GeriAvrupa Sünnetten korkan çocuk, kendisini otomobile kilitledi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sünnetten korkan çocuk, kendisini otomobile kilitledi

Sünnetten korkan çocuk, kendisini otomobile kilitledi
Abone Olgoogle-news

Hollanda’da yaşayan hayırsever iş adamı Özen Güneş’in memleketi Iğdır’da düzenlediği şölende, 31 çocuk sünnet oldu. Sünnet sırasında korkan 7 yaşındaki Muhammet Can Ataman, dayısının otomobiline binip, kapıları kapattı. Ailesinin tüm çabalarına karşın kapıları açmaya reddeden Ataman’ı dayısı Bülent Tuncer, para vererek ikna etti.

ÖZEL bir düğün salonunda gerçekleştirilen toplu sünnet törenine Vali Yardımcısı Aydın Börü, Belediye Başkanı Yaşar Akkuş ve sünnet olan çocukların aileleri ile yakınları katıldı. Sünnet şöleninde bin kişiye yemek verildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kuran okunmasıyla başlayan şölende daha sonra halay çekerek eğlenceye geçildi. İş adamı Özben Güneş, “Düzenlemiş olduğumuz sünnet şöleninde 31 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Çocukların geleneklerimizde çok güçlü yeri var. Bu özel günümüzde anne, baba ve misafirlerimizle birlikte sevgili çocuklarımızın sevinçlerine ortak olduk. Çünkü sünnet bizim geleneklerimizde çok güçlü bir olgudur. Bu manada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böylece çocuklarımız erkekliğe ilk adımını atmış oldular” diye konuştu.

Sünnetten korkan çocuk, kendisini otomobile kilitledi

‘HİÇ CANIM YANMADI’
Eğlencenin ardından çocukların sünnetine geçildi. Bu sırada korkup ağlamaya başlayan Hanım-Bekir Ataman çiftinin çocukları Muhammet Can Ataman alandan kaçtı. Ataman, kendisini getiren ve anahtarı elinde olan dayısının otomobiline binip, kapıları kilitledi. Aile uzun uğraşlar verse de Ataman dışarı çıkmadı. Dayısı Bülent Tuncer, Muhammet Can Ataman’a para vererek ikna etti. Salona götürülen Ataman da arkadaşları gibi sünnet oldu. Muhammet Can Ataman, “Sünnet olan arkadaşlarımın ağlama sesini duyunca korktum ve dışarı kaçtım. Dayımın arabasının anahtarı bendeydi. İçeri girip saklandım. Ama beni bulunca kapıları kilitledim. Boşuna korkmuşum. Hiç de canım yanmadı” dedi.

Sünnetten korkan çocuk, kendisini otomobile kilitledi

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle