Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye rest: Biz yolumuza siz yolunuza...

Güncelleme Tarihi:

Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABye rest: Biz yolumuza siz yolunuza...
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 06, 2016 16:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ayrılmasından sonra göç ve vize anlaşmaları konusunda işbirliği çağrısı yapan Avrupa Birliği'ne sert yanıt verdi: Kusura bakma biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git!

Haberin Devamı

Eyüp Belediyesi hizmet binası ve toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vize konusuna değinerek AB'ye sert çıktı:

"Türkiye dört bir yanından terör örgütlerinin ve onlara destekçilerinin saldırısı altındayken, şu anda AB vize için 'Terörle mücadele yasasını değiştireceksiniz' diyor. Siz önce AB Konseyi önünde çadır kuranlara karşı zihniyetinizi niye değiştirmiyorsunuz? Onlara çadır kurduracaksınız, demokrasi için olduğunu söyleyeceksin; bize de vizeyi kaldıracağım şartı şu. Biz yolumuza gidiyoruz, siz de yolunuza gidin. Kiminle anlaşabiliyorsan onla anlaş."

Haberin Devamı

AB ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjörg Haber, düzenlenen bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Davutoğlu hükümetiyle iyi bir işbirliğimiz vardı, mülteci anlaşması bu hükümetin önerdiği bir girişimdi" şeklinde konuşmuştu. Haber, "Bu anlaşmayı tamamına erdirebilmek için teknik konularda devamlılığın yanı sıra, kriterlerin yerine getirilmesi için de gönüllü olunmasına ihtiyaç duyulmaktadır" açıklamasını yapmıştı.

Haberin Devamı

Fotoğraf: Sefa Özkaya 

 

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!