ADANA HABERLERİ

Botoksla Migren Tedavisi

IHA
14.08.2015 - 12:23 |Son Güncelleme :

BOTOKS; KIRIŞIKLIK, BAŞ AĞRISI, DİŞ GICIRDATMA, EL-AYAK VE KOLTUK ALTI TERLEMESİNDE KULLANILIYOR

IHA

Medical Park Tarsus Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Sevilay TaşmertekEriş, botoks yöntemi ile başta migren olmak üzere 5 ayrı hastalığın tedavi edilebildiğini bildirdi.
Medical Park Tarsus Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi’nde 5 hastalığın tedavisinde botoks uygulaması yapılıyor. Hastanede, estetik amaçlı kırışıklık, migren ve gerilim tipi baş ağrılarından diş gıcırdatma, el-ayak ve koltuk altı terlemelerine kadar 5 farklı alanda botoks uygulaması yapılıyor. Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Sevilay TaşmertekEriş, “Botoks uygulamasını estetik amaçlı olmanın dışında birçok hastalığın tedavisinde kullanıyoruz. Sonuçlar gayet memnuniyet verici.Hastalarımızdan olumlu geri bildirimler alıyoruz. Her hastalık için farklı teknikler uyguluyoruz”dedi.
SIKIŞAN SİNİRLERİ BLOKE EDİYOR
Botoksun, migren ve gerilim tipi baş ağrısı tedavisindeki önemine dikkat çeken Dr. Eriş, “Botoks ile migren tedavisi rastlantı sonucu ortaya çıkan bir tıbbi uygulamadır” dedi. Estetik amaçlı yüze yapılan botoks uygulamalarından sonra hastaların çok önemli bir kısmında, migren ataklarında ciddi oranda (yüzde 50-80) ve migren nedeniyle ilaç kullanımında ciddi azalma tespit edildiğini kaydeden Dr. Sevilay TaşmertekEriş, “Bunun üzerine yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda baş-boyun bölgesinde migren atağının başlama tetiğini çeken sinir sıkışma noktalarının olduğu bulunmuştur. Botoksla migren tedavisi bu noktalarda sinirleri sıkıştıran kasların bloke edilmesi esasına dayanır. Yani sinirlerin sıkıştırılması önlenmiş olur” diye konuştu.
YÜZDE 50 AZALMA SAĞLIYOR
Dr. Sevilay TaşmertekEriş, botoks ile migren tedavisinin en önemli avantajının, ilaç kullanımının enaza indirilmesi, hatta çoğunlukla ilaç kullanımına gerek kalmaması olduğunu söyledi. Dr. Eriş, “Diğer taraftan atak sıklıklarında ve şiddetinde yüzde 50 ve üzeri düzelme sağlanmaktadır. Tüm bu kazanımlar botoksla migren tedavisinin hasta konforunu ne denli artırdığını bilimsel olarak gösteren sonuçlardır.Her migren hastası için botoks kullanımı faydalı olabilir. Ancak çok sık atak geçiren, diğer tedavilerden fayda görmeyen ve çok ilaç kullanmak zorunda olan hastalar en uygun hasta profilini oluştururlar” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Botoksla Migren Tedavisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Botoksla Migren Tedavisi haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Ocak 2021, Salı
 • İmsak
  06:16
 • Güneş
  07:39
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  18:04
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı