Medipol Hastanesi, Londra’da temsilcilik ofisi açtı

Güncelleme Tarihi:

Medipol Hastanesi, Londra’da temsilcilik ofisi açtı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 27, 2023 10:27

Türkiyenin önde gelen sağlık kuruluşu Medipol Hastanesi, Londra’nın kuzeyinde Essex Road üzerinde temsilcilik ofisi açtı.

Haberin Devamı

Medipol Hastanesi, Londra’da temsilcilik ofisi açtı

AÇILIŞ törenine Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan, Büyükelçilik İkinci Katibi Selçuk Gedikli, Medipol Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Uygar Üstün, Ticaret Başmüşaviri Devlet Selim Paslı, Hazine ve Maliye Müşaviri Ahmet Yalçınkaya, Ziraat Bankası Temsilcisi Ersan Söğüt, AK Parti İngiltere Temsilcisi Abdurrahim Boynukalın, Diyanet Vakfı Direktörü Necmi Akçay, iş insanı Osman Cinik, MÜSİAD İngiltere Başkanı Murat Bingöl, Türk- İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası COO’su Gülfem Gören, TUBAC Başkanı Zeynep Ober, TUBAC Onursal Başkanı Yasemin Brett, Global şirketi başkanı Nuri Bulgurcu, Caria Holidays Direktörü Selahattin Pınarbaşı, TBCCI eski Başkanı Yavuz Sökmen, siyasiler, akademisyenler, sağlık ve turizm sektörünün temsilcileri katıldı. Açılış kurdelesi katılımcılar ile birlikte kesildi.

Medipol Hastanesi, Londra’da temsilcilik ofisi açtı
‘AMBULANS UÇAK GÖNDERİYORUZ’
Büyükelçi Ertaş, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin son yıllarda sağlık alanında çok önemli gelişme kaydettiğini belirterek, şehir hastaneleri, altyapı çalışmaları ve insan gücüne büyük yatırımlar yapıldığını belirtti. Türkiye’nin sağlık alanına yaptığı bu büyük yatırımlar sayesinde Kovid-19 salgını döneminde çok iyi bir sınav verdiğinin altını çizen Ertaş, bu başarının arkasında sağlık alanına yapılan yatırımlar ve sağlık çalışanlarının gayreti olduğunu söyledi. Büyükelçi Ertaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına hizmet odaklı anlayışla faaliyet gösteriyor. Bu çerçevede, dünyanın neresinde olursa olsun, bir vatandaşımızın başı dara düşse en uzak coğrafyalara bile gerekirse ambulans uçak gönderip memleketimizde tedavi ediyoruz. Bunun sayısız örnekleri var”. Ertaş, sağlık alanına özel sektörün de çok önemli katkılar sunduğunu ve başarılarının tebrik edilmesi gerektiğini vurgulayarak, Türkiye’de devlet ve özel sektör iş birliğinin çok büyük başarılara imza attığına dikkat çekti.
Medipol Hastanesi, Londra’da temsilcilik ofisi açtı
18 ÜLKEDE 20 İRTİBAT OFİSİ
Açılışa katılmak için Türkiye’den gelen İşletme Direktör Yardımcısı Dr. Uygar Üstün de hastanelerinin Türkiye’deki öncü sağlık kuruluşlarından biri olduğuna işaret ederek, uluslararası yatırımlarla ilgili görüşmelerin ve danışmanlıkların da devam ettiğini söyledi. Üstün, Medipol’ün İngiltere dahil 18 ülkede 20 irtibat ofisiyle hizmet verdiğinin altını çizerek, “Bu bilgilendirme ofislerini yakında farklı yatırımlar, sağlık merkezleri ve büyük ortaklıklarla da taçlandırmak istiyoruz” dedi. Medipol’ün yılda yaklaşık 120 ülkeden 30 ila 40 binin üzerinde yabancı hasta transfer ederek, Türkiye’ye döviz kazandıracak şekilde katkı sağlamaya çalıştığını ifade eden Üstün, Büyükelçi Ertaş ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Medipol Hastanesi’nin Londra temsilciliğinin açılmasından büyük gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi. Medipol Hastanesi’nin Londra Temsilciliğini Habib Uysal üstlendi.
Medipol Hastanesi, Londra’da temsilcilik ofisi açtı

BAKMADAN GEÇME!