Doğum günü hediyesi olarak gelen el bombası sonu oldu

Güncelleme Tarihi:

Doğum günü hediyesi olarak gelen el bombası sonu oldu
Oluşturulma Tarihi: Kasım 07, 2023 13:01

Ukraynalı Binbaşı Gennadiy Chastiakov, kendine doğum günü hediyesi olarak gelen bir el bombasının patlaması sonucu hayatını kaybetti, 13 yaşındaki oğlu ise ağır yaralandı.

Haberin Devamı

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanı General Valery Zaluzhny dün akşam yaptığı açıklamada, yaveri Binbaşı Gennadiy Chastiakov’un (39) dün evinde doğum günü hediyelerinin arasında bulunan bir el bombasının patlaması sonucu yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Yerel basın Chastiakov'un oğlunun ise ağır yaralandığını açıkladı. Olay hakkında dün gece açıklama yapan Ukrayna İçişleri Bakanlığı, şu ifadelere yer verdi;

“Bugün Binbaşı Chastiakov'un doğum günüydü. İşten eve döndüğünde meslektaşlarının hediyelerini açmaya ve onları ailesine göstermeye başladı. İçinde el bombaları olan bir hediye paketi çıkardı ve mühimmatlardan birini oğluna gösterdi. Bu Batı tarzı yeni bir el bombasıydı.

Oğlu önce mühimmatı eline aldı ve pimi çevirmeye başladı. Sonra Binbaşı, el bombasını çocuğun elinden aldı ve pimi çekerek trajik bir patlamaya neden oldu. Polis dairede 5 adet daha patlamamış el bombası buldu. El bombaları inceleme altında alındı.”

Haberin Devamı

HEDİYEYİ GÖNDERENİN OFİSİNDE DE EL BOMBASI BULUNDU

Ukrayna İçişleri Bakanlığı, açıklamasında ayrıca Binbaşı Chastiakov’a hediyeyi gönderen arkadaşını bulduklarını ve bu kişinin ofisinde 2 tane daha patlamamış el bombası ele geçirildiğini, soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

HEDİYE EL BOMBASI FIRLATICI PAYLAMIŞTI

Polonyalı Emniyet Amiri Jaroslaw Szymczyk, 15 Aralık 2022’de Ukrayna resmi seyahatinde kendisine verilen bir ‘el bombası fırlatıcısının’ ofisinde patlaması sonucu yaralanmış ve Polonya İçişleri Bakanlığı bu olaydan sonra polislerin bu fırlatıcılar hakkında eğitime tabi tutulacağını açıklamıştı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!