Pozantı Belediyesi hangi partide? Adana Pozantı Belediye Başkanı kimdir? 2019 Pozantı yerel seçim sonuçları...

Güncelleme Tarihi:

Pozantı Belediyesi hangi partide Adana Pozantı Belediye Başkanı kimdir 2019 Pozantı yerel seçim sonuçları...
Oluşturulma Tarihi: Mart 30, 2024 18:30

Pozantı Belediyesi hangi parti? sorusu seçimler öncesi merak ediliyor. 2024 yerel seçimlerinin 31 Mart tarihinde yapılması yapılması planlanıyor. 2019 Pozantı yerel seçim sonuçları da sebeple araştırılıyor. Pozantı, Adana iline bağlı bir ilçedir. Tarihi boyunca Pozantı'ya çeşitli milletler tarafından değişik isimler verilmiştir. Pozantı'nın ilk çağlarda adı Pendonsis veya Pendosis idi. Araplar El Bedendum demişler, Türkler de Bozantı ismini vermişlerdir. Peki, Adana Pozantı Belediyesi hangi partide? Pozantı Belediye Başkanı kimdir?

Haberin Devamı

2024 yerel seçimleri yaklaşıyor. 31 Mart 2024 Yerel seçimleri öncesi 2019’da yapılan seçim sonuçları merak ediliyor. Adana Pozantı Belediyesi hangi partide? sorusu da bu nedenle araştırılıyor. Peki, 2019 Pozantı Belediye Başkanı kim seçildi? İşte Pozantı yerel seçim sonuçları 2019!

POZANTI BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 yerel seçimlerinde Pozantı için 15.496 oy kullanıldı. Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Mustafa Çay %43,43 oy alarak belediye seçimlerini kazandı. Şu anda Pozantı Belediyesi MHP tarafından yönetiliyor.

POZANTI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇAY KİMDİR?

01 Şubat 1965 Pozantı doğumlu olan Başkan Mustafa Çay; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, evli ve 3 çocuk babasıdır. Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Biriminde Ankara, Diyarbakır ve Adana illerinde 18 yıl boyunca Sertifikalı Terör Uzmanı ve Psikolojik Harekat Uzmanı olarak görev yapmıştır. Özellikle Adana ilinde Terörle Mücadele - zararlı alışkanlıklar ve uyuşturucu ile aile içi iletişim konularında 500'ün üzerinde seminer ve konferans vermiş olup, bu konuda çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış 11 makalesi vardır.

Haberin Devamı

2004 Yılında Emniyet Teşkilatından yatay geçişle ayrılarak, Adana Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürü olan Başkan Çay burada yaptığı çalışmalarla hem belediyecilik alanında kendisini geliştirmiş, hem de gıda güvenliği ve hijyen konularında yaptığı denetimler ve çalışma prensipleri nedeniyle çeşitli Sivil toplum örgütleri ve Kamu Kurum Yetkilileri tarafından Taktir - Teşekkür ve Başarı Plaketleri ile taltif edilmiştir.

2008 yılı sonunda zabıta müdürü olarak emekli olan Mustafa Çay; 2009 yılında yapılan Mahalli idareler seçimlerinde MHP Pozantı Belediye Başkanı olarak seçilerek göreve başlamıştır.

Türkiye Belediyeler Birliği, Çukurova Belediyeler Birliği, Konya Belediyeler Birliği, Zonguldak Belediyeler Birliği ve Tarihi Kentler Birliğinin; Belediye yönetimi - Belediye Kanunu ve Yönetmelikler ile ilgili düzenlemiş oldukları seminerlere katılarak kendisini Belediye Mevzuat ve Yönetmelikleri konusunda geliştirerek iş birliğine önem vermiştir.  

Haberin Devamı

Başkan Çay, aynı zaman da Türkiye Belediyeler Birliği, Çukurova Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerini de  görevini de sürdürmektedir.

Adana Pozantı seçim sonuçları

Adana Seçim Sonuçları

2024 Seçim Sonuçları

Seçim Sonuçları