Polis Prag saldırısına ilişkin operasyon görüntülerini paylaştı

Güncelleme Tarihi:

Polis Prag saldırısına ilişkin operasyon görüntülerini paylaştı
Oluşturulma Tarihi: Aralık 22, 2023 17:16

Prag polisi, Charles Üniversitesi Sanat Fakültesi'nde düzenlenen ve 15 kişinin öldüğü saldırıya ilişkin operasyon görüntülerini yayınladı. ABD ve İngiltere büyükelçilikleri ise yaptıkları paylaşımlarla Çekya'ya başsağlığı dileklerini iletti

Haberin Devamı

Çekya’nın başkenti Prag’da dün en az 15 kişinin öldürüldüğü ve çok sayıda yaralının bulunduğu saldırıyla ilgili Prag polisi operasyon görüntülerini paylaştı. Görüntülerde, polislerin üniversite koridorunda arama yaptığı ve öğrencileri dışarı çıkarmaya çalıştığı anlar yer aldı.

SALDIRIDA ÖLENLER ARASINDA ÜÇ YABANCI VE FAKÜLTE PERSONELİ BULUNUYOR

Çekya İçişleri Bakanlığı’ndan saldırıda ölenlerin kimlikleri ile ilgili yapılan açıklamada, “Charles Üniversitesi Sanat Fakültesi'nde düzenlenen silahlı saldırıda yaralananlar arasında biri Hollanda, ikisi Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı olmak üzere üç yabancı bulunuyor” ifadeleri kullanıldı.

Polis Prag saldırısına ilişkin operasyon görüntülerini paylaştı

ÖĞRETMENLERDEN BİRİ HAYATINI KAYBETTİ

Haberin Devamı

FFUK’dan yapılan açıklamada ise Müzikoloji müdürü Lenka Hlavko’nun hayatını kaybettiği ifade edildi. FFUK, “Dünkü umutlu haberin maalesef doğrulanmadığını derin bir üzüntüyle duyuruyoruz. Ailesinden gelen doğrulanmış bilgilere dayanarak ve onların izniyle, meslektaşımız ve Sanat Fakültesi Müzikoloji Enstitüsü Müdürü Lenka Hlavkova'nın dünkü saldırıdan sağ kurtulamadığını duyuruyoruz. Başta ailesi olmak üzere tüm yaslılara en derin taziyelerimizi sunuyoruz. Bu hepimiz için son derece acı bir haber. Karşılıklı destek içinde kalalım” dedi.

Polis Prag saldırısına ilişkin operasyon görüntülerini paylaştı

ABD VE İNGİLTERE'DEN PAYLAŞIM

ABD ve İngiltere büyükelçilikleri, Çekya’nın başkenti Prag’da dün Charles Üniversitesi Sanat Fakültesi'nde (FFUK) düzenlenen ve 15 kişinin öldüğü saldırıda hayatını kaybedenleri andı. ABD Büyükelçiliği’nde bayraklar yarıya indirilirken, İngiltere Büyükelçisi Matt Field, “Dün bu harika ülkenin tarihinde korkunç bir gündü” dedi.

ABD’nin Çekya Büyükelçisi Bijan Sabet tarafından yapılan açıklamada, “Derin bir üzüntüyle Charles Üniversitesi'ne çiçek bırakıyorum. Amerikan halkı adına. Kalplerimiz kurbanlar ve onların sevdikleriyle birlikte. Hiçbir jest sevilen birinin kaybının yerini tutamaz, ancak destek ve dayanışma için yanınızdayız” dedi.

Polis Prag saldırısına ilişkin operasyon görüntülerini paylaştı


“KORKUNÇ BİR GÜNDÜ”

Haberin Devamı

İngiltere’nin Çekya Büyükelçisi Matt Field, saldırıya ilişkin mesajında, “Dün bu harika ülkenin tarihinde korkunç bir gündü. Britanya'daki pek çok kişi benden Çek dostlarımıza, özellikle de Charles Üniversitesi öğrencileri ve personeline sevgi ve desteklerini ifade etmemi istedi. Büyük Britanya adına hepinize en derin taziyelerimizi sunuyorum. Çok üzgünüm” ifadelerini kullandı

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!