İZMİR HABERLERİ

Çiğli'de çocuk ürolojisi bölümü açıldı

DHA
03.03.2017 - 12:12 |Son Güncelleme :
DHA

ÇİĞLİ Bölge Eğitim Hastanesi, çocuk hastalara da şifa kaynağı olacak.

Çocuk Ürolojisi yan dal eğitiminin Çocuk Cerrahisi ve Üroloji ana dalları altında 2012 yılında verilmeye başlandığını ve ilk mezunlarının 2016 yılında göreve başladığını belirten Çiğli BEH Çocuk Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ali Tekin "Çocuk Ürolojisi, çocukların (0-18 yaş) ürolojik hastalıklarının tedavisini üstlenmiş cerrahi bir branştır. Çocuklardaki böbrek taşları, böbrek tümörleri, doğumsal böbrek bozuklukları, hidronefroz (böbrek şişmesi), idrar kanallarının her türlü hastalıkları, idrar kesesinin tümörleri, idrar kesesinden böbreğe idrar kaçağı (vezikoüreteral reflü), idrar kesesi açık olarak doğma (ekstrofi vezika), idrar kesesinin çalışma bozuklukları, idrar kaçırma, yarım sünnetli olmak (hipospadias) gibi penisin doğuştan ve sonradan gelişen rahatsızlıkları, inmemiş testis, testis tümörleri ve ürogenital sistemin tüm cerrahi hastalıklarının tedavisi çocuk ürologlarının ilgilendiği alanlardır." dedi.

6 yaşındaki kızında birden ortaya çıkan karın ağrısı şikAyetiyle Çocuk Üroloji Polikliniği’ne başvurduklarını söyleyen Olcay Dilek "Kızımın böbreğinde yaklaşık 2 santimetre boyutunda böbrek taşı tespit edildi. Konusunda uzman bir hekime evladımızı emanet ettik. Çocuk Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ali TEKİN'in yapmış olduğu Endoskopik girişim sonrası kızımız sağlığına kavuştu" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Çiğli'de çocuk ürolojisi bölümü açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mart 2017 tarihinde saat 12 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiğli'de çocuk ürolojisi bölümü açıldı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ocak 2021, Cumartesi
 • İmsak
  06:54
 • Güneş
  08:20
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  18:22
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı