‘Şimdi Uçuşa Geçiyoruz’la perde kapandı

Güncelleme Tarihi:

‘Şimdi Uçuşa Geçiyoruz’la perde kapandı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 29, 2023 14:16

Hamburg 6. Tiyatro Köprüsü Festivali, İstasyon Tiyatro İletişim’in ‘Şimdi Uçuşa Geçiyoruz’ ve rock ekibi Murat İnce & NalBand’in müzik ziyafetiyle son buldu.

Haberin Devamı

HAMBURG’da düzenlenen 6. Tiyatro Köprüsü Festivali sona erdi. Mut! Tiyatrosu tarafından organize edilen 10 günlük festivalin son gününde İstasyon Tiyatro İletişim, Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Serap Sadak’ın yönettiği, rolleri Aysun Siuda, Nazmiye Acar, Hakan Baysalman, Murat Büyükalp, Fatma Kurt, Gözde Kavak-Moskof, Burcu Özdirik, Olgay Sadak ve Zeynep Çetin Schipper’in paylaştığı ‘Şimdi Uçuşa Geçiyoruz’ adlı oyundan bir kesit sundu. Hamburg’un en köklü Türkçe tiyatrosu olan İstasyon Tiyatro İletişim’in oyununda konu, Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel, Kırmızı Başlıklı Kız ve Külkedisi gibi ünlü masal kahramanlarının tekdüze sıkıcı buldukları masal dünyasını terk edip, ‘gerçek dünyaya’ doğru yol almalarıydı.

‘Şimdi Uçuşa Geçiyoruz’la perde kapandı

Haberin Devamı

ANADOLU ROCK COŞTURDU
İstasyon Tiyatro İletişim’in gösterisi ardından Hamburg tanınmış rockçusu Murat İnce ve NalBand, misafirlere bir müzik ziyafeti sundu. Cem Karaca, Barış Manço ve Erkin Koray gibi Anadolu rock akımının başlıca isimlerinin müzik tarihimize kazınan parçalarını, kendine özgü yorumu ve stiliyle seslendiren Murat İnce, festival kapanışına gelenlere unutulmaz güzellikte bir müzik akşamı yaşattı.

‘Şimdi Uçuşa Geçiyoruz’la perde kapandı

HER YIL BİR ADIM DAHA İLERİYE
Altı yıldan beri düzenlediği Tiyatro Köprüsü Festivali’nin her yıl bir kademe daha ilerlediğini söyleyen Mut! Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mahmut Canbay, “Bu yıl da tüm etkinliklerimiz dolu dolu geçti. En başta seyircilere olmak üzere tüm destek verenlere çok teşekkür ederim. Artık Hamburg kültür takviminde önemli yer edinen festivali, 2024’te farklı dil, kültür ve deneysel tiyatro formatlarıyla daha da zenginleştirerek tiyatroseverlere sunmak istiyoruz” diye konuştu.

‘Şimdi Uçuşa Geçiyoruz’la perde kapandı

BAKMADAN GEÇME!