SIM kartı hazine soyguncularını yakalatacak mı

Güncelleme Tarihi:

SIM kartı hazine soyguncularını yakalatacak mı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 03, 2020 11:17

Almanya’nın Dresden kentindeki müzenin bünyesinde bulunan Yeşil Kubbe bölümündeki paha biçilmez hazinenin soyulmasıyla ilgili önemli gelişme yaşandı.

Haberin Devamı

YÜZYILIN en önemli soygunları arasında gösterilen Dresden’deki müze hırsızlığıyla ilgili soruşturmayı yürüten Dresden savcısı, Berlin’de soygunculara ulaşacak bilgi ve belgelerin peşine düştü. Soyguncularla bağlantısı olduğundan şüphelenilen bir kişinin Berlin’deki evi ve çalıştığı iş yerinde arama yapıldı. Soruşturma ekibinden yedi polisle birlikte aramalarda yüze yakın polis göreve katıldı. Dresden savcılığından baskınlarla ilgili şu açıklama yapıldı: “Baskın ve aramalar hayali kişilere SIM kartı satan internet kafede çalışan bir şüpheliye yönelik gerçekleşti. Kişinin evinde ve çalıştığı internet kafede aramalar yapıldı.”

SIM kartı hazine soyguncularını yakalatacak mı

SIM kartı hazine soyguncularını yakalatacak mı
‘DOĞRU İZ ÜZERİNDEYİZ’
Soruşturmayı yürüten savcılık ve polis ekipleri evi aranan şüphelinin soygunu gerçekleştiren zanlılara çok sayıda SIM kartı sattığı ve bu kartların herhangi bir isme kayıt edilmediği belirlendi. Yapılan incelemede kartların soygunun hazırlığı aşamasında ve soygun sırasında zanlıların kendi aralarında kullandıkları bilgisine de ulaşıldı. Soruşturmayı yürüten savcı Jürgen Schmidt doğru iz üzerinde olduklarını belirterek “Biz zanlılara ulaşma yolunda doğru iz üzerinde olduğumuzdan eminiz” dedi. Savcı, evi ve çalıştığı iş yeri aranan kişinin şimdilik zanlılar arasında olup olmadığını bilmediklerini ve bu nedenle de şüpheli olarak görmediklerini de belirtti.

Haberin Devamı

KAYIT CİHAZLARINA EL KONULDU
Polis baskın sırasında bazı cep telefonlarına ve kayıt cihazına el koydu. Kriminal teknik laboratuvarında yapılacak incelemeyle SIM kartlarını kimlerin kullandığına ulaşılacağı sanılıyor. İncelemenin sonucu önümüzdeki günlerde belli olacak. Dresden kentinde kimliği belirsiz kişiler, 25 Kasım 2019’da Yeşil Kubbe’de sergilenen paha biçilmez hazineyi soymuştu. Pencereden giren soyguncular, baltalarla vitrinleri kırmış, sırt çantalarına sığacak ne kadar elmas, pırlanta, mücevherat ve paha biçilmez altın ve gümüş nişanları varsa çalmıştı. Savcı, Berlin’de yaşayan Lübnanlı Arap aşiretlerin soygunla bağlantılı olduğundan şüpheleniyor.

 

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!