TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi saldırı sonrası açıklama yaptı! Mehmet Büyükekşi kimdir, kaç yaşında, nereli?

Güncelleme Tarihi:

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi saldırı sonrası açıklama yaptı Mehmet Büyükekşi kimdir, kaç yaşında, nereli
Oluşturulma Tarihi: Eylül 01, 2022 22:11

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin hayatı saldırı sonrası gündeme gelen konulardan oldu. Son dakika haberine göre TFF'nin Riva'daki binasına yapılan saldırı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı değerlendirmede " Her yenilgiden sonra her beraberlikte hakemleri, federasyonu suçlamayın." dedi. Geçtiğimiz aylarda tek kişinin aday olduğu seçimde TFF Başkanı olarak ilan edilen Büyükekşi, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdikten sonra birçok kurumda yöneticilik yaptı. Peki, Mehmet Büyükekşi kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte, Mehmet Büyükekşi'nin hayatı ve biyografisi,

Haberin Devamı

Mehmet Büyükekşi, TFF binasına yapılan silahlı saldırı sonrası hayatı ve biyografisi ile gündeme geldi. Kariyeri boyunca pek çok pozisyonda görev alan Mehmet Büyükekşi, Marmara Üniversitesi ve İngiltere'de İşletme ve İngilizce dil eğitimi aldı. Gaziantep FK Başkanı olarak görev yapan Büyükekşi evli ve 3 çocuk babasıdır.

,MEHMET BÜYÜKEKŞİ KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Mehmet Büyükekşi, 1961 yılında Gaziantep'te doğdu. 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi. Marmara Üniversitesi ve İngiltere'de İşletme ve İngilizce dil eğitimini aldı.

Türk Eximbank Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Üyeliği, DEİK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve DEİK İcra Kurulu Üyeliği, İstanbul Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Üyeliği, Ziylan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Haberin Devamı

Daha önce; Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) Yönetim Kurulu Üyeliği, 5 Yıl (TİM) Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekilliği, 8 Yıl (İSO) İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, 6 Yıl (TÜRDEV) Türkiye Deri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, 14 Yıl Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Üyeliği, B20 Yürütme Kurulu Üyeliği, TOBB-BİS Organize Sanayi ve Teknoloji Bölgeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Turkish Do&Co Yönetim Kurulu Üyeliği, Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanlığı, 2000-2006 İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Başkanlığı, 1997-2008 yılları arasında Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Kurumu ve Eğitim Vakfı (TASEV) Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Mehmet Büyükekşi, evli ve üç çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Haberle ilgili daha fazlası: