Rüzgarın Kızı Övgü'nün gözü şampiyonlukta

Rüzgarın Kızı Övgünün gözü şampiyonlukta

ÇANAKKALE’nin tek kadın motosiklet yarışçısı 29 yaşındaki Övgü Yağız Akça, yeni sezona iddialı hazırlanıyor. ’Rüzgarın kızı’ lakaplı Övgü, Çanakkale Savaşları’nın da 100’ncü yıldönümü olan 2015’te şampiyonluğu istiyor.

Haberin Devamı

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun Pist Şampiyonası’nda 2013 yılında açtığı bayanlar kategorisinde, Çanakkale’yi Övgü Yağız Akça, Suzuki GSX-R 600 motosikletiyle temsil ediyor. İlk yılında başarılı yarışlarıyla 3’ncülük elde eden, 2014’te ise yarışların tamamına katılamayan Akça, 2015 sezonunda gözünü şampiyonluğa dikti. İda Park Dekorasyon ve Akol Otel’in sponsorluk desteğiyle; Mart- Nisan aylarında başlayacak yeni sezona hazırlanan sporcu, antrenmanlarını aralıksız sürdürüyor.

Rüzgarın Kızı Övgünün gözü şampiyonlukta

AMACI ÜLKEYİ TEMSİL ETMEK

Küçük yaştan bu yana sporun birçok dalıyla uğraştığını ve çeşitli dereceler elde ettiğini belirten Övgü Yağız Akça, motosiklet yarışlarının ise çok farklı olduğunu söyledi. Heyecanı sevdiğini ve adrenalini yüksek bu yarışlarda Çanakkale temsil etmenin gururunu yaşadığını belirten Akça, babası Ali Osman Yağız’ın kendisine küçük yaşta motosiklet kullanmayı öğrenmesinin büyük faydasını gördüğünü söyledi. 2015 yılında Türkiye Motosiklet Federasyonunu Bayanlar Pist Şampiyonası’nda şampiyonluk için mücadele edeceğini kaydeden genç sporcu, amacının Türkiye’yi yurt dışında temsil etmek olduğunu belirtti. Akça, "Türkiye’de 15’e yakın kadın motosiklet pilotu var. Bunlardan bir tanesi ben olduğum için kendimle gurur duyuyorum. 2015 Çanakkale için çok önemli bir yıl. Ben de bu yılda şampiyonluğu göğüsleyerek 100’ncü zafer yılımıza bir zafer daha eklemek istiyorum. Bunun için var gücümle çalışıyorum" dedi.

Haberle ilgili daha fazlası: