ZONGULDAK HABERLERİ

BEÜ Konuşan Ellerde Yaşayan Mirasa Ev Sahipliği Yapıyor

IHA
02.04.2015 - 16:30 |Son Güncelleme :

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN HAT, MİNYATÜR, KAT’I, MOZAİK VE TEZHİP SANATININ ÖRNEKLERİNİN YER ALDIĞI KONUŞAN ELLERDE YAŞAYAN MİRASIMIZ BAŞLIKLI SERGİ, KONUKEVİ FUAYESİNDE AÇILDI.

IHA

Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen hat, minyatür, kat’ı, mozaik ve tezhip sanatının örneklerinin yer aldığı "Konuşan Ellerde Yaşayan Mirasımız" başlıklı sergi, Konukevi fuayesinde açıldı.
Hat sanatçısı Faruk Dinçer Eratlı, tezhip sanatçısı Hacer Sönmez, Kat’ı sanatçısı Meryem Güney, minyatür sanatçısı Özcan Özcan, mozaik sanatçısı Meyçem Ezengin’in eserlerinden oluşan karma sergi büyük beğeni topladı. Her biri sanatçıların yeteneğinin yanı sıra sabrın da örneği olan eserlerin yer aldığı serginin açılışına, Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer ve eşi Nebahat Özer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Altın, Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak, BEÜ Senatosu üyeleri, protokol üyeleri, akademik ve idari personel ile Zonguldaklı sanatseverler katıldı.
Serginin küratörü olan Meyçem Ezengin, Rektör Özer ve beraberindekilere eserler hakkında bilgi verdi. Sanatçılar da konuklarla tek tek ilgilenerek eserlerini, kullandıkları malzemeleri ve uyguladıkları teknikleri anlattılar.
BEÜ Devlet Konservatuvarı öğrencisi Metin Deniz Türeli’nin klâsik kemençesi ile serginin ahengine uygun olarak seslendirdiği eserler de beğeni topladı. Sergi 4 Nisan Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden BEÜ Konuşan Ellerde Yaşayan Mirasa Ev Sahipliği Yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BEÜ Konuşan Ellerde Yaşayan Mirasa Ev Sahipliği Yapıyor haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:24
 • Güneş
  05:59
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:45
 • Yatsı
  21:13
Sayfa Başı