GeriDünya Kraliçe II. Elizabeth torunlarını utandırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kraliçe II. Elizabeth torunlarını utandırdı

Kraliçe II. Elizabeth torunlarını utandırdı
Abone Olgoogle-news

İngiltere’de Kraliyet ailesi üyesi olmanın ayrıcalıkları kadar büyük sorumlulukları da var. Her bir Kraliyet üyesinin mutlaka hayır dernekleri ve yardım kuruluşları için çalışması, gerektiğinde düzenlenen etkinliklere katılması gerekiyor. Katıldıkları etkinlikler ise kayıt altında tutuluyor ve yıl sonunda kayıtlar açıklandığında ‘en çalışkan’ üyelerle ‘en tembel’ üyeler ortaya çıkıyor.

KRALİYET bülteninde (Court Circular) yer alan bilgilere göre bu yıl İngiliz Kraliyet ailesinin en çalışkan üyesi, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in ikinci çocuğu olan Prenses Anne. Arkasından, “Genç üyeleri utandırdı” diye konuşulan 66 yaşındaki Prenses Anne, bir yılda toplam 640 etkinliğe katıldı. Prens Anne, annesi II. Elizabeth gibi ne kadar çalışkan olduğunu kanıtlarken, ağabeyi Prens Charles, 469 etkinlikle kardeşleri Prens Edward (429) ve Prens Andrew’i (348) gerisinde bıraktı.

Bu yıl 90’ıncı yaş gününü kutlayan İkinci Elizabeth ise yaşına meydan okudu. Geçen yıl 337 etkinlik gerçekleştiren Kraliçe Elizabeth, bu yıl 385 etkinliğe katıldı. Şu aralar hasta olduğu için Noel tatilini erteleyen Kraliçe’nin eşi Prens Philip ise 217 etkinlikliğe katılarak torunlarını utandırdı. Çalışmalarını geçen yıla nazaran artıran iki çocuk babası Prens William ise 204 etkinlik gerçekleştirse de ebeveyinlerinin gerisinde kaldı. Ağabeyinden daha az etkinliğe katılan Prens Harry ise 166 etkinliğe katıldı. Geçen yıl 106 etkinliğe katılan Prens Harry, HIV’e dikkat çekmek için Güney Afrika’yı ziyaret etti. Prenses Charlotte’un doğum izninden dönen Cambridge Düşesi Kate ise 115 etkinlikle büyük bir gayret göstermiş.

KRALİÇE’NİN PERFORMANSI FEVKALADE

Kraliyet eleştirmen ve yorumcusu Richard Fitzwilliam, Express.com.uk’a yaptığı değerlendirmede kraliçenin fevkalade bir performans gösterdiğini söyledi. Bin yıllık İngiltere Kraliyet ailesinin misyon ve görevlerini mükemmel bir şekilde taşıyan Kraliçe ve eşi Philip’in yaşlarına rağmen fevkalade iyi çalıştıklarını yazdı. Ocak 2015 ve 2016 yılı Kraliyet bülteninde her bir üyenin etkinliklerde ya da etkinlik düzenlenirken geçirdigi süre hakkında bilgi yer almıyor. Bazı Kraliyet üyelerinin bir satte üç etkinliğe katılmış olabileceği, diğerlerinin ise bir etkinliğe dört saat harcamış olabileceği belirtiliyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle