Bakan Özer: Tarım alanında Ar-Ge merkezi kuracağız

Güncelleme Tarihi:

Bakan Özer: Tarım alanında Ar-Ge merkezi kuracağız
Oluşturulma Tarihi: Ekim 20, 2022 13:12

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Tarım alanında açacağımız Ar-Ge merkeziyle yeni bir atılım gerçekleştireceğiz” dedi. Bakan Özer, Hollanda'daki temasları kapsamında Hollanda Mesleki Eğitim Kurulu (MBO Raad) Başkanı Adnan Tekin ile bir araya geldi. Türkiye Cumhuriyeti Hollanda Büyükelçisi Şaban Dişli'nin de bulunduğu görüşmede, Türkiye ve Hollanda iş birliğinde tarım sektörü temsilcileri ile eğitim kurumlarının bir arada bulunacağı bir AR-GE merkezinin kurulması konusu ele alındı.

Haberin Devamı

Bakan Özer, Türkiye'deki mesleki eğitimde paradigma değişikliği ile beraber sektör ve öğrencileri buluşturduklarını belirterek bu konuda sürekli yeni çalışmalar yaptıklarını söyledi. Mesleki eğitimde dünyadaki birçok ülkeden övgü aldıklarını anımsatan Bakan Özer, "Türkiye'nin eğitimde daha da iyi bir konuma gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tarım alanında açacağımız Ar-Ge merkeziyle de yeni bir atılım gerçekleştireceğiz” dedi.

TARIM LİSELERİNDEKİ ATILIMLAR DESTEKLENECEK
MBO Raad Başkanı Adnan Tekin ise mesleki eğitim konusunda Millî Eğitim Bakanlığının son dönemde attığı adımlarla oldukça önemli bir mesafe kaydettiğini söyledi. Türkiye'nin eğitimdeki ilerlemelerini yakından takip ettiklerini belirten Tekin, tarım liseleri konusundaki atılımları destekleyeceklerini ifade etti.

BAKMADAN GEÇME!