2017 DGS ne zaman yapılacak?

Güncelleme Tarihi:

2017 DGS ne zaman yapılacak
Oluşturulma Tarihi: Haziran 22, 2017 18:35

2017 DGS sınavının ne zaman yapılacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili detayları araştırıyorlar. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi belli oldu. Peki, öğrencilerin 4 yıllık lisans almak için girecekleri DGS sınavı ne zaman yapılacak?

Haberin Devamı

Sınava katılacak olan milyonlarca aday, "DGS ne zaman?" diye merak ediyor. DGS sınavlarının yaklaşmasıyla birlikte binlerce aday Üniversiteden 4 yıllık lisans alabilmek adına yarışacaklar. Peki, 2017 DGS ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

DGS NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 23 Temmuz 2017 tarihinde tek oturumda yapılacak.

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları için katılım sağlayacağı DGS'de, adaylar sorulan zorlu sorulara doğru yanıt vermek için çabalayacak.

DGS SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ülke genelinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı'na katılacak olan adayların, sınava girecekleri sınav merkezini gösteren sınav giriş belgesinin, geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi sınava bir hafta kala yayınlanması bekleniyor.

Haberin Devamı

Adaylar, sınav giriş belgelerini edinmek için ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi olan AİS'e giriş yapacak ve sınav giriş belgelerini çıktı olarak alabilecek.

ÖSYM'DEN 15 DAKİKA KURALI!

İlk defa Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) uygulanan bu kural için adayların dikkatli olması gerekiyor.

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır.

Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 09.45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!