Almanya'da ırkçı liderden öneri: 'Polis sığınmacıları gerektiğinde vurmalı!'

Güncelleme Tarihi:

Almanyada ırkçı liderden öneri: Polis sığınmacıları gerektiğinde vurmalı
Oluşturulma Tarihi: Ocak 31, 2016 09:41

Sağ popülist Almanya için Alternatif partisinin başkanı Frauke Petry "Polis yasadışı yollarla ülkeye giren sığınmacıları gerekirse vurmalı" dedi.

Haberin Devamı

Almanyada ırkçı liderden öneri: Polis sığınmacıları gerektiğinde vurmalı


Mannheimer Morgen gazetesine bir röportaj veren Almanya için Alternatif AfD Başkanı Frauke Petry kayıtsız sığınmacıların Avusturya üzerinden ülkeye gelişlerinin engellenmesi gerektiğini söyledi.

“Hiçbir polisin bir sığınmacıyı vurmak istemediğini” söyleyen Petry “Polis, sınırın yasadışı olarak geçilmesini engellemek zorunda, eğer gerekirse silahını kullanmalı, yasada böyle yazar” diye konuştu.

“Bunu tabii ki ben de istemem” diyerek sözlerine devam eden Petry “silah zorunun devreye girmesinin hukuki çerçevede olduğunu” vurguladı.

AfD Başkanı Frauke Petry “durumun bu raddeye gelmemesi için Avusturya ile anlaşma ve AB sınırlarında kontroller yoluyla sığınmacı akışının frenlenmesi gerektiğini” belirtti.

Haberin Devamı

800 kilometrelik Avusturya sınırının kontrol edilmesinin nasıl mümkün olacağı sorusuna Frauke Petry “Elbette yeterince polis görevlendirilmeli ve sığınmacıları geri çevirmekten çekinmemeliyiz” diye yanıt verdi.

Almanya sığınmacı krizinin başlamasının ardından 13 Eylül'de yeniden Avusturya sınırında kontrollere başlamıştı.

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere bu kontrolleri tekrar tekrar uzatmıştı. En son kasım ayında uzatılan sınır kontrollerinin süresi 13 Şubat'ta doluyor.

Almanyada ırkçı liderden öneri: Polis sığınmacıları gerektiğinde vurmalı


BAKMADAN GEÇME!