Sınav için son hazırlıklarını tamamlayan on binlerce kişinin merakla beklediği 2017 DGS sınav yerleri, ÖSYM internet sitesi üzerinden yayımlandı. Peki, DGS puan hesaplama nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

15.7.2017Eğitim
DGS sınavı ne zaman DGS sınav yerleri açıklandı mı

DGS sınavı ne zaman? DGS sınav yerleri açıklandı mı?

DGS ne zaman yapılacak sorusu, sınava katılım sağlayarak kariyerlerini dört yıllık eğitimle devam ettirmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Okudukları iki yıllık Ön Lisans bölümlerini, dört yıllık lisans bölümlerine tamamlamak isteyen vatandaşlar, sınav için son hazırlıklarını tamamlıyor. Peki, DGS sınavı ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'nin sınavı gerçekleştireceği o tarih ve sınav hakkında bazı bilgiler

29.6.2017Eğitim
2017 DGS ne zaman yapılacak

2017 DGS ne zaman yapılacak?

2017 DGS sınavının ne zaman yapılacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili detayları araştırıyorlar. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi belli oldu. Peki, öğrencilerin 4 yıllık lisans almak için girecekleri DGS sınavı ne zaman yapılacak?

22.6.2017Eğitim
DGS başvurusu için son şans

DGS başvurusu için son şans!

DGS başvurusu için son şans başladı. ÖSYM tarafından belirlenen aralıkta başvuruda bulunmayan ve DGS'ye katılım şansını kaybeden vatandaşlara özel olarak açılan DGS geç başvuru işlemi, 14 Haziran Çarşamba günü öğrencilerden alınacak. Sınava geç başvurmaları dolayısıyla Ankara'da katılım sağlayacak olan adaylar, sınav ücreti olarak 135 TL ödeyecek. Peki, DGS başvurusu nasıl yapılacak?

14.6.2017Eğitim
DSG, Rakkada Özgürlük Barajı ve Mansura Beldesini DEAŞtan temizledi

DSG, Rakka'da Özgürlük Barajı ve Mansura Beldesi'ni DEAŞ'tan temizledi

DSG, Rakka'da Özgürlük Barajı ve Mansura Beldesi'ni DEAŞ'tan temizledi

4.6.2017Diyarbakır
DGS başvurusu ne zaman yapılacak ÖSYMden tarih bilgisi

DGS başvurusu ne zaman yapılacak? ÖSYM'den tarih bilgisi

DGS başvuru tarihi, ÖSYM tarafından adaylara duyuruldu. Öğrenimlerini lisansa tamamlamak isteyen vatandaşların merakla araştırdığı DGS başvuru tarihi, ilgili kişilere duyuruldu. Lisansa adım atacak Ön Lisans öğrencilerinin merakla araştırdığı DGS başvurusu, 18 Mayıs tarihinde sona erecek. Peki, başvurular ne zaman yapılacak? Sınav esnasında neler sorulacak? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

9.5.2017Eğitim
Öğrenciler DGSye hazırlanıyor

Öğrenciler DGS'ye hazırlanıyor

Öğrenciler DGS'ye hazırlanıyor

28.3.2017Antalya
DGS ek tercih ücretleri için son gün ne zaman

DGS ek tercih ücretleri için son gün ne zaman?

DGS ek tercih yerleştirmeleri için başvuru sonlandırıldı. Binlerce önlisans öğrencisi tam lisans alabilmek için DGS ek tercih başvurusu yapıyordu. 3 Kasım'da başlayan ek tercih işlemleri için son gün 7 Kasım'dı. Peki DGS ek tercih ücretleri ne kadar ve bu ücretleri yatırmak için son tarih ne zaman? İşte, tüm detaylar sizlerle.

8.11.2016Gündem
DGS ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı - İşte son gün

DGS ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı - İşte son gün

DGS ek tercihleri kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte ilk tercihleri hüsranla sonuçlanan adaylar için yeni bir süreç başladı. DGS ek yerleştirmelerleri 3 - 7 Kasım aralarında gerçekleşecek. Ücreti zamanında yatırmayan adayların ise başvuru işlemi geçerli olmayacak. DGS ek tercih kılavuzu ve tercih işlemleri hakkında tüm detayları haberimizin detayında bulabilirsiniz.

5.11.2016Gündem
DGS ek yerleştirme işlemleri başladı

DGS ek yerleştirme işlemleri başladı

Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme tercih işlemleri başladı. Tercih işlemleri 7 Kasım'a kadar yapılabilecek.

3.11.2016Kampüs
DGSlilere burs müjdesi

DGS'lilere burs müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, DGS ile geçiş yaparak bir lisans programına yerleşen öğrenciler için müjdeli haberi verdi. Bakan Kılıç, ilk defa başvuru yapacak olan öğrenciler için burs/kredi başvurularının başladığını duyurdu.

25.10.2016Kampüs
2016 DGS’de en çok öğrenci yerleşen vakıf üniversitesi Nişantaşı oldu

2016 DGS’de en çok öğrenci yerleşen vakıf üniversitesi Nişantaşı oldu

2016 DGS’de en çok öğrenci yerleşen vakıf üniversitesi Nişantaşı oldu

19.10.2016İstanbul
DGS yerleştirme sonuçları açıklandı.. İşte DGS sonuç ekranı

DGS yerleştirme sonuçları açıklandı.. İşte DGS sonuç ekranı

ÖSYM tarafından Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. DGS yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğrencilerin meraklı bekleyişi son buldu. İşte DGS sonuçları hakkında tüm detayları ve sonuç ekranı

17.10.2016Gündem
YÖKten DGSye giren öğrencilere şartlı kayıt

YÖK'ten DGS'ye giren öğrencilere şartlı kayıt

Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK), Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) giren ve mezun olmadığı için lisans programlarına kayıt yaptıramayan öğrencilere şartlı kayıt hakkı tanındı.

7.10.2016Eğitim
Dikey geçiş tercihlerinde dikkat

Dikey geçiş tercihlerinde dikkat!

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezunların lisans öğretimine geçebilmesi için uygulanan Dikey Geçiş Sınavı (DGS), üniversiteye geçişte önemli bir fırsat sunuyor. Aday sayısının fazla ancak kontenjan sayısının sınırlı olması nedeniyle doğru tercih yapmanın önemine dikkat çeken uzmanlar, “DGS’de de tercih aşaması çok önemli. Tercih yaparken mutlaka uzmanlardan destek alınmalı” tavsiyesinde bulundu.

26.9.2016Kampüs
DGS sınav sonuçları dün açıklandı (2016 DGS sonucu sorgula)

DGS sınav sonuçları dün açıklandı (2016 DGS sonucu sorgula)

Heyecanla beklenen DGS sınav sonuçları dün açıklandı. ÖSYM'nin bayramdan sonra açıklanacağını duyurduğu DGS sınavının sonuçları ÖSYM'nin sonuç açıklama sayfası üzerinden erişime açıldı. Öğrenciler kimlik bilgileri ile DGS sonuçlarını sorgulayabiliyorlar.

25.9.2016Gündem
DGS sonuçları açıklandı

DGS sonuçları açıklandı

Dikey Geçiş Sınavı (2016-DGS) sonuçları açıklandı.

24.9.2016Eğitim
ÖSYM 2016 DGS sınav sonuçlarını açıkladı - DGS sınav sonuçları sorgulama ekranı

ÖSYM 2016 DGS sınav sonuçlarını açıkladı! - DGS sınav sonuçları sorgulama ekranı

DGS sınav sonuçları bu sabah erken saatlerinde ÖSYM'nin sitesin yer aldı. DGS sınav sonuçlarını merakla bekleyen öğrenciler sabah saatlerinde müjdeli haber ile uyandılar. Dikey Geçiş Sınav'ına giren öğrenciler yaklaşık 1 aylık süreç geçtikten sonra açıklanmayan sınav sonuçlarına tepki göstermiş ve sosyal medyada günlerce bu konu konuşulmuştu. Bu sabah DGS sınav sonuçları açıklandı. işte öğrencilerin DGS sınav sonuçlarını sorgulayacakları adres

24.9.2016Gündem
YÖK üyesi Çavuşoğlu’ndan DGS açıklaması

YÖK üyesi Çavuşoğlu’ndan DGS açıklaması

İki yıllık bölümlerden lisans programlarına geçiş yapmak isteyen adayların 21 Ağustos’ta katıldığı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla beklenirken, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Çavuşoğlu, sonuçların cuma gününe yetiştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

22.9.2016Eğitim
İşte DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih..

İşte DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih..

DGS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu'nun twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama doğrultusunda DGS sınav sonuçlarının 23 Eylül Cuma yani yarın açıklanması bekleniyor. DGS sınav sonuçları ÖSYM sonuç sayfasında görüntülenecek.

22.9.2016Gündem
Adaylardan ‘DGS’yi açıklayın’ çağrısı

Adaylardan ‘DGS’yi açıklayın’ çağrısı

Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) katılan adaylar, sonuçların açıklanmasını bekliyor. Adaylar sosyal medya üzerinden ÖSYM’ye seslenerek, sonuçların açıklanmasını istedi. ÖSYM’nin ise resmi Twitter hesabından 10 Eylül’de yapılan açıklamada, sonuçların bu hafta açıklanacağı duyuruldu.

21.9.2016Eğitim
DGS sonrası Kadir Has’ta burslu okuma şansı

DGS sonrası Kadir Has’ta burslu okuma şansı

Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinden Kadir Has Üniversitesi, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonucunda, 4 yıllık fakültelere geçiş yapmaya hak kazanan öğrencilere burslu okuma şansı sunuyor. Tam burslu ve %50 burslu olarak öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler başarı sıralamalarına göre belirlenecek.

23.8.2016Kampüs
DGS ve mühendislik tamamlama sınavı soruları açıklandı

DGS ve mühendislik tamamlama sınavı soruları açıklandı

ÖSYM, Teknik Öğretmenler için Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı ve Dikey Geçiş Sınavı’nın (DGS) soru kitapçığı ile cevap anahtarlarını adayların erişimine açtı.

22.8.2016Eğitim
DGS pazar günü yapılacak

DGS pazar günü yapılacak

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Ağustos’ta yapılacak.

20.8.2016Eğitim
2016-DGS giriş belgeleri internette

2016-DGS giriş belgeleri internette

21 Ağustos saat 09.30’da yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı (2016-DGS) giriş belgeleri ÖSYM’nin internet sitesinden edinilebilecek.

11.8.2016Eğitim
Suriyede Kobaniden sonra Münbiçte IŞİDten alındı

Suriye'de Kobani'den sonra Münbiç'te IŞİD'ten alındı

Suriye'de Kobani'den sonra Münbiç'te IŞİD'ten alındı

9.8.2016Diyarbakır
ÖSYM, KPSS ÖABT, DGS sınavları tarihleri erteledi

ÖSYM, KPSS ÖABT, DGS sınavları tarihleri erteledi!

ÖSYM darbe girişimi nedeniyle sınav takviminde değişiklik yaptı. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve Teknik Öğretmenler için Mühendislik Tamamlama programlarına Giriş Sınavı tarihleri ertelendi. Ayrıca YDS başvuru süresi de uzatıldı. Peki ÖABT ve DGS sınavları ne zaman yapılacak?

22.7.2016Eğitim
Münbiçte operasyon sürüyor; yüzde 25i IŞİDden alındı

Münbiç'te operasyon sürüyor; yüzde 25'i IŞİD'den alındı

Münbiç'te operasyon sürüyor; yüzde 25'i IŞİD'den alındı

26.6.2016Diyarbakır
IŞİD, Münbiçte kuşatmayı kırmak için 3 noktadan saldırdı

IŞİD, Münbiç'te kuşatmayı kırmak için 3 noktadan saldırdı

IŞİD, Münbiç'te kuşatmayı kırmak için 3 noktadan saldırdı

21.6.2016Diyarbakır
Yönetmelik değişti; Açıköğretimde okumak isteyenler de DGSye girmek zorunda

Yönetmelik değişti; Açıköğretim'de okumak isteyenler de DGS'ye girmek zorunda

Önlisans mezunlarının lisans programlarının 3’üncü sınıfından devam edebilmelerine olanak tanıyan dikey geçiş sistemi, artık tamamen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yürütülecek.

9.6.2016Kampüs
DGSye başvurular başladı

DGS'ye başvurular başladı

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2016-DGS) başvuruları başladı.

30.5.2016Eğitim