Lamborghini tehdidi

Lamborghini tehdidi

Danimarka’da, belediyeden aldığı engelli ödeneği paralarıyla kardeşine Lamborghini marka araba aldığı için basının hedefi haline gelen Sabit Tüfekçi, kendisi ve ailesinin yoğun tehdit aldığını iddia etti. Tüfekçi, “Hakaretler annemlerin evinin kapısına köpek pisliği atmaya kadar vardı. Hayatımızı tehlikeye attılar” dedi.

Haberin Devamı

BELEDİYEDEN aldığı yardım paralarıyla kardeşine Lamborghini marka araç satın aldığı iddiasıyla Danimarka medyasının hedefi haline gelen yürüme engelli 39 yaşındaki Sabit Tüfekçi, tehditler aldığını söyledi. Tüfekçi, yüksek eğitim alarak özürlüler için kurduğu yardım firmasının  giderek büyümesi ve başarılı olmasını çekemedikleri için kendisine komplo kurulduğunu iddia etti.

‘Lamborghini ikinci el’

 Danimarka medyasının sosyal dolandırıcılık haberleri üzerine hem kendisi hem de aile fertlerinin yoğun tehdit aldığını belirten Tüfekçi, şöyle dedi: “Hakaretler annemlerin evinin kapısına köpek pislikleri atmaya kadar vardı. Hayatımızı tehlikeye attılar. Biz kullanılmış eski model Lamborghini’yi iyi fiyata tanıtım faaliyetlerinde kullanmak için aldık. Bunu yapan çok firma var. 800 bin kron (yaklaşık 215 bin TL) değeri olan arabayı bana 440 bin krona bıraktılar. İşten çıkardığım iki Danimarkalının gazetelere verdiği yalan bilgiler nedeniyle iş yerimize gelen TV 2 kanalı muhabirleri, aracı görüntülediler. O gün kardeşim satın almak istediğimiz arabayı bana göstermek için getirmişti.”

Haberin Devamı

‘Bana ödül verilmesi gerekir’

Sabİt Tüfekçi, engelli olmasına rağmen belediyeden aldığı yüksek miktardaki yardımlarla keyif yapmadığını, firma kurarak çalışmayı tercih ettiğini, aslında ödüllendirilmesi gerektiğini söyledi.

Haberle ilgili daha fazlası: