Olağanüstü sosyal sorumluluk ödülü LEA, SUNTAT’ın!

Güncelleme Tarihi:

Olağanüstü sosyal sorumluluk ödülü LEA, SUNTAT’ın
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 08, 2022 10:43

DTI Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baklan (SUNTAT), Türk-Alman İş ve Eğitim Enstitüsü’nde (DTI) uzun yıllardır üstlendiği sosyal sorumluluk için LEA Ödül Kurulu tarafından takdire layık görüldü.

Haberin Devamı

5 Temmuz Salı günü ‘Başarı, Bağlılık ve Takdir’ sloganıyla Stuttgart’taki Yeni Saray’ın Beyaz Salon’unda gerçekleşen törende, takdir belgesiyle onurlandırılan Baklan, “Uzun vadede eğitimden daha pahalı olan tek bir şey varsa o da eğitim eksikliğidir” derken söz konusu ödülün DTI’nin 10. yıl kutlamalarına denk gelmesinden ayrıca mutluluk duyduğunu belirtti. SUNTAT Europe GmbH, Almanya’daki Akdeniz menşeli gıda ürünlerinin en büyük tedarikçisi olmasının yanı sıra Mannheim’da bulunan Hochschule der Wirtschaft für Management / Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu’na destek veren ilk şirket. Bu sene 16. kez düzenlenen LEA Ödülleri, her sene ticari faaliyetlerinin dışında olağanüstü sosyal sorumluluk gösteren, Almanya’da ekonominin bel kemiğini oluşturan küçük ve orta ölçekli işletmelere veriliyor. 2012 yılında girişimci Mustafa Baklan (SUNTAT) ve Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu’nun kurucusu Prof. Dr. Franz Egle tarafından Mannheim’da kurulan DTI, göç geçmişine sahip gençlere pratiğe dayalı özel bir yükseköğrenim imkânı sunarken şirketlerle gelecekteki çalışanlarını daha öğrenim döneminde bir araya getirmeyi amaçlıyordu.

Haberin Devamı

Olağanüstü sosyal sorumluluk ödülü LEA, SUNTAT’ın

TOPLAM 210 KİŞİ BAŞVURDU
Bugün mesleki yönelim programlarının yanı sıra kamu yararına çalışan derneğin temel faaliyetleri arasında demokrasi eğitimi ve dil öğrenimi de yer alıyor. Dernek, kültürlerarası diyaloğa yönelik buluşmalar gerçekleştirirken eğitim, çalışma, bilim ve araştırma alanlarında kurduğu ortaklıklarla kapsamlı projeler yürütüyor. Mustafa Baklan’ın eğitime katılım konusunda gösterdiği duyarlılık ve samimi sorumluluktan etkilenen jüri, kendisinin başarılı uyumun canlı bir örneği olduğunu belirtti. DTI, halihazırda beş okulla (Johannes-Kepler-Gemeinschaftsschule, Marie-Curie-Realschule, Justus-von-Liebig-Schule, Friedrich-List-Schule, Integrierte Gesamtschule MannheimHerzogenried), Mannheim Ulusal Tiyatrosu, Şehir Arşivi ve Mannheim Kütüphanesi gibi kuruluşlarla özellikle Mannheim’a yeni göç etmiş öğrencileri kapsayan faaliyetler yürütüyor. Baden-Württemberg eyaletinde sosyal sorumluluk sahibi KOBİ’lere verilen, Caritas, Diakonie ve Baden Württemberg Eyaleti Ekonomi, Çalışma ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği LEA ödüllerine bu sene toplam 210 şirket başvurdu. Çalışan sayısına bağlı olarak üç ayrı kategoride verilen ödüllerde, SUNTAT Europe GmbH 150-499 çalışan kategorisinde en iyi beş firma arasında yer alırken ‘2022’nin Örnek Şirketi’ olarak onurlandırıldı.

Haberin Devamı

Olağanüstü sosyal sorumluluk ödülü LEA, SUNTAT’ın

SUNTAT EĞİTİM KÖPRÜSÜ’NÜ KURDUK’
“Şirket olarak uzun yıllardır sürdüğümüz çalışmaların takdir edilmesinden tabii ki büyük mutluluk duyuyoruz” diyen Mustafa Baklan, “LEA Ödülleri, Baden-Württemberg’deki şirketlere ve kuruluşlara sosyal sorumluluk üstlenmeleri için ilham verirken bu sorumluluğun toplum için değerine de dikkat çekiyor. SUNTAT şirketler grubumuzda eğitimi özellikle önemsiyoruz. Bugüne kadar sadece Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu’na ortak şirket olarak destek vermekle kalmadık, Türk-Alman İş ve Eğitim Enstitüsü’nün kuruluşunda da yer aldık. Kendi bünyemizde SUNTAT Eğitim Köprüsü’nü kurduk. Mannheim’da kültürel derneklerin yanı sıra Türkspor gibi kulüplere de çocuklara ve gençlere yönelik faaliyetlerini yürütebilmeleri için destek oluyoruz. Kendi kategorimizde en iyi beş şirket arasında yer almaktan büyük mutluluk duydum. Her şirket, ekonomik getirinin dışında yaşadığı toplumun başarısına sürdürülebilir biçimde katkıda bulunduğu sürece değerini artırır. Eğitime katılım oranını artırmak, dezavantajlı grupları eğitimle buluşturmak başarılı bir toplum için bizim şirket olarak sosyal sorumluluk temelli hedeflerimiz” dedi.

Haberin Devamı

Olağanüstü sosyal sorumluluk ödülü LEA, SUNTAT’ın

Olağanüstü sosyal sorumluluk ödülü LEA, SUNTAT’ın

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!