DENİZLİ HABERLERİ

Büyükşehir’den Kadınlara Büyük Destek

IHA
13.01.2016 - 14:21 |Son Güncelleme :

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KADINLARA BÜYÜK SERMAYE SAĞLIYOR

IHA

Dar gelirli kadınların ev ekonomisine katkı sağlaması amacıyla hayata geçirilen Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, geçen yıl 800 kadına 1 milyon 607 bin TL sermaye sağladı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, 2015 yılında da dar gelirli kadınların yanında olmaya devam etti. Kendi işinin patronu olmak, ev ekonomisine katkı sağlamak ve istihdam yaratmak isteyen kadınlara olan desteğini her geçen yıl artırarak sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, bu kapsamda geçen yıl 800 kadına işletmesi için sermaye sağladı. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) ile yapılan işbirliği ile birlikte dar gelirli kadınlara mikrokredi desteğini sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, 2015 yılında 800 kadına toplamda 1 milyon 607 bin TL kredi dağıtımında bulundu. Teminat ve kefalet gerektirmeden karşılıklı güven esasına dayalı sermaye sistemi ile iş kurmak isteyen kadınlara destek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi’nin üye sayısı ise bin 200’ün üzerine çıktı.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Mikrokredi Ofisi’nin Denizli’de bin 200’den fazla üyeye ulaştığını belirtti. Mikrokredinin balık vermek yerine, balık tutmayı öğretme olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, "Hanım kardeşlerimizin kendi ayakları üzerinde durabilmesini sağlayan sistem için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz" dedi.
Mikrokrediye başvuran kadınların bin liradan başlayan küçük sermayelerle ev ekonomisine katkı sağlamaya başladığını ifade eden Başkan Zolan, "Hanım kardeşlerimizden kimi aldığı bir dikiş makinesi ile ürettiği eşyaları satarak, kimi ürettiği el işlerini satarak küçük sermayelerle para kazanmaya başlıyor. Kararlı bir şekilde çalışan kardeşlerimizden bazıları işlerini büyüterek yanında başkasını çalıştırıp istihdam sağlamaya da başlıyor. Bunların örneklerini görüyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak biz de hanım kardeşlerimize destek olmayı sürdüreceğiz."
Başkan Zolan, mikrokredinin sadece Denizli merkezde değil tüm ilçelerdeki kadınları kapsadığını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Büyükşehir’den Kadınlara Büyük Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ocak 2016 tarihinde saat 14 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Kadınlara Büyük Destek haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mayıs 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:13
 • Güneş
  05:50
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:11
 • Yatsı
  21:40
Sayfa Başı