KARNELER SAAT KAÇTA VERİLECEK? Karneler ne zaman, saat kaçta dağıtılacak? İşte Karne günü takvimi!

Güncelleme Tarihi:

KARNELER SAAT KAÇTA VERİLECEK Karneler ne zaman, saat kaçta dağıtılacak İşte Karne günü takvimi
Oluşturulma Tarihi: Haziran 16, 2023 08:12

Karnelerin ne zaman saat kaçta dağıtılacağı, milyonlarca veli ve öğrencinin gündeminde yer alıyor. 2023 karne günü tarihi ve kaç gün tatil olacağı MEB tarafından açıklandı. Karne günü ne zaman sorusu, öğrencilerin odak noktası olmaya devam ediyordu. Dönemin sonuna yaklaşılmasıyla birlikte pek çok öğrenci, karneler ne zaman verilecek sorusuna yanıt aramaya başlamıştı. Öte yandan karneler basıldı mı? sorusu da merak edilen bir diğer konu oldu. Peki, karneler ne zaman verilecek? İşte, 2023 yılının yaz tatil ile birlikte karne günü tarihi bilgileri

Haberin Devamı

Yaz tatili ne zaman başlayacak ve karneler ne zaman, hangi gün verilecek? soruları okullarda ikinci dönemin sonuna doğru yaklaşılırken öğrenciler tarafından merak konusu oldu. 12 Eylül 2023 tarihinde başlayan 2022-2023 eğitim öğretim dönemi 16 Haziran'da karnelerin dağıtılması ile son bulacak. Karne basım süresi ile öğretmenler notları sisteme girecek. Peki, karneler ne zaman basılacak? İşte, ilkokul, ortaokul ve liselerde karne tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

KARNELER SAAT KAÇTA VERİLECEK?

Karne dağıtımı okullarda genellikle sabah saatinde 09:00 - 10:00 arasında veriliyor. 

KARNE GÜNÜ VE YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

Okullarda ikinci ara tatil 17-23 Nisan tarihleri arasında yapıldı ve öğrenciler 24 Nisan'da tekrar ders başı yaptı.

Yaz tatili 16 Haziran'da verilecek olan karneler ile resmen başlamış olacak.

Haberin Devamı

KARNELER ALINANA KADAR BAŞKA TATİL VAR MI?

Karnelerin dağıtılacağı güne kadar öğrenciler için iki defa 3'er günlük tatil imkanı olacak. Bunlar,  İşçi Bayramını içerisinde barındıran 29-30 Nisan-1 Mayıs tatili, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı içerisinde barındıran 19-20-21 Mayıs tatili olacak.

KARNELER NE ZAMAN BASILIR?

Karneler ne zaman basılır sorusu öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Karne basım süreci, son hafta tamamlanmakta olup sistem kapatılmaktadır. Karne basımı, karnelerin verileceği güne kadar devam etse de genellikle o haftanın pazartesi ve salı günü tamamlanmaktadır.