SAMSUN HABERLERİ

Büyük Anadolu Halkı Bilgilendiriyor

IHA
11.03.2015 - 12:42 |Son Güncelleme :

SAMSUN BÜYÜK ANADOLU HASTANESİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN, SAĞLIK HAKKINDA BİLGİLENDİRME PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR.

IHA

Samsun Büyük Anadolu Hastanesi tarafından gerçekleştirilen, sağlık hakkında bilgilendirme programları devam ediyor.
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen sağlık hakkında bilgilendirme programı, Anakent Sosyal Tesisleri’nde 23 Nisan ilköğretim okulu Okul Aile Birliği’nin katkıları ile gerçekleştirildi.
Yaklaşık 250 kişinin katıldığı programda müzikli, pasta kesimi ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması da yapıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan 23 Nisan İlk ve Ortaokulu Müdürü İsmail Şengül, "Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri ve Okul Aile Birliğimizin ortaklaşa gerçekleştirdiği bu toplantı velilerimiz için çok faydalı olacaktır. Ben bu toplantının gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Samsun Büyük Anadolu Çiftlik Hastanesi Genel Cerrahi uzmanı Opr. Dr. Muzaffer Al, obezite cerrahisi, diyabet cerrahisi ve meme kanseri hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Tıp alanında yeni bilgi ve uygulamaları yakından takip ederek modern teknolojinin son gelişmelerini bünyesinde barındıran Büyük Anadolu Hastaneleri olarak gerçekleştirdikleri ameliyatları başarıyla tamamladıklarını ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Muzaffer Al, "Hem dünyada hem ülkemizde şeker hastalığı gittikçe yaygınlaşmakta ve şeker hastalığının organlarda yaptığı hasarlardan dolayı birçok hasta hayatını kaybetmektedir. Metoboloik cerrahi günümüzde tip 2 şeker hastalığına kalıcı tedavi sağlamaktadır. Günümüzde hızla yayılmaya başlayan şeker hastalığını ortadan kaldırmayı hedefleyen ’tip 2’ hastaları için geliştirilen cerrahi yöntem ile diyabetten kurtulabilirsiniz. Yine beden kitle indeksi 35 ve üzeri olan, uzman denetiminde tıbbi beslenme, egzersiz ve medikal tedavi gibi yöntemlerle zayıflayamayan hastalara obezite cerrahisi önermekteyiz. Bu ve bu tür ameliyatlar hastanemizde başarıyla yapılmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz başarılı operasyonlarla birçok hastamız hastanemizde şifa bulmuştur. Şüphelendiğiniz, geçer diye beklediğiniz ağrılarınızda mutlaka bir uzmana başvurmayı unutmayın" dedi.
Sinevizyon eşliğinde sunumunu yapan Opr. Dr. Muzaffer Al, daha sonra katılımcıların sorularını cevapladı. Toplantıda son olarak 40 yaş üstü katılan kadınlara mamografi çekimi ve check up hediye edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Büyük Anadolu Halkı Bilgilendiriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2015 tarihinde saat 12 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyük Anadolu Halkı Bilgilendiriyor haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

26 Kasım 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:57
 • Güneş
  07:28
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:41
Sayfa Başı