Londra’da depremzedeler yararına iftar

Güncelleme Tarihi:

Londra’da depremzedeler yararına iftar
Oluşturulma Tarihi: Mart 27, 2023 11:58

Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) Londra’daki Aziziye Camii’nde organize ettiği iftar programına katılım yoğun oldu. Büyükelçi Osman Koray Ertaş ile Başkonsolos Bekir Utku Atahan’ın da yer aldığı iftara yaklaşık 300 kişi katıldı. İftar programı sonunda depremzedeler için bağış toplandı.

Haberin Devamı

BÜYÜKELÇİ Ertaş, iftar sonrası yaptığı konuşmasında programı düzenleyenlere ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti. Kendisinin Londra’daki ilk toplu iftarının olduğunu belirten Büyükelçi Ertaş, “Toplumumuzun bir araya gelmesine vesile olan kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür ederim. Ayrıca depremde gösterilen üstün çabalarından ve gönderilen yardımlardan dolayı halkımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi. Başkonsolos Atahan da İngiltere’nin, bölgeye en çok yardım gönderen ülkelerden biri olduğunu, tüm sivil toplum kuruluşları ve halkın anında koordine olarak gece-gündüz demeden yardım faaliyetleri için çalıştığını söyledi. Londra’daki yardım organizasyonlarının çoğunu şahsen ziyaret ettiğini belirten Atahan, “Burada emeği geçen tüm kadınlarımıza da özellikle teşekkür ederim” diye konuştu.

Londra’da depremzedeler yararına iftar

Başkonsolos Bekir Utku Atahan, Büyükelçilik Birinci Müşteşarı Güneş Yeşildağ, UID İngiltere Başkanı Erdal Yetimova, Büyükelçi Osman Koray Ertaş, AK Parti İngiltere Temsilcisi Abdurrahim Boynukalın (soldan- sağa)

Haberin Devamı

UID İngiltere Başkanı Erdal Yetimova, pekçok yardım toplama merkezi ile kargo ve lojistik şirketlerinin iş birliğinde önemli miktarda yardım toplandığını ve bunların ilk günlerde yola çıkarıldığını söyledi. Yetimova, bu süreçte desteğini esirgemeyen diğer tüm milletlere de ayrıca teşekkürlerini ifade etti.

Londra’da depremzedeler yararına iftar

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!