Hasene Derneğinden evsizlere çorba ikramı

Güncelleme Tarihi:

Hasene Derneğinden evsizlere çorba ikramı
Oluşturulma Tarihi: Şubat 12, 2017 10:30

Hasene Sosyal Yardım Derneği, Almanya’nın Aachen kentindeki sokaklarda yaşayan evsiz ve mağdurlara sıcak çorba dağıttı.

Haberin Devamı

WILLY-Brand Meydanı’nda derneğin Köln şubesinin organize ettiği etkinlikte sokakta yaşayan kimsesizlere, alışverişe çıkanlara ve işe gidenlere mercimek çorbası ikram edildi. Hasene Köln Bölge Temsilcisi Halil Yılmaz, amaçlarının Almanya’nın soğuk havasında önce elleri, sonra da gönülleri ısıtmak olduğunu söyledi.

Yılmaz, zaman zaman bu tür etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde sıcak yemek ikramında bulunuyoruz. Öncelikle evsiz, barksız ihtiyaç sahipleri ve mağdurlar olmak üzere alışverişe çıkan, işe giden insanlara da ikramda bulunduk. Aşırı soğuk havada yaptığımız bu yardım çevre sakinlerinin de takdirini kazandı” diye konuştu.
Kurdukları çadırda 5 Hasene gönüllüsüyle yaptıkları etkinliğe gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini anlatan Yılmaz, şunları söyledi:

Haberin Devamı

Hasene Derneğinden evsizlere çorba ikramı

KALPLERİ ISITMAYA DEVAM

Almanya’da bu tür etkinlikler şehir yönetimlerinden izin alınarak yapılabiliyor. Biz önce Köln’e müracat ettik ancak izin alamadık. Aachen ve Stolberg şehir yöneticileri ise izin verdi. Önümüzdeki günlerde Stolberg sokaklarında olacağız ve kalpleri ısıtmaya devam edeceğiz. Amacımız insanlara yardım duygusunu aşılayıp, diğer yardım derneklerine örnek olmak. Avrupa’nın farklı ülkelerinde ve şehirlerinde evsizlere dönük kış boyunca sıcak yemek dağıtımının yanı sıra mülteciler başta olmak üzere çok çeşitli yardım etkinliklerimiz devam edecek.”

Hasene Derneğinden evsizlere çorba ikramı

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!