GeriDünya Son dakika haberler: Güney Kıbrıs çalkalanıyor… Skandal sorulunca çıldırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika haberler: Güney Kıbrıs çalkalanıyor… Skandal sorulunca çıldırdı

Rum tarafına yatırım karşılığında ’suç örgütü’ bağlantılı kişilere vatandaşlık verilmesinde Meclis Başkanı Dimitris Şilluris, AKEL Milletvekili Hristakis Ciovanis ve avukat Andreas Pittacisin aracı olduklarının Al Jazeera televizyonunda yayınlanan görüntülerle ortaya çıkmasının ardından, Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, bu konuyla ilgili soru soran gazetecilere tepki göstererek, ’Eğer biri bana Al Jazeeradan bahsederse cehenneme gider’ dedi.

Suç örgütü bağlantılı kişilere vatandaşlık verilmesi skandalının ardından bir grup Rum, meclis binası önüne giderek eylem yaptı. Başsavcı Yorgos Savvidis de eylemle ilgili yaptığı açıklamada, kamuoyuna yansıyan olguların, vatandaşlarda öfke, kızgınlık ve endişeye neden olduğunu söyledi.

Olayın derinlemesine ve ayrıntılı şekilde araştırılması talimatını verdiğini ifade eden Savvidis, Hukuk Dairesini olağanüstü toplantıya çağırdığını açıkladı. Rum medyası ise olayları için, ’Halkın öfkesi, halk temizlik istiyor’ manşetlerini attı.

Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ise, gazetecilerin olaylar ve vatandaşlık skandalı ile ilgili sorularına tepki gösterdi. Anastasiadis, sorular üzerine, "Eğer biri bana Al Jazeeradan bahsederse cehenneme gider" cevabını verdi. Rum muhalefet lideri Nikos Papadopulos, Anastasiadis’in tavrını, "Gücün küstahlığı" diyerek eleştirdi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle