Başkan Piriştina'dan "Bize Güvenin" çağrısı

Başkan Piriştinadan Bize Güvenin çağrısı

ANKARA'da, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi'nin düzenlediği "Biz varız, ya siz" etkinliğinde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina gençler adına anlamlı bir çağrı da bulunarak, anne babalara "Bize güvenin" diye seslendi.

Haberin DevamıTürkiye'nin önde gelen yazar, sanatçı, sivil toplum örgütü temsilcisi ve aydınının katıldığı "Biz Varız, Ya Siz" etkinliği Ankara'da ATO Kongre ve Sergi Merkezi'nde gerçekleştirildi. ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan'ın evsahipliğini yaptığı etkinliğe, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'nın yanı sıra, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, sanatçılar Gülsen Tuncer ile Faruk Demir, gazeteciler Bekir Coşkun, Mustafa Muttlu, Barış Pehlivan ile Barış Terkoğlu da konuşmacı olarak katıldı.
Etkinlikte konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, kendisinin de genç bir belediye başkanı olduğunun belirterek, "Bize güvenin" dedi. Piriştina, "İki yıl önce Gezi'de gençlik 'Biz Varız' dedi. CHP bu mesajı çok iyi aldı. Kentlerin yönetimlerini benim gibi gençlere emanet etti" diye konuştu.
ADD'nin etkinliğinde ilginç bir de rekora imza atıldı. Şapka Devrimi'nin 90. yıldönümü dolayısıyla 680 öğrenci ve katılımcı aynı anda şapka giydi. Guiness Rekorlar Kitabı'na girmek amacıyla kendi yaptıkları şapkalarla sahneye çıkan minikler, salonda bulunanlara da şapka dağıttı. Miniklerin bu jestini karşılıksız bırakmayan büyüklerin de şapka takmasıyla salon rengarenk bir atmosfere büründü.

Haberle ilgili daha fazlası: