Müziğin her rengi bu festivalde

Güncelleme Tarihi:

Müziğin her rengi bu festivalde
Oluşturulma Tarihi: Haziran 08, 2018 10:30

Uluslararası MainWeltmusik Festivali’nin beşincisi, 15 Haziran’da Offenbach’taki tarihi Busing Sarayı’nın avlusunda ‘MainWeltmusik Orkestrası’nın konseriyle başlayacak.

Haberin Devamı

HESSEN Ekonomi, Enerji, Ulaştırma ve Bölge Kalkınma Bakanı Tarek Al-Wazir ile Offenbach Büyükşehri Belediye Başkanı Felix Schwenke’nin himayesindeki açık hava festivalinde, geleneksel Türk müziği sazlarının modern armoniler ve düzenlemeleri ile Ince Saz, Anadolu Halk Müziği ile Quartett Anatolia, Fransız şansonlarını yorumlayan Christophe Bourdoiseau, Meksika’nın ruhu mariachi müziği ile Dos Aguilas, rembetiko ve Yunan Halk Şarkılarıyla Trio Hellas, Adriyatik kıyılarından epik ve lirik temalarıyla Makedonya’dan Projekt Iljada ve Alman Halk Şarkılarıyla GaMaNia sahne alacak.

Müziğin her rengi bu festivalde

FESTİVAL ORKESTRASI OLUŞTURDULAR
Su Arts derneğinin düzenlediği program, GaMaNia ve Quartett Anatolia’nın yanı sıra Trio Hellas, Projekt Iljada, Dos Agulias gruplarından oluşan MainWeltmusik Orkestrası’nın konseriyle başlayacak. Hasan Yükselir’in sanatsal yönetimi altında aynı sahneyi paylaşacak olan müzisyenler şarkılarıyla sınırları ortadan kaldıracak. Orkestranın konserinin ardından Christophe Bourdoiseau, InceSaz ve finalde Dos Agulias sahneye çıkacak.

Haberin Devamı

Müziğin her rengi bu festivalde

MÜZİK EN GÜZEL ORTAK DİL
Su Arts’tan yapılan açıklamada, “Farklı müzik geleneklerinin ve kültürlerin yarattığı zenginliğin kültürlerin şehri Offenbach’ta bir arada birlikte yasamaya değerli bir katkı sağlayacağına dair inancımız tam. Konuşma dilinin aksine, müzik dünyası anlayış için bir engel tanımaz. Sınırları ortadan kaldırır. Dünyanın tek ve en güzel ortak dili müziktir” denildi.

Müziğin her rengi bu festivalde

BAKMADAN GEÇME!